100% drewna, 100% przytulności! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

100% drewna, 100% przytulności!

Aśka Warchał Aśka Warchał
od Architetto Domenico Mazza
Loading admin actions …

Drewno to materiał, który zastosowany we wnętrzach, jest gwarancją atmosfery pełnej ciepła i poczucia domowości. A jeśli jeszcze do tego dodamy urok stylu wiejskiego i rzemieślniczej roboty, to w naszym domu poczujemy się naprawdę swojsko! W dzisiejszym Katalogu Inspiracji chcemy Wam pokazać wyjątkowe pomieszczenia pełne drewna – my czujemy się zrelaksowani od samego patrzenia na ich zdjęcia… Za projekt, który zaraz zobaczymy, odpowiada włoski architekt Domenico Mazza. Podobne realizacje doskonale sprawdziłyby się w domkach letniskowych, chatach w górach, ale także i na przedmieściach. 

Czy te wnętrza wpiszą się także w Wasze gusta? Nie ma na co czekać, pora się przekonać!

Niczym w górskiej chacie

Pomieszczenie, które widzimy na zdjęciu, to centrum domu, jego przestrzeń publiczna z salonem, kuchnią i jadalnią. Nad wszystkimi tymi strefami góruje drewniany sufit z odsłoniętymi ogromnymi belkami. Dwuspadowy dach nad nowoczesną kuchnią otwiera się lukarnią, dzięki czemu do wnętrza wpada więcej światła. Drewno odnajdziemy także na podłodze oraz w części zabudowy jadalni. Styl rustykalny miesza się tutaj z wiejskim i nowoczesnym zarazem.

Zbliżenie na naturę

Wraz z tym zdjęciem przenosimy się do jadalni, gdzie możemy poznać detale wystroju całego pomieszczenia. Strefę tę zaprojektowano w nowoczesnym stylu, a nowoczesność ta przerywa wiejską zabudowę rzeźbionych szaf oraz kamienny kominek. Białe krzesła harmonizują z kuchnią oraz ścianą w głębi, przedłużają nić bieli. Czerwone natomiast wprowadzają do wnętrza jeszcze więcej ciepła! Zapewniono tutaj miejsce tylko czterem osobom. Ta jadalnia nie jest duża, nie ma pełnić funkcji reprezentacyjnych lecz być miejscem spotkania rodziny.

Zaskakujący korytarz

Kontynuujemy nasze zwiedzanie poruszając się po wyjątkowym korytarzu. Kto powiedział, że to powinno być drugorzędne przestrzeń i martwe? W tym przypadku nie jest tak! I to, że hala jest podana takie samo znaczenie jak w innych pomieszczeniach domu. Jest meble, obrazy na ścianach i pięknym stylu klasycznym fotelu obok drewnianej ścianie zawierającej okno z siatki. Ale to nie wszystko. Dach stał się kluczowym elementem dzięki grze światła, który został utworzony, tworząc niesamowitą atmosferę.

Sypialnia dla dwójki

Wchodzimy teraz do jedenego z pokoi, które równie dobrze mogły być przeznaczony dla dzieci lub też licznych gości. Jest on zaprojektowany jako sypialnia z wygodnym łóżkiem piętrowym. Pod łóżkiem znajdują się szuflady, które pozwalają przezwyciężyć wszelkie problemy związane z magazynowaniem. Można więc powiedzieć, że ten pokój jest wynikiem starannego planowania. To przytulne miejsce, możemy tutaj poczuć się bezpiecznie niczym w schronisku górskim!

Pomysłowa łazienka

Z tej sypialni możemy przejść bezpośrednio do łazienki. Oba pomieszczenia dzieli naturalnie, dosłownie i w przenośni, co? Drewniana ścianka działowa. Drewno nieczęsto gości w łazienkach, jako że reaguje na wilgoć oraz zmiany temperatury. Te reakcje oswoić może odpowiednia impregnacja. Chociaż powyższe pomieszczenie ma metraż ograniczony podobnie jak sypialnia, to jednak dzięki przemyślanej aranżacji znalazło się tutaj nawet miejsce na wannę.

Sypialnia główna

W końcu docieramy do sypialni głównej. Jest tutaj kameralnie, to doskonałe miejsce do odpoczynku i relaksu. Łóżko zamknięto w niszy utworzonej przez rzeźbione, drewniane meble, i w ten sposób stworzono poczucie przestrzeni chronionej. Półki na obu stronach złoża służą jako szafki nocne i pomagają zaoszczędzić przestrzeń. Jedynie patrząc na to zdjęcie możemy już poczuć zapach drewna!

Spodobał się Wam ten projekt, jednak dla siebie poszukujecie jednak czegoś bardziej nowoczesnego? Koniecznie zajrzyjcie do tego Katalogu Inspiracji: Trendy: drewno w roli głównej.

Czy zdecydowalibyście się na aż tak "drewniany" dom?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu