11 najciekawszych ogrodzeń na Twoją działkę | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

11 najciekawszych ogrodzeń na Twoją działkę

A.D. A.D.
od GH Product Solutions Eklektyczny
Loading admin actions …

Nowoczesne ogrodzenia mimo swojej funkcji zabezpieczającej powinno jednocześnie być zachęcającą wizytówką gospodarzy. To ono podkreśla charakter całej posesji i stanowi rodzaj kropki nad i. Tak jak dla kobiety ładna biżuteria to wykończenie całej stylizacji tak ogrodzenie stanowi ramę dla całego ogrodu. Planowanie ogrodzenia warto zacząć już na etapie prac budowlanych. Ważne jest przede wszystkim to, w jakim stopniu chcemy, żeby chroniło ono naszą prywatność. Możemy zdecydować się na niski, drewniany płotek, pełniący raczej funkcję symbolicznej granicy niż faktycznej ochrony lub wybrać wysoki, kamienny mur, który osłoni dom i działkę przed całym światem. Zobaczcie 11 ciekawych i zachwycających ogrodzeń i wybierzcie to, które pasuje do Waszej działki najlepiej!

Bambusowe

Eleganckie słupki zostały wykonane z kamienia – stanowią doskonałą i silną podporę pod ogrodzenie. Poziomo przeplecione są bambusowe łodygi, które nadają płotu przytulny i ciepły charakter. Naturalne materiały to hołd w stronę ekologii. Dodatkowo taki rodzaj ogrodzenia tworzy dyskretne tło dla każdych nasadzeń i gwarantuje osłonę przed niechcianym wzrokiem sąsiadów i przechodniów.

Corten – stal kortenowska

Stal trwale rdzewiejąca nazywana corten jak również kortenowską lub kortenową charakteryzuje się podwyższoną odpornością na warunki atmosferyczne, na jej powierzchni formuje się z czasem warstwa patyny, która spowalnia proces korozji . Stal ta nie wymaga odrębnej obróbki powierzchni w trakcie produkcji i eksploatacji, co znacząco zmniejsza koszty i wpływ na środowisko w cyklu życia produktu. Ze względu na właściwości chemiczne kortenu musi być on mocowany łącznikami nierdzewnymi oraz nie powinien bezpośrednio stykać się z innymi materiałami, szczególnie metalami w których może wywołać korozję. Takie ogrodzenie sprawdzi się w nowoczesnych ogrodach – będzie wyglądać stylowo ale również nowocześnie!

Beton

Ogrodzenia betonowe posiadają duże  możliwości kształtowania wzorów. Dzięki temu można dostosować je do wielu gustów i potrzeb. Mogą przybrać formę ogrodzeń kutych, drewnianych lub murowanych. Są łatwe w konserwacji i można je dowolnie malować na wybrany kolor. Mimo swojego delikatnego wyglądu są bardzo trwałe. Jeśli chcecie nadać im odrobinę ciepła wykorzystajcie patent ze zdjęcia – obsadźcie je bezpretensjonalną roślinnością.

Stal nierdzewna

To dopiero zaskakujące rozwiązanie! Ta brama ze stali nierdzewnej wydaje się być jakby wejściem do innego świata. Srebrzysty materiał połyskuje niczym warstwa śnieżnego puchu na zboczach gór. Oprócz zalet estetyczny stal nierdzewną cechuje wytrzymałość i trwałość jest bardzo solidna i odporna tak na uszkodzenia, jak i na niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Ogrodzenia aluminiowe

Ogrodzenie AIR od Nive Nowoczesny Aluminium/Cynk
Nive

Ogrodzenie AIR

Nive

Stylowe, nowoczesne, różnorodne – takie są właśnie ogrodzenia aluminiowe. Te z firmy NIVE, to połączenie najlepszego designu, nieograniczonego wyboru kolorystyki oraz niezawodnej konstrukcji. To ogrodzenia, które nadadzą Waszej posesji indywidualny charakter. Dzięki doświadczeniu w produkcji systemów aluminiowych ich płoty są bardzo trwałe (stworzone z elementów odpornych na korozję nawet przez dziesiątki lat), a do tego nie wymagają żadnych prac konserwacyjnych. Zastosowanie techniki malowania proszkowego zapewnia nieograniczony wybór kolorystyki z palety kolorów RAL, powłok strukturalnych i drewnopodobnych.

Drewno

To dwukolorowe ogrodzenie prezentuje się bardzo delikatnie i przewie. Ozdobniki w kształcie litery X nadają mu ciekawy, klasyczny wygląd. Nie stanowi od wprawdzie świetnej ochrony przed ciekawskimi spojrzeniami ale za to optycznie powiększa działkę nie stanowiąc radykalnej przegrody. Drewno daje ogromne możliwości kształtowania linii, stopnia prześwitu, barwy i faktury dlatego możecie wybrać bardziej zwartą konstrukcję. 

Inna odsłona drewna

Na szczęście drewno jest bardzo wszechstronnym materiałem i dlatego chcemy pokazać Wam ten projekt. Z tego samego materiału  ale o zupełnie innym wyglądzie. Płot delikatnie i nienachalnie izoluje posesję, a jednocześnie zachwyca bezpretensjonalnym wdziękiem. Rustykalny klimat przywodzi na myśl wiejską chatkę lub mieszczański dwór podmiejski. Bawmy się designem!

Metal

Realizacja ogrodzenia 16 od Armet Klasyczny
Armet

Realizacja ogrodzenia 16

Armet

Parki, pałace, dawne posiadłości często opasane były ogrodzeniami metalowymi, wykonywanymi przez kowali. Wielu z nich to prawdziwi artyści, których kunsztowne prace zdobiły niejedną posesję. Dzisiaj nowoczesne metalowe przęsła możecie kupić w supermarkecie budowlanym i choć artyzmem nie dorównują ogrodzeniom kutym nadal prezentują się dostojnie. Obecnie najczęściej spotykane są metalowe przęsła między murowanymi słupkami. Takie ogrodzenie to klasyka i elegancja w jednym.

Wzorek

Metal to nie koniecznie ornamenty roślinne i eleganckie gięte detale w kształcie arabeski. Metal to także geometryczne, proste i skromne w formie wzory. Proste linie tworzą geometryczne wzory, które podkreślają modernistyczny styl ogrodu i domu. 

Kamień naturalny

Śródziemnomorski ogród od homify Śródziemnomorski

Kiedyś masywne mury miały chronić miasta i zamczyska przed wrogami. Dziś strzegą głównie intymności oraz prywatności właścicieli. Mogą być zwarte i szczelne jak na powyższym zdjęciu. Częściej jednak ogrodzenia z kamienia są połączone ze stalowymi lub drewnianymi przęsłami, aby dodać im trochę lekkości. Mury kamienne są ekscytującą mieszanką stylu rustykalnego z klasyczną elegancją i szykiem. 

Żywopłot

Żywopłot jest ogrodzeniem najtańszym, o wysokich wartościach ozdobnych. Koszt posadzenia dwurzędowego żywopłotu w stosunku do kosztów budowy ogrodzenia z siatki jest niższy o około 66%. Dlatego należy dążyć, aby ogrody, szczególnie wiejskie były grodzone w sposób naturalny — właśnie żywopłotem. Wymagają wprawdzie one pieczołowitej pielęgnacji w pierwszych latach, dają jednak ogrodzenie trwałe, o przyjemnym wyglądzie i są najlepiej dostosowane do otoczenia. Ponadto zatrzymują tumany kurzu unoszące się nad drogą w czasie ruchu ulicznego, a także wywierają korzystny wpływ na mikroklimat terenu i osłaniają zagrodę przed wiatrami oraz dobrze tłumią dźwięk. Rodzaj krzewu żywopłotowego wybierajcie zależnie od zaprojektowanej wysokości ogrodzenia, niektóre krzewy osiągają wysokość tylko 30 cm, inne 100 cm, a jeszcze inne 2 m lub 3 m. Ponadto różne są ich wymagania glebowe, co ma zasadnicze znaczenie dla właściwej wegetacji roślin.

Więcej na temat żywego ogrodzenia z roślin dowiecie się czytając ten artykuł: Żywopłot – najlepsza opcja do ogrodu!

Które ogrodzenie wpadło Wam w oko?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu