12 pięknych kominków, na długie zimowe wieczory | homify

12 pięknych kominków, na długie zimowe wieczory

A.D. A.D.
KOMINKI SZCZECIN od ArteABC Nowoczesny
Loading admin actions …

Kominki ocieplają wnętrze. Jednak aby dobrze dopasować je do wnętrza warto pamiętać, że wybór zabudowy kominka powinien być podyktowany charakterem wnętrza, by pasował do stylistyki danego mieszkania. Obecnie na rynku możemy wybierać spośród tysięcy futurystycznych, tradycyjnych czy nowoczesnych kominków.

Aby ułatwić Wam ten trudny wybór skonsultowaliśmy się z projektantami wnętrz i przygotowaliśmy garść wspaniałych inspiracji!  

1. Elegancki i nowoczesny

KOMINKI SZCZECIN od ArteABC Nowoczesny
ArteABC

KOMINKI SZCZECIN

ArteABC

Ten kominek jest dyskretny i idealnie wtapia się w otoczenie. Jego prosta i minimalistyczna forma została podkreślona głębokim kolorem, który przełamują ciepłe dodatki takie jak poduchy czy kosz na drewno.

2. Jasny

Kominek gazowy Kwline Relaxed M od TAPIS.PL Nowoczesny
TAPIS.PL

Kominek gazowy Kwline Relaxed M

TAPIS.PL

Biała zabudowa kominka to pomysł kontrowersyjny i choć efekt końcowy robi niesamowite wrażenie, takie rozwiązanie ma wielu przeciwników. Głównie ze względu na problemy z utrzymaniu czystości. Na szczęście dzięki powolnemu otwieraniu drzwiczek kominka, odświeżanie go białą farbą możemy troszkę opóźnić.

3. Dwustronny

Dwustronny kominek gazowy Bellfires Large Tunnel 3 od TAPIS.PL Nowoczesny
TAPIS.PL

Dwustronny kominek gazowy Bellfires Large Tunnel 3

TAPIS.PL

Firma TAPIS.PL prezentuje nam model dwustronny. Ten kominek gazowy holenderskiego producenta pięknie wpisuje się w nowoczesne wnętrza. Na zdjęciu kominek dzieli pomieszczenie na strefę wypoczynku i jadalnię.

4. Klasyczny

Gdy mamy do czynienia z przestrzenią urządzoną w klimacie klasycznym, warto zdecydować się na tradycyjną zabudowę kominka z kamienia. Taka zabudowa kominka zdecydowanie ma swój urok! 

5. Jasny akcent

Duża przestrzeń dzienna, która zawiera jadalnię kuchnię oraz salon, może być chłodna w odbiorze. Architekci zadbali o odrobinę przytulności zapewniając miękkie poduchy i przyjazne dekoracje, ale najcieplejszy aspekt tego wnętrza to zdecydowanie biały kominek!

6. Nietypowo usytuowany

Eco Smart Fire 900SS elegancki wkład do zabudowy Nowoczesna kuchnia od ilumia.pl Nowoczesny
ilumia.pl

Eco Smart Fire 900SS elegancki wkład do zabudowy

ilumia.pl

Kominek w kuchni?Czy to możliwe?! Od niedawna tak! Designerskie, wolnostojące kominki australijskiej marki EcoSmart ™ Fire są spełnieniem marzeń o idealnym palenisku. Nie wymagają instalacji oddymiajacej ani innych przyłączy wymaganych przy tego typu urządzeniach. Są łatwe do zintegrowania z dowolnym środowiskiem oraz zasilane wysokiej jakości, przyjaznym dla otoczenia bioetanolem.

7. Futurystyczny

Kominek może stanowić futurystyczną dekorację domu. To prawdziwa gratka dla koneserów sztuki nowoczesnej, użytkowej. Nie tylko forma jest urzekająca. Chromowane pokrycie pięknie koresponduje z meblami tworząc bardzo nowoczesne wnętrze.

8. Z widoczną instalacją

Forma, którą przybierze kominek, zależy wyłącznie od domowników. Największe znaczenie przy wyborze rodzaju kominka ma funkcja, jaką ma on pełnić we wnętrzu. W niektórych przypadkach traktuje się go jako niemalże podstawowe źródło ciepła, w innych będzie pełnił on głównie rolę dekoracyjną.

9. Nietypowy

W dzisiejszych czasach kominki mogą także przybierać formę okrągłą. Ten zgrabny model w ciemnym matowym wykończeniu idealnie sprawdza się w roli narożnego kominka. Pomimo chłodnych tekstur i surowych materiałów wnętrze jest niezwykle ciepłe i rodzinne. 

10. Wbudowany w ścianę

Eco Smart Fire 900SS elegancki wkład do zabudowy Nowoczesny salon od ilumia.pl Nowoczesny
ilumia.pl

Eco Smart Fire 900SS elegancki wkład do zabudowy

ilumia.pl

Taki kominek doskonale prezentuje się w dużych pomieszczeniach. Brak dodatkowych faktur, ozdób czy gzymsów sprawia, że całą uwagę poświęcamy temu co najistotniejsze – wesołym płomieniom ognia.

11. Współczesny piec kaflowy

Piec kaflowy to rodzaj ogrzewania, który kojarzy się z domem babci, z niezwykle miłymi chwilami dzieciństwa w rodzinnej atmosferze, dlatego wielu z nas ma do niego wyjątkowy sentyment. Ta współczesna wersja ma w sobie starodawny urok przez co ciężko od niej oderwać wzrok…

12. Zewnętrzny

Nie powinniśmy rezygnować ze spędzania czasu w ogrodzie tylko dlatego, że nastały zimowe miesiące. Rozwiązaniem jest zewnętrzny kominek, który pozwoli nam na czerpanie radości z ogrodu przez cały rok. W tym przypadku kominek jest nie tylko źródłem ciepła, jak też romantycznej atmosfery.

Lubicie zimowe wieczory przy kominku? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu