Twój dom ujawnia więcej o Twojej osobowości niż myślisz! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Twój dom ujawnia więcej o Twojej osobowości niż myślisz!

AGNIESZKA ŁYSAK AGNIESZKA ŁYSAK
Old School House, Glen Dye, Banchory, Aberdeenshire Wiejskie okna i drzwi od Roundhouse Architecture Ltd Wiejski
Loading admin actions …

Wiele osób aranżując swój dom pragnie stworzyć wyjątkowe miejsce, które w stu procentach byłoby zgodne z ich poczuciem estetyki. Nielogicznym byłoby działanie polegające na wyborze do naszego rodzinnego gniazdka farb w znienawidzonym przez nas kolorze. To niezwykle ważne, by dokładnie zastanowić się nad tym, jaki styl preferujemy oraz jakie dodatki nam się podobają. Dzięki temu możemy być pewni, że będziemy się czuć we własnym domu naprawdę dobrze. Pewnie niewielu z Was zdaje sobie sprawę z faktu, że to, jak jest urządzona dana przestrzeń wiele mówi o osobowości jej właścicieli. Dzisiaj razem z naszymi profesjonalistami, postaramy się zwrócić Waszą uwagę na parę elementów, które dotychczas może nie były dla Was zbyt ważne. Zapraszamy do lektury!

Drzwi wejściowe

Old School House, Glen Dye, Banchory, Aberdeenshire Wiejskie okna i drzwi od Roundhouse Architecture Ltd Wiejski
Roundhouse Architecture Ltd

Old School House, Glen Dye, Banchory, Aberdeenshire

Roundhouse Architecture Ltd

Pierwszym elementem, który może o Was bardzo dużo powiedzieć, są… Drzwi wejściowe Waszego domu! Zdaniem wielu ekspertów, czerwony kolor drzwi oznacza, że jesteście bardzo pewni siebie i nie obawiacie się otwarcie wyrażać swojego zdania. Z kolei niebieskie drzwi wejściowe sugerują, że w większości sytuacji czujecie się swobodnie, rzadko się krępujecie. Zieleń na drzwiach komunikuje, że jesteście przywiązani do tradycyjnych wartości, zaś czarne drzwi sugerują, że posiadacie prawdopodobnie powściągliwi i w życiu kierujecie się logiką.

Szuflady

Szafka GOOGLE od Luxum Nowoczesna łazienka od Luxum Nowoczesny
Luxum

Szafka GOOGLE od Luxum

Luxum

Zdaniem kilku badaczy sposób w jaki organizujemy swoje szuflady potrafi wiele powiedzieć o ich właścicielach. Zaskakujące jest odkrycie dotyczące tego, że osoby, które w życiu dużą uwagę przywiązują do szczegółów, często posiadają spory bałagan w szufladach. Na tej podstawie eksperci postawili hipotezę, że ludzie, którzy są drobiazgowi uważają, że porządek w domu nie jest priorytetem szczęśliwego życia i wolą przykładać wagę do innych jego aspektów.

Przestrzeń pod łózkiem

Organizacja przestrzeni pod Waszym łóżkiem może zdradzić, czy jesteście nerwowi, czy raczej należycie do spokojnych osób. Większość ludzi – nawet Ci z czystymi, posprzątanymi na błysk domami, zazwyczaj posiada nawet drobny bałagan pod swoim łóżkiem. Ci z Was, którzy mogą pochwalić się nienagannym porządkiem należą zdecydowanie do mniejszości i mogą być postrzegani – zdaniem niektórych badaczy – jako osoby nerwowe. Spójrzcie, co skrywacie pod swoimi łózkami i zastanówcie się, czy eksperci mają racje!

Łóżko

Nie tylko przestrzeń pod łóżkiem może nam coś powiedzieć o charakterze danej osoby. Również fakt, czy łózko jest pościelone, czy też nie jest źródłem cennych informacji. Sugeruje ono Wasze nastawienie do pracy oraz to, jak często ćwiczycie. Jeżeli uważacie, że ścielenie łóżka jest marnowaniem czasu – wysoce prawdopodobny jest fakt, że nie lubicie swojej pracy i raczej unikacie wizyt na siłowni. Z kolei osoby wykonujące to zadanie regularnie, raczej nie stronią od aktywności fizycznej i są szczęśliwi z posiadanej pracy.

Sztuka na ścianie

'Enjoy Every Moment' Wall Sticker od Kutuu Wiejski
Kutuu

'Enjoy Every Moment' Wall Sticker

Kutuu

Posiadanie różnych form sztuki na ścianie w salonie, a zwłaszcza ostatnio niezwykle modnych napisów, sugeruje czy jesteśmy neurotykami. Część psychologów jest zdania, że w dużej mierze ujawniają to inspirujące cytaty oraz plakaty. Ludzie, którzy decydują się na umieszczenie w swoich czterech ścianach takiej dekoracji starają się wpłynąć na otaczającą ich przestrzeń w taki sposób, by pomogła im przejść bez zmartwień przez cały dzień. Takie napisy ostudzają jakikolwiek niepokój i sprawiają, że niektórym osobom jest po prostu lepiej.

Garderoba

Garderoba jest prawdziwym skarbcem informacji dotyczących tego, jaki stosunek do przeszłości posiada dana osoba oraz czy jest ona sentymentalna. Jeżeli na jakichkolwiek półkach można odnaleźć wiele ubrań, które pamiętają zamierzchłe czasy, możecie być pewni, że ich właściciel lubi wracać wspomnieniami wstecz. Jeżeli w Waszej garderobie znajduje się odzież, w której już nie chodzicie, a nie jest Wam łatwo się z nią pożegnać – zróbcie jej zdjęcie i postarajcie się jednak jej pozbyć, zanim Wasza szafa pęknie od ilości nagromadzonych przez Was rzeczy.

Szukacie innych pomysłów na aranżację swojego domu? Sprawdźcie tutaj:

Przestronny dom w kolorach szachownicy!

A czy w Waszej garderobie można znaleźć wiele rzeczy, które trzymacie ze względu na sentyment?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu