Nowoczesny stół do jadalni w 11 nowoczesnych odsłonach! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Nowoczesny stół do jadalni w 11 nowoczesnych odsłonach!

Anna Stachurka Anna Stachurka
od BESPOKE GmbH // Interior Design & Production Nowoczesny
Loading admin actions …

Nowoczesny stół do jadalni to sposób na aranżację nie tylko nowoczesnych wnętrz. Element o świeżym wyglądzie może stanowić ciekawe przełamanie konwencji inny stylów i pozwolić na urozmaicenie wnętrza. Nowoczesność kojarzy nam się z prostymi formami, minimalizmem oraz nietypową formą. I bardzo dobrze, bo właśnie takich przykładów dla Was szukaliśmy. Ale nie tylko, pokażemy Wam o czym myśli współczesny design, jak postrzega kształty, kolory i materiały. Zdziwicie się jak różnorodny i zaskakujący może to być świat, gdzie chętniej się łamie zasady niż je podtrzymuje. Postaramy się też, aby nowoczesny stół do jadalni, który Wam tu zaproponujemy razy jedenaście, przestawił się w formie, którą będzie łatwiej wyobrazić sobie we własnym wnętrzu. Będzie, więc różnorodnie choć wszystko dzieje się w ramach jednego słowa – nowoczesność. 

Świeża forma

Nowoczesny stół do jadalni próbuje eksperymentować  z klasycznym układem. Stąd tutaj zamiast czterech nóg, stół otrzymał jedną o bardzo wydłużonej formie. Dzięki takiemu kształtowi mamy możliwość pełniej wykorzystać przestrzeń stołu, którego nie blokują już nogi. Standardowe krzesła zostały zastąpione przez nowoczesne pufy, o bardzo konturowym wyglądzie. Chromowany metal oraz drewno tworzą dobrze zgraną kompozycję ciepła oraz surowości, którą uzupełniają szklane lampy oraz duże przeszklenia okien. Całość została poprowadzona cienką linią, która nadaje wnętrzu lekkości i przejrzystości. 

Dosłowny eklektyzm

Nowoczesny stół do jadalni w wersji eklektycznej – dosłownie i przenośnie. Dosłowność tego rozwiązania polega na tym, że projektanci faktycznie połączyli dwa style w jeden mebel, ale zamiast zawrzeć to w jednej formie postanowili dwie formy zawrzeć w jednym meblu. W ten sposób powstał nowoczesny stół do jadalni, na który zapewne niewiele osób się zdecyduje. Jest on na tyle oryginalny, że otoczenie musi dość mocno korespondować z jego nietypowością, poczuciem humoru i pewną dosłownością rozwiązań. 

Szklany i nowoczesny

'Fly' Veneered blockboard table with glass legs by Sedit od My Italian Living Nowoczesny
My Italian Living

'Fly' Veneered blockboard table with glass legs by Sedit

My Italian Living

Nowoczesny stół do jadalni. Tak prezentuje się sztandarowy reprezentant nowoczesności. Uosobienie cech, które wskazują na prostotę, przestronność, minimalizm i geometrię. Nie mniej ważny w tym zestawieniu jest również materiał, który powinien być nowoczesny. Szkło i wszystkie materiały reprezentujące pewną technologiczną zwinność, będą dobrze oddawały ducha współczesności. Forma stołu, który widzimy na zdjęciu powyżej jest bardzo ujmująca – stół jest lekki, delikatny, świeży, wręcz ucieka nam sprzed wzroku i jakby rozpływał się w powietrzu – jest aż tak przezroczysty. Będzie, więc pięknie wyglądać w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach, ale także w stylu skandynawskim, który bardzo docenia prostotę oraz lekkość.

​Nowoczesny stół do jadalni w kolorze

Nowoczesny stół do jadalni będzie stanowił punkt centralny całego pomieszczenia. Będzie to realizował nie tylko poprzez szczególne miejsce, które zajmuje, ale także poprzez swoją niezwykłą formę. Na zdjęciu powyżej niezwykła forma została dodatkowo podkreślona kolorem turkusowym. Jasne, czyste, gładkie drewno pokryło blat mebla, który staje przez to o wiele cieplejszy w odbiorze. Pastelowy odcień koloru, który pojawił się w podstawie stołu został kontynuowany i przeniesiony na bok blatu w ten sposób powstała pewna zamknięta figura podkreślająca geometrię całej konstrukcji. Kolor turkusowy tworzy ciekawe kolorystyczne połączenie z odcieniem żółci, która tutaj pojawiła się w intensywnej wersji na wiszącej lampie i mniej intensywnej wersji – w kolorze krzesła. Cała kompozycja jest, świeża, jasna i co bardzo ważne – wesoła. Bo tak – nowoczesność jest wesoła!

Kolorowe towarzystwo

Nowoczesny stół do jadalni w także kolor. Tutaj stół został jedynie muśnięty kolorem żółtym po brzegach blatu. Otrzymał do towarzystwa proste i pełne koloru pufy zamiast krzeseł. Biały blat oraz metalowe nóżki  dobrze bronią się jako podstawa wielu kompozycji. To, co nadaje nowoczesnego tonu całości to właśnie ten subtelny kolor, którego motyw został wykorzystany przy aranżacji pozostałych elementów. 

Nowoczesny stół do jadalni

'Wave' Extending table with woven effect by Sedit od My Italian Living Nowoczesny
My Italian Living

'Wave' Extending table with woven effect by Sedit

My Italian Living

Nowoczesny stół do jadalni w pięknej kolorowej wersji w niemniej pięknym i niemniej kolorowym towarzystwie. Ciemna, intensywna, wręcz szmaragdowa zieleń wygrała tu w całej kompozycji, za jedyne towarzystwo otrzymując złoto oraz ciemne drewno. Kompozycja przemawia do nas w bardzo dostojny sposób, ale w tym wszystkim pozostaje nowoczesna. Klasyczne linie krzeseł zostały przełamane piękną formą podstawy stołu, która wije się niemal jak wstążka pod blatem. Nowoczesne formy znajdziecie również w wyjątkowych aranżacjach jadaln.

Ażurowe formy

DOM W LUXEMBURGU Minimalistyczna jadalnia od KUOO ARCHITECTS Minimalistyczny
KUOO ARCHITECTS

DOM W LUXEMBURGU

KUOO ARCHITECTS

Nowoczesny stół do jadalni powinien być właściwie skomponowany ze pozostałym wyposażeniem, odpowiadać stylistycznie całości i tworzyć zgraną kompozycję. Najlepszym przykładem na spójność elementów wyposażenia jest jadalnia, którą widzimy na zdjęciu powyżej. Prosta forma stołu stanowi ramę dla delikatny, ażurowych krzeseł, które wyglądają jak jakieś projekcje struktury i w ten obraz wpisują się lampy wiszące przyjmujące dokładnie taki sam sposób prezentowania swoich linii.

Projekt jadalni – KUOO ARCHITECTS.

Nie taki zwykły i nowoczesny stół do jadalni

Megalith Table od Duffy London
Duffy London

Megalith Table

Duffy London

Nowoczesny stół do jadalni to również zaskakiwanie formą. To zabawa kształtem, wyprowadzanie go z niemożliwego do możliwego. Stworzenie konstrukcji, w którą będzie nam trudno uwierzyć. I dokładnie z takimi cechami mamy do czynienia w przypadku stołu powyżej. Czarny blok, niczym domino, stracił stabilność, niestabilność ta pociągnęła za sobą kolejny blok i tak całość dążyła do osiągnięcia poziomu podłogi. Projektant postanowił nie dopuścić do upadku – całość zastygła na pewnym poziomie swojego ruchu. Aby dać wyraz całej dynamice jaka jest zawarta w projekcie, blat został przeszklony. Jego obecność wynika z czysto funkcjonalnego powodu i jest podporządkowany konstrukcji, która dzieje się pod jego płaszczyzną. Na w pół upadające domina mają zaskoczyć, co przychodzi im z łatwością. Nowoczesny stół do jadalni będzie, więc próbą zaskoczenia, ogromnym wysiłkiem opanowania materii, próbą zanegowania logiki – bo aż trudno nam w tą formę uwierzyć, w jej stabilność i funkcjonalność. Oto nowoczesność. 

Delikatny nowoczesny stół do jadalni

Jadalnia w stylu skandynawskim od Le Pukka Concept Store Skandynawski
Le Pukka Concept Store

Jadalnia w stylu skandynawskim

Le Pukka Concept Store

Nowoczesny stół do jadalni to też formy, które są proste i delikatne. Nie zawsze musi prezentować nietypową formę, wręcz przeciwnie może klasyczny wygląd nieco tylko odświeżyć i unowocześnić. Tak też się stało ze stołem, który widzimy na zdjęciu powyżej. W takiej formie będzie wpisywał się w wiele aranżacji, będzie również doskonale sprawdzał się w małych wnętrzach, gdzie jadalnie ma dość ograniczone pole manewru.

Projekt - Le Pukka Concept Store.

Precyzyjna praca rąk

Pracownia Blaise Handmade Furniture od Blaise Handmade Furniture Minimalistyczny
Blaise Handmade Furniture

Pracownia Blaise Handmade Furniture

Blaise Handmade Furniture

Nowoczesny stół do jadalni może równocześnie reprezentować inne nowoczesne podejście. Chodzi o nasze podejście do rzeczy, które nawołuje do ponownego wykorzystywania materiałów, a także coraz mocniej podkreśla i docenia pracę rąk. Przypominamy sobie o wartości i jakości, jaka się za tym kryje, dlatego pomysłem na nowoczesny stół do jadalni jest stół wykonany ręcznie, które jest wykonane ze starannością, sercem i ma konkretnego twórcę. 

Stół projektu Blaise Handmade Furniture.

Huśtawka?

​Swing Table 8 person od Duffy London Eklektyczny
Duffy London

​Swing Table 8 person

Duffy London

Nowoczesny stół do jadalni to dobry pretekst do tego, aby postarać się o zaskakującą formę. I dokładnie taką formę możemy zauważyć na zdjęciu powyżej. Nowoczesny stół do jadalni jako huśtawka? Może nie polecilibyśmy tego rozwiązania każdemu, ale jesteśmy przekonani, że znajdą się osoby, które docenią nietypowość rozwiązania. Bardzo trudny aranżacyjnie mebel, właśnie z powodu swojej bardzo konkretnej formy, może zostać opacznie zrozumiany w źle dobranym towarzystwie pozostałych mebli. Jest to pomysł na stół, który może zagościć tylko w nielicznych aranżacjach. Jest to też przykład na myśl designu, która oscyluje wokół niestandardowych i zaskakujących rozwiązań.

Która opcja szczególnie przypadła Wam do gustu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu