Mój własny dom zbudowany za 170 tysięcy złotych | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Mój własny dom zbudowany za 170 tysięcy złotych

Alicja Olko Alicja Olko
Minimalistyczne domy od Stefan Brandt - solare Luftheizsysteme und Warmuftkollektoren Minimalistyczny
Loading admin actions …

W większości polskich miast sytuacja mieszkaniowa robi się coraz trudniejsza- zwiększający się napływ ludzi oznacza, że nie jest łatwo znaleźć swój wymarzony, a przy okazji niedrogi i dobrze zlokalizowany, własny kąt. Na szczęście współczesna architektura wychodzi naprzeciw tym wyzwaniom, a projektanci wymyślają innowacyjne alternatywy dla tradycyjnych M4. Jedną z nich jest dom z kontenera.

Dom z kontenera nie jest już postrzegany w kategoriach lokum dla ekscentryków, ale ekologiczny i niedrogi sposób na własny kąt. łatwa dostępność materiałów, relatywnie niski koszt, oryginalność i kompaktowy rozmiar to tylko nieliczne z wielu zalet takiego rozwiązania. Dziś na homify zaprezentujemy Wam kolejny przykład domu z kontenera i postaramy się przekonać Was, że warto zdecydować się na taką opcję.

Wszystko w jednym

Ideą kryjącą się za domami z kontenerów jest przekonanie, że wszystko, co do życia potrzebne, zmieścić można na powierzchni typowego kontenera transportowego. Ograniczenie materializmu, odłączenie się od kierowanego konsumpcją stylu życia oraz samowystarczalność to szersza ideologia wokół domów z kontenerów.

Kontener po zakupie należy przystosować do przekształcenia go w lokum mieszkaniowe. Specjalizujące się w tej dziedzinie firmy zlecają specjalistom stworzenie miejsc na okna i drzwi, przystosowanie wnętrza do umeblowania i wyposażenia, a także zainstalowania wszystkich niezbędnych instalacji i mediów. Oryginalna struktura kontenera została jednak zachowana, aby utrzymać wyjątkowy i oryginalny charakter domu.

Indywidualistyczne podejście do struktury

Domy z kontenerów cechują się dużą wytrzymałością oraz solidną konstrukcją, gdyż wykonane są ze stali. Zmiany w jej strukturze zaprowadzić można niespodziewanie łatwo, oczywiście dokonywać powinny tego jedynie specjalistyczne, posiadające odpowiednią ekspertyzę i sprzęt firmy. Otwory w konstrukcji kontenera wykonać można na wiele sposobów, a całościowa struktura nie zostaje przy tym zbyt mocno naruszona. Jak widać na zdjęciu, wielkoformatowe okna i drzwi są niezwykle istotną częścią tego projektu.

Projekt

Zanim zajrzymy do środka kontenera, przyjrzyjmy się szczegółowemu szkicowi. Na mikroskopijnej powierzchni 15 metrów kwadratowych zaplanowano sypialnię, kuchnię oraz łazienkę. Optymalnie zagospodarowano ograniczony obszar, wykorzystując każdy dostępny metr. Dodatkową przestrzeń do życia stworzono dzięki dołączeniu drewnianego tarasu.

W środku

Wnętrze kontenera jawi się niezwykle jasno i przestronnie, jeżeli weźmiemy pod uwagę, na jak ograniczonej przestrzeni je urządzono. Dominuje naturalne drewno w towarzystwie białych ścian, które stanowią neutralne obramowanie aranżacji wnętrza. Na wyposażenie składa się minimalna liczba mebli i dodatków, a wszystkie te są wielofunkcyjne, zajmując jak najmniej miejsca, pełniąc przy tym liczne role. Duże przeszklenia zapewniają swobodny dostęp naturalnego światła i potęgują wrażenie jasności i przestronności we wnętrzu.

Maksimum efektywności

Niech te niepozorne wnętrza Was nie zwiodą. Każdy element wyposażenia pełni tu więcej niż jedną funkcję, czyniąc dom w kontenerze w pełni zdatnym do zamieszkania. Otwierane łóżko, które, gdy zamknięte, spełnia rolę regału, biurko w formie klapki, czy mobilne siedzisko/miejsce na przechowywanie pozwalają na wygodne i praktyczne mieszkanie na małej powierzchni.

Kieszonkowy dom w kontenerze to z pewnością nie opcja dla każdego. Ale dobrze jest wiedzieć o nowościach w świecie architektury i mieć świadomość, jakie są modne, innowacyjne i zaskakujące alternatywy dla tradycyjnych domów.

Więcej o tego typu domach dowiecie się w Katalogu Inspiracji Czy w domu z kontenera naprawdę da się mieszkać?

Moglibyście mieszkać na tak małej przestrzeni?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu