Jak zaoszczędzić pieniądze: lepiej jest naprawić czy wyremontować swoje mieszkanie? | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Jak zaoszczędzić pieniądze: lepiej jest naprawić czy wyremontować swoje mieszkanie?

AGNIESZKA ŁYSAK AGNIESZKA ŁYSAK
Printworks Nowoczesny salon od Prestigious Textiles Nowoczesny
Loading admin actions …

Nie ma wątpliwości co do tego, że wraz z biegiem lat w naszym domu pojawiają się drobne usterki. Przychodzi taki moment, kiedy stoimy przed decyzją dotyczącą tego, czy lepiej jest przeprowadzić generalny remont, czy też po prostu naprawić parę drobnych usterek. Niezależnie od decyzji, oba działania wiążą się z określonymi kosztami. Naprawianie pojedynczych elementów wydaje się być tańsze, jednak często bywa tak, że kiedy naprawimy jedną rzecz – inna zaczyna się psuć. Dziś razem z naszymi ekspertami postaramy się ułatwić Wam podjęcie właściwej decyzji. Mamy nadzieję, że dzisiejsza lektura będzie dla Was naprawdę pomocna!

Plusy i minusy

Usiądźcie wygodnie na kanapie i weźcie kartkę oraz długopis. Napiszcie dokładnie wszystkie plusy i minusy przeprowadzenia generalnego remontu oraz drobnych napraw. To proste podsumowanie pozwoli Wam zobaczyć, która strona przeważa i tym samym ułatwi podjęcie decyzji. Dobrze jest stworzyć również oddzielną listę z rzeczami, które muszą być naprawione natychmiast oraz tymi, którymi można się zająć w dalszej kolejności. Taki spis bardzo pomaga podczas podejmowania kolejnych kroków.

Dokładna analiza

Dokładna analiza stanu naszego mieszkania to podstawa. Niektóre elementy mogą nie wymagać gruntownej naprawy, tylko odrobiny świeżości. Jeżeli w Waszym salonie jest sofa, która przestała Wam się podobać, zamiast wyrzucać ją na śmietnik, zastanówcie się nad umieszczeniem na niej na przykład dekoracyjnych poduszek. Tak też zrobili nasi eksperci. Co więcej zdecydowali się również na dodanie do tego wnętrza zasłon w podobnej kolorystyce, dzięki czemu ten salon zyskał zastrzyk nowej energii. 

Czas

Niezwykle ważną kwestią, którą koniecznie należy przemyśleć podczas planowania remontu, czy też naprawy swojego domu jest fakt, czy dysponujecie odpowiednią ilością czasu, by móc poddać się tym zajęciom. Decydując się na generalny remont musicie być przygotowani na to, że będziecie musieli spędzić trochę czasu w domu z fachowcami, by na bieżąco konsultować z nimi kolejne kroki ich pracy. Co więcej, taki remont sprawia, że we wnętrzu panuje niezły bałagan, który koniecznie należy posprzątać. Nie każdy z Was zapewne może sobie pozwolić na przynajmniej tygodniowy urlop w pracy, dlatego warto mieć to na uwadze.

Budżet

Nowoczesny salon od homify Nowoczesny

Nie ma wątpliwości co do tego, że bez posiadania wystarczających środków finansowych nie jesteśmy w stanie ani przeprowadzić remontu ani naprawić drobnych usterek. Wielkość konta w banku niestety odgrywa kluczową rolę w podjęciu ważnych decyzji dotyczących naszych czterech ścian. Jeżeli na chwilę obecną nie możecie sobie pozwolić na remont, który wiązałby się z wymianą wszystkich mebli, warto samodzielnie zająć się ich renowacją! Przyniesie Wam to ogromną satysfakcję i pozwoli zaoszczędzić nieco gotówki! Co więcej, stare meble potrafią nadać oryginalnego charakteru każdej przestrzeni!

Relacja między czasem a budżetem

Czasami bywa tak, że niektórzy fachowcy nie są w stanie od razu przyjść i podjąć się remontu Waszego domu. Jeżeli zdecydujecie się na wykonanie telefonu do specjalisty w ostatniej chwili, musicie liczyć się z tym, że może on żądać podwójnej stawki za swoją pracę. Podobnie jest również w sytuacjach, kiedy chcecie, by wszystkie prace trwały nie miesiąc, ale dwa tygodnie. Pamiętajcie o tym, by odpowiednio wcześniej skontaktować się z fachowcami, a ich wizyta nie zrujnuje wtedy Waszego budżetu.

Zapytajcie przyjaciół o ich doświadczenia

Jeżeli nadal nie wiecie, czy lepiej jest naprawić, czy wyremontować Wasz dom – zapytajcie o radę swoich przyjaciół. Może oni sami stanęli niedawno przed takim problemem i udało im się pomyślnie go rozwiązać. Każde rozwiązanie pociąga za sobą określone konsekwencje, dlatego warto uzyskać jak najwięcej informacji od osób, które mają podobne doświadczenia już za sobą. Mamy nadzieję, że uda Wam się podjąć pomyślną decyzję!

Szukacie innych pomysłów na aranżację swojego domu? Sprawdźcie tutaj:

Perła nowoczesnej architektury!

A co Wy doradzilibyście innym czytelnikom?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu