13 fantastycznych pomysłów na mieszkanie na poddaszu | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

13 fantastycznych pomysłów na mieszkanie na poddaszu

Anna Stachurka Anna Stachurka
Nowoczesna kuchnia od PARTNER Aktiengesellschaft Nowoczesny
Loading admin actions …

Mieszkania na poddaszu to trudna, ale jednocześnie bardzo wyjątkowa przestrzeń do aranżacji. Z jednej strony walczymy z konstrukcyjnymi elementami – belkami, słupami oraz skosami, z drugiej jednak (w przypadku wygranej) możemy oczekiwać wyjątkowego wnętrza o niecodziennym charakterze. Będzie to miejsce, które odwdzięczy się pięknym i przytulnym wyglądem. Przygotowaliśmy dla Was kilka ciekawych aranżacji poszczególnych pomieszczeń, ale także parę pokazujących całe wnętrze. Będzie coś o kuchni, coś o łazience, a nawet garderobie. Wszystkie przykłady łączy fakt, że są piękne, ciepłe i wyjątkowe. Dużo będzie bieli i drewna, bo jakoś ten zestaw łączy się dobrze z aranżacją mieszkania na poddaszu. Zawsze wygląda świeżo i co ważne – jasno, bo jak wiemy poddasza mogą być mało doświetlone, więc szczególnie w tej kwestii należy zwrócić uwagę na odpowiednią kolorystykę, która nie przyciemni dodatkowo wnętrza.

Biel i drewno

Mieszkania na poddaszu lubią jasne kolory. Najczęściej, co udowodnimy również tutaj, króluje biel, która ładnie chowa wszystkie nieregularności i skosy. Z bielą pięknie będzie korespondować jasne drewno, które może pozostać tak jak tutaj zachowane we wszystkich konstrukcyjnych elementach. To, co dodaje smaku i dynamiki to czarne linie, które tworzą kontury barierki oraz drabiny. Czerń pojawiła się również na blacie wyspy, która znalazła się w centralnym punkcie strefy kuchennej. Sypialnia została zaaranżowana na antresoli, do której prowadzi drabinka. Mieszkanie na poddaszu w takim wydaniu wydaje się jasne, przytulne i przestronne. Panuje tu przyjemna harmonia oraz ciepło, którego nadaje wnętrzu drewno.

Królestwo drewna

Drewno opanowało całkowicie to mieszkanie na poddaszu i w tym wydaniu szalenie nam się podoba. Skrajny minimalizm, piękno czystych form, elegancja i nowoczesność. Wszystko tutaj powoduje miłe zanurzenie w spokój i harmonię, jaka panuje w pomieszczeniu. Piękne, jasne drewno w formie płyt pokryło każdy centymetr kwadratowy powierzchni, ułożenie słojów nie było przypadkowe – długie linie dodatkowo wydłużają pomieszczenie, są dynamiczne i nadają ożywczej energii wnętrzu. Jesteśmy zachwyceni!

Harmonia

To niesamowite mieszkanie jest esencją słowa – harmonia. Podziały tego wnętrza zostały przeprowadzone w zgodzie z elementami konstrukcyjnymi budynku. Tworzą kształt, który powiela się kilkukrotnie, a w tej perspektywie wygląda wyjątkowo efektownie. Oświetlenie spływa ze stropy w postaci pojedynczych żarówek i powiela się w każdym kolejnym elemencie. Spokój, harmonia, piękna naturalnych materiałów, ciepłe delikatnie sączące się do wnętrza światło, to wszystko nam się szalenie podoba.

Mieszkania na poddaszu – aranzacja korytarza

Właściwie po co walczyć ze skosami? Jeżeli skosy nie chcą być takie jak nam pasują to może warto zmienić podejście i wstawić drzwi, które będą pasować do skosów. Do tego typu rozwiązań nie jesteśmy przyzwyczajeni, bo najczęściej wszystko w naszych domach i mieszkaniach jest prostokątne i kwadratowe – okna, drzwi, szafy itp. Ale taka forma, która na pewno jest bardziej dynamiczna i dla nas mniej spotykana może ładnie wtopić się w aranżacje mieszkania na poddaszu. 

Mieszkania na poddaszu z pomysłem

Skandynawski salon od UZU Skandynawski
UZU
UZU

Ta aranżacja przekonuje nas swoją przestronnością. Pomieszczenie zostało podzielone na strefy – kuchenną, jadalnianą, salonu oraz wypoczynku. Powyżej widzimy ciekawie zaaranżowaną trasę – korytarz, który prowadzi do sypialni znajdującej się na antresoli tego mieszkania na poddaszu. Cały układ jest mocno doświetlony poprzez olbrzymie przeszklenia okien, zajmujących większość powierzchni jednej ściany. To, co zwraca dodatkowo uwagę to hamak, który został zamontowany na balkonie!

Pomysł na garderobę

Mieszkania na poddaszu to powracający wciąż temat skosów i ich aranżacji – jak wykorzystać przestrzenie, które za nic nie chcą być wykorzystane? Na przykład tak, jak na zdjęciu powyżej. Ściana kolankowa przysparza nie jednego z nas o ból głowy – najgorzej, jeżeli jest zbyt niska. Pomysłów jednak wbrew pozorom jest sporo, a jednym z nich jest sprytna garderoba z jeszcze sprytniejszą i przemyślniejszą zabudową, która pięknie komponuje się z wykończeniem – jednym słowem drewno. Drewno na stropie, ścianach, ścianach działowych, podłodze i froncie szafek. Jakoś pięknie i ciekawie to wszystko ze sobą smakuje.

Mieszkania na poddaszu z domową biblioteką

A2 house Nowoczesne domowe biuro i gabinet od vps architetti Nowoczesny

Mieszkania na poddaszu ze stropem z historią mogą być piękną oprawą, dla osób kochających książki. Kochających spokojne życie na uboczy, lubiących ciszę i spokój. Taka aranżacja prezentuje przede wszystkim szacunek do wnętrza, które ma tutaj możliwość wykazać się swoim wiekiem i pięknym, szlachetnym wyglądem. Biblioteka, która przyjęła formę meblościanki wtapia się we wnętrze tworząc naturalną kontynuację intelektualnego wymiaru tego wnętrza.

Mieszkania na poddaszu – aranżacja sypialni

Czasem do dyspozycji mieszkania na poddaszu są dwa poziomy. Najczęściej, bo też jest to najbardziej praktyczne, najwyższy poziom mieszkania na poddaszu zostaje przeznaczony na część sypialnianą, prywatną. Zależy nam, więc na intymnym charakterze wnętrza, które będzie przytulne i swoim wyglądem będzie zachęcać do odpoczynku. Aranżacja tej sypialnie jest bardzo oszczędna. Duża przestrzeń, jaką dysponuje ta strefa została praktycznie podporządkowana jednemu elementowi – elementem tym jest łóżko, które nie mówi wiele więcej niż – odpocznij. Plusem aranżacji poddaszy jest to, że jego skosy możemy wykorzystać pod ciekawe rozwiązania. Tutaj zdecydowano się na delikatny element zamocowany na płatwi, która prowadzi dokładnie przez środek tego pomieszczenia. Oszczędność wyposażenia działa na korzyść tego mieszkania na poddaszu, dekoracyjność do wnętrza wprowadza głównie piękne żebrowanie stropu i to pozwala na utrzymanie harmonii we wnętrzu.

Mieszkania na poddaszu – aranżacja kuchni

Kuchnia to niezbędny element każdego mieszkania, a więc też mieszkania na poddaszu. W przypadku tego ostatniego jest to o tyle trudniejsze zadanie, że wymaga aranżacji przestrzeni pod skosami, wplatając ją między belki oraz niekiedy słupy. Przykład tej kuchni pokazuje, że specyfikę mieszkania na poddaszu można ciekawie wykorzystać tworząc przy okazji efektowną formę. Zabudowa kuchenna pokryła całą ścianę wpisując się w naturalnie powstały kształt więźby dachowej. Zaprojektowane podziały, które zostały wprowadzone poprzez szafki tworzą w miarę regularną strukturę. Jasne drewno, które zostało wykorzystane zarówno we frontach szafek jak i jako materiał na blat wprowadza ciepło do wnętrza, dobrze czując się w towarzystwie bieli. 

Po kuchnie w stylu retro warto kliknąć tutaj.

Pomysł na oświetlenie jadalni

Jadalnia Skandynawska jadalnia od homify Skandynawski
homify

Jadalnia

homify

Mieszkania na poddaszu to kwestia aranżacji kuchni, sypialni, ale także jadalni. Aranżacja jadalni to przede wszystkim stół, krzesła oraz oświetlenie. Całość tego wnętrza korzysta z bieli oraz drewna. Ale pojawiają się również inne kolory, które pokryły kable zwisających lekko i swobodnie żarówek. Taki las żarówek tworzy bardzo ciekawy i nietypowy efekt, nadaje się również do poddaszy, gdzie częstym problem jest wysokość stropu. Nie każde oświetlenie poradzi sobie z wysokością, bo może wyglądać nieproporcjonalnie w stosunku do wnętrza. Las takich żarówek wygląda zabawnie, a przy okazji tworzy strukturę, która dobrze komponuje się z pozostałymi elementami i gładko wpisuje się w całość wnętrza.

Projekt – Novi art.

Mieszkania na poddaszu – aranżacja łazienki

Łazienka i mieszkanie na poddaszu to trudna para. Jednocześnie przykład tej aranżacji udowadnia, że może być w przypadku udanego połączenia niezwykle piękna! Ładnym akcentem i istotnym elementem tej łazienki jest wanna, która została w całości zabudowana. Dzięki zabudowie powstaje dodatkowa powierzchnia użytkowa, która może pełnić rolę półek. Półki natomiast zostały zaaranżowane na jednej ze ścian zachowując tematykę skosu w swojej formie. Wanna przy ścianie kolankowej – pod skosem – jest dobrym pomysłem, o ile jesteśmy w stanie uzyskać zaraz przy jej krawędzi wysokość co najmniej 180 cm, choć idealny wymiar zaczyna się od 200 cm.

Pokój dziecięcy na poddaszu

Dom jednorodzinny, Sokółka Nowoczesny pokój dziecięcy od Anna Wrona Nowoczesny
Anna Wrona

Dom jednorodzinny, Sokółka

Anna Wrona

Pokój dla dziecka na poddaszu. Jak widać – punktem centralnym, kulminacyjnym oraz najważniejszym całej aranżacji jest ulubiony, pluszowy miś. Usadowił się na niskich komodach, które ciągną się wzdłuż ściany kolankowej. Cały pokój tego mieszkania na poddaszu został utrzymany w jasnych, dziewczęcych barwach i choć róż jako kolor do pokoju małej dziewczynki już powoli wychodzi z mody to tutaj został jedynie lekko zaakcentowany, dzięki czemu jest przystępniejszy. Tapeta z delikatnym deseniem w kropki pokryła ścianę, przy której zostało zaaranżowane miejsce do nauki dla malucha – w ten sposób zostało wprowadzone miłe urozmaicenie do wnętrza.

Projekt – Anna Wrona

Kawalerka na poddaszu

Mieszkania na poddaszu często stanowią otwartą przestrzeń, która jest adaptowana pod kawalerkę. Mieszkanie, które zostało w lekkim rozmyciu ukazane, na aranżacji powyżej przyjęło wydłużone proporcje – jest długie i stosunkowo wąskie. Taki układ spowodował, że aranżacja tego mieszkania na poddaszu bazowała na podziale powierzchni na strefy. Powinny one odzwierciedlać naturalny tryb życia lokatora. W ten sposób ten ciąg wyposażenia tworzy w kolejności – kuchnię, jadalnię, salon z wygodną sofą i pięknym fotelem oraz sypialnię, której tu nie widzimy. Widzimy za to fragment tkaniny – zasłony, która wyodrębnia z całego ciągu tę prywatną strefę sypialnianą.

Projekt – YOUR INTERIORS Goryjewska.Górnisiewicz.

Które mieszkanie wyjątkowo przypadło Wam do gustu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu