Drugie życie starej stodoły | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Drugie życie starej stodoły

Aśka Warchał Aśka Warchał
od Joep van Os Architectenbureau
Loading admin actions …

Moda na metamorfozy starych stodół nie mija – nas to bardzo cieszy! Wiekowe drewniane konstrukcje zyskują nowe życie zachwycając nowoczesnymi wnętrzami z rustykalną nutą. Za sprawą dzisiejszego Katalogu Inspiracji przeniesiemy się do malowniczego miasta Breda, gdzie czeka na nas niesamowita przemiana, której dokonali architekci z Joep van Os Architectenbureau. Zadbano nie tylko o elementy drewniane, pozostawiono również stary ceglany mur. Nie mogło zabraknąć także elementów nowoczesnych. W efekcie panuje tutaj atmosfera pełna współczesnego szyku. 

Z resztą przekonajcie się sami!

Przed: Wnętrze pełne potencjału

Stara stodoła wygląda jak wiele innych. W momencie rozpoczęcia prac była w dobrym stanie, dlatego też bez obaw można było wykorzystać jej oryginalną konstrukcję w nowym projekcie, oczywiście odpowiednio ją wcześniej wzmacniając. Powyższe zdjęcie może być mylące – rzeczywisty rozmiar domu jest znacznie większy, niż wydaje się to teraz. O tyle większy, że starczyło miejsca na stworzenie tutaj piętra-antresoli. Zaciekawieni?

Po: Stodoła w nowoczesnym wydaniu

Teraz dopiero odkrywamy prawdziwą skalę budynku! Chociaż wpleciono w niego nowoczesną antresolę, to wnętrze wydaje się być jeszcze bardziej przestronne. Dzieje się tak dzięki hojnemu użyciu bieli oraz całkowitemu przeszkleniu bocznej ściany. Przez szklane tafle naturalne światło wręcz zalewa zachwycającą otwartą przestrzeń strefy publicznej. Odczyszczone drewniane belki prezentują się zjawiskowo, kontrastując z surowością współczesnej, metalowej konstrukcji.

Pokój dzienny

Przyglądaliśmy się sufitowi, teraz zwróćmy uwagę na modną podłogę z polerowanego betonu. Materiał ten doskonale sprawdza się w rustykalnych, nowoczesnych wnętrzach. Przestrzeń pokoju dziennego wypełniają stylowe meble, ciekawy jest zwłaszcza obity skóra fotel. Centrum salonu wyznacza jasny dywan, zapewniający poczucie przytulności. Chociaż znajdujemy w przestrzeni otwartej, to ustawienie mebli oraz kominka wyraźnie wyznacza granice tej funkcjonalnej strefy.

Kuchnia, schody i biblioteczka

W projekcie postawiono na przestronność, co nie oznacza, że nie wykorzystano tutaj w sposób przemyślany każdego kąta. Antresola tworzy zadaszenie nowoczesnej kuchni z masywną wyspą wykonaną z czarnego drewna. Kuchnia przechodzi dalej w jadalnię z długim drewnianym stołem, a z tej kolejno można skierować się czarnymi schodami na górę. Zanim to jednak uczynimy zauważmy, jak druga z flankujących schody ścian przemieniona została na domową biblioteczkę. Praktyczność i stylowość – oto przepis na niezwykłe wnętrze.

Drewniany szkielet

Wychodzimy na górę i dzięki otwartej antresoli możemy teraz podziwiać znajome wnętrze z zupełnie innej perspektywy. Szkielet drewnianej konstrukcji prezentuje się niezwykle dramatycznie. Nieregularne belki intrygują, nie możemy oderwać od nich wzroku. Kiedy jednak się nam to udaje, zauważamy na parterze ciekawy minibarek wraz z miejscem na kolekcję winyli mieszkańców. W każdym domu powinno być miejsce dla naszego hobby!

Uwielbiacie drewno, jednak dla siebie wybralibyście całkowicie nowoczesny projekt? Ten Katalog Inspiracji z pewnością Was zainteresuje: Stodoła w industrialnym klimacie!

Zaskakujące rozwiązanie

Na koniec naszego zwiedzania czeka na nas niemała niespodzianka. Na antresoli znajdziemy przestrzeń otwartą, w której znajdziemy połączone ze sobą luksusową łazienkę oraz przestronną garderobę. Wchodzi się tutaj z sypialni umiejscowionej w innym skrzydle budynku. Łazienko-garderoba jest miejscem absolutnego relaksu, podczas kąpieli w wolnostojącej wannie zapomnieć można o wszystkich problemach. Zwłaszcza, kiedy w kominku błyskają płomienie…

Mielibyście ochotę tutaj zamieszkać?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu