Świetna metamorfoza w samym centrum Krakowa! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Świetna metamorfoza w samym centrum Krakowa!

Alicja Olko Alicja Olko
Home Staging - apartament do wynajęcia od Sceny Domowe
Loading admin actions …

Home staging to specjalistyczna dziedzina aranżacji wnętrz, skupiająca się na odmienianiu charakteru mieszkań przeznaczonych na sprzedaż lub pod wynajem. Właściciele nieruchomości, chcąc zwiększyć jej wartość, zlecają profesjonalistom zadanie urządzenia na nowo jej wnętrz, przeznaczając na to zazwyczaj ograniczony budżet. Wydane na tę usługę pieniądze powinny zwrócić się w procesie sprzedaży lub po krótkim czasie od rozpoczęcia wynajmu.

Właściciele tego mieszkania w samym centrum Krakowa zdecydowali się przeznaczyć je na wynajem dla odwiedzających miasto turystów. Świetna lokalizacja nie szkła jednak w parze z równie imponującymi wnętrzami- dlatego potrzebna była ich kompletna metamorfoza. Przeznaczono na nią 3.500 złotych, a kwota ta zwróciła się już po kilku miesiącach!

Przed: sypialnia

Sypialnia przed home stagingiem od Sceny Domowe
Sceny Domowe

Sypialnia przed home stagingiem

Sceny Domowe

Nie ma wątpliwości, że tak zareklamowane mieszkanie pod wynajem nie zrobi wrażenia na rodzimych czy zagranicznych turystach. Prezentuje się niezwykle staromodnie, głównie za sprawą nijakich, ciężkich mebli i niegustownych dodatków. Przestrzeń ta ma jednak o wiele większy potencjał, który to projektanci postanowili odkryć!

Po: modnie i stylowo

Sypialnia po home stagingu od Sceny Domowe
Sceny Domowe

Sypialnia po home stagingu

Sceny Domowe

Choć pozornie niewiele się zmieniło, po metamorfozie wnętrze mieszkania sprawia zupełnie inne wrażenie. Zdecydowano się na usunięcie niektórych mebli, przytłaczających to wnętrze- zniknęła masywna komoda, a jej miejsce pojawił się niższy model, lepiej pasujący do pomieszczenia. Tanie kartonowe pudełka należą już do przeszłości, a zamiast nich w sypialni znaleźć możemy proste, niewielkie szafki nocne z sosny. Teraz we wnętrzu dominują jasne, neutralne kolory- także w przypadku dodatków i tekstyliów- świetnie korespondujące z eleganckim drewnianym parkietem oraz jasnymi ścianami. Dodatkowe miejsce do spania urządzono na antresoli- spójrzcie!

Antresola

Sypialnia po home stagingu od Sceny Domowe
Sceny Domowe

Sypialnia po home stagingu

Sceny Domowe

Dodatkowe pojedyncze miejsce do spania pojawiło się na antresoli. Wykorzystano tym samym zalety wysokich sufitów, tak charakterystycznych dla starego budownictwa, gdzie znajduje się ten apartament. Zachowano tapetę w awangardowy wzór i właśnie do niej dopasowano kolorystykę tekstyliów- biel, szarość, czerń przełamane zostały słoneczną żółcią.

Przed: salon i jadalnia

Home Staging - apartament do wynajęcia od Sceny Domowe
Sceny Domowe

Home Staging – apartament do wynajęcia

Sceny Domowe

Równie staromodny klimat panował na obszarze strefy dziennej. Układ mebli nie wpływał pozytywnie na wrażenie, jakie wnętrze to sprawiało- nieodpowiednie ustawienie sofy w stosunku do stołu i krzeseł jadalni sprawiało, że korzystanie z tego pomieszczenia dalekie było od komfortowego i praktycznego.

Po: więcej miejsca

Salon po home stagingu od Sceny Domowe
Sceny Domowe

Salon po home stagingu

Sceny Domowe

Tak niewielka zmiana, jaką jest przestawienie kanapy i wyniesienie komody, sprawiła, że obszar ten nabrał nowego wyrazu. Sofa swoim rozmiarem idealnie nadaje się pod okno, a taka jej lokalizacja dodaje wnętrzu dodatkowej przestronności. Komoda była meblem zbędnym i o wiele lepiej służyć będzie w sypialni. Wstawiono tutaj niewielki stolik kawowy, dopełniający wyposażenie salonu. Stół w jadalni uwolniono od okropnego obrusu i stylowo udekorowano. Tak urządzona strefa dzienna z pewnością sprawia o niebo lepsze wrażenie!

Przed: kuchnia

Kuchnia przed home stagingiem od Sceny Domowe
Sceny Domowe

Kuchnia przed home stagingiem

Sceny Domowe

Pokazujemy Wam jedynie fragment kuchni przed metamorfozą, abyście przekonali się, jak nieatrakcyjnie prezentowała się w poprzednim wcieleniu. Także i tutaj wnętrze przepełniały zbędne meble i przybory kuchenne, przez co kuchnia zdawała się być zabałaganiona i zdezorganizowana.

Po: klasycznie i przyjemnie

Kuchnia po home stagingu od Sceny Domowe
Sceny Domowe

Kuchnia po home stagingu

Sceny Domowe

Tak zaaranżowana kuchnia pasuje do całości apartamentu w nowym wydaniu. Usunięto zbędne meble i dodatki, dzięki czemu jest tu teraz więcej miejsca, a całe pomieszczenie jawi się przestronniej. Odmalowano ściany, nadając im świeży wygląd. Świetnie komponują się one z klasyczną drewnianą zabudową kuchenną. Wpadające przez okno naturalne światło rozlewa się po pomieszczeniu, powodując, że taka kuchnia robi świetne pierwsze wrażenie!

Szykujecie mieszkanie pod wynajem lub na sprzedaż? Dowiedzcie się, jak najlepiej je do tego prygotować w artykule Home staging – dlaczego warto?

Podoba Wam się efekt tej taniej metamorfozy?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu