Idealny podmiejski dom?

Aśka Warchał Aśka Warchał
Casa MoDà: Stile e qualità senza tempo su misura curato in ogni suo dettaglio, Architetti Baggio Architetti Baggio Klasyczne domy
Loading admin actions …

Jaki powinien być doskonały dom na przedmieściach? Architekci prześcigają się w oryginalnych pomysłach. Niektóre futurystyczne bryły przyciągają spojrzenia i zachwycają przechodniów, ich wnętrza są doskonale dopasowane do szybkiego rytmu współczesnego życia, pełne najnowszych technologii. A jednak, wciąż wydaje się, że triumfy święci tradycyjne budownictwo, z dachami dwuspadowym krytymi dachówką oraz aranżacjami o rustykalnych inspiracjach. Dlaczego tak się dzieje? Może dzisiejszy Katalog Inspiracji pomoże nam odpowiedzieć na to pytanie. Zaprezentujemy Wam bowiem dom projektu studia architektury Architetti Baggio, który śmiało można by zapisać właśnie do tej drugiej grupy…

Atmosfera domowości wypełnia tutaj każdy kąt. Czy tak właśnie wygląda idealny podmiejski dom? Mamy nadzieję, że pomożenie nam to ocenić!

Niezwyczajna zwyczajność

Jeszcze przed przekroczeniem bramki prowadzącej na posesję możemy zorientować się, jak wygląda struktura domu. Architekt nic nie próbował ukryć, by później nas zaskoczyć. Tutaj przewidywalność jest mile widziana. Dom kryją dwuspadowe dachy, na których zaobserwować możemy tradycyjną, czerwoną dachówkę. Komin intryguje, ponieważ stoi oddalony od właściwej bryły. Zastanawiacie się dlaczego? Otóż nie stanowi on części instalacji grzewczej wnętrza, ale przeznaczony jest do odprowadzania dymu z… grilla!

Strefa publiczna

Wchodzimy do wnętrza, gdzie na parterze czeka na nas zaskakująco nowoczesną przestrzenią publiczną. Salon łączy się z jadalnią oraz kuchnią. Chociaż paleta barw ograniczona jest do bieli oraz szarości o różnej intensywności, to każda z funkcjonalnych stref została odpowiednio wyróżniona. Meble wypoczynkowe w salonie są czarne, jadalnia całkowicie biała, a białym meblom zabudowy kuchennej odpowiada grafitowa ściana. Wszystko jest tutaj na swoim miejscu!

Schody dwubiegowe

Pozostawiamy parter, na którym błyszczy podłoga z żywicy epoksydowej i udajemy się na piętro. Aby się tam znaleźć musimy przejść po reprezentacyjnych dwubiegowych schodach. Chociaż schody zabiegowe zabrałyby dużo mniej miejsca chodziło, to pamiętać należy, że w projekcie tego domu nie myślano o tego typu oszczędności lecz robienie wrażenia oraz tworzenie atmosfery. Ciepło drewna stopni interesująco kontrastuje z bielą ścian oraz balustrady.

Sypialnia pod drewnianym sufitem

Już na schodach oraz korytarzu mogliśmy się zorientować, że pomieszczenia prywatne będą miały dużo więcej rustykalnego uroku niż minimalistyczna wręcz przestrzeń publiczna. W tej sypialni miesza się on ze współczesnym zamiłowaniem do prostoty. Chociaż może na tym zdjęciu trudno to stwierdzić, znajdujemy się tuż pod dachem, pod spadkiem. Centrum pokoju wyznacza interesująca lampa, przydająca całości aranżacji designerski charakter.

Łazienka z nowoczesnym akcentem

Przechodzimy do przestronnej łazienki. Zachwyca ona nie tylko swoją skalą, ale także wspaniałą aranżacją. Tutaj także witają nas odsłonięte belki stropowe, które włączone zostały w nowoczesny wystrój. Nam podobają się tutaj szczególnie lampki zamontowane jako części tafli prysznica z płytkim brodzikiem. Znalazło się tutaj także miejsce na wannę o niezwykle współczesnej formie. Interesujące jest wprowadzenie panoramicznego lustra. Zapewnia ono światło, a jednocześnie chroni prywatność mieszkańców.

Piwnica win

Taki spacer należy uczcić! Zakończymy go zatem w… piwnicy win! Służy ona nie tylko przechowywaniu drogocennego trunku, ale także jego kosztowaniu i spędzaniu czasu w gronie bliskich przyjaciół. Wystrój wnętrza przypomina tradycyjne włoskie winnice – czujemy się tutaj po prostu świetnie!

Zastanawiacie się nad budową własnego domu jednorodzinnego na przedmieściach lecz nie wiecie jak się za to zabrać? Im więcej interesujących realizacji oglądacie, tym jaśniejsze staje się, co się Wam naprawdę podoba. Ten projekt jest podobny lecz jednocześnie bardzo odmienny od dzisiejszego… Podmiejskie spełnienie marzeń!

Co sądzicie o tym domu?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Najważniejsze informacje z naszego magazynu