Willa pełna egzotyki

Alicja Olko Alicja Olko
株式会社グランデザイン一級建築士事務所 Eklektyczny salon Lite drewno O efekcie drewna
Loading admin actions …

Podróżując po świecie oglądamy miejsca, które stają się dla nas inspiracją. Często po powrocie z zagranicznych wojaży staramy nadać się naszym wnętrzom charakter, który przywoływałby wakacyjne wspomnienia- dekorujemy je przywiezionymi pamiątkami i etnicznymi ozdobami, starając się wprowadzić do naszych czterech ścian egzotyczny klimat. 

Właściciele domu, który dzisiaj Wam zaprezentujemy, nie poprzestali jednak na dekoracjach. Postanowili pójść w zupełnie innym kierunku i urządzić swoje wnętrza w totalnie tropikalnym klimacie. W tak zaaranżowanym domu można czuć się jak na nieustających wakacjach w odległym, egzotycznym kraju. Obejrzyjcie go z nami i zobaczcie, czy moglibyście tak mieszkać.

Widok z zewnątrz

Przed zagłębieniem się w egzotyczne wnętrza domu przypatrzmy się, jak prezentuje się z zewnątrz. Jest to budynek o ciekawej, nieregularnej bryle i spadzistym, schodzącym niemal do samego podłoża, dachu. Część jego fasady otynkowana na szaro, a część obłożono drewnianą deską elewacyjną. Duże okna nad strefą wejścia gwarantują swobodny dostęp naturalnego światła do wnętrza, otwierając przy tym dom na otoczenie. Szara ścieżka prowadzi do drzwi wejściowych ukrytych za beżową ścianką działową.

Przedpokój

Już w przedpokoju ogarnia nas wyjątkowy i niepowtarzalny klimat, jaki panuje w tych wnętrzach. Dominującym materiałem będzie naturalne drewno o pięknej strukturze i głębokich odcieniach. Brąz doskonale komponuje się tutaj z szarością, udowadniając, że ta kombinacja to strzał w dziesiątkę. Klimatyczne dekoracje w azjatyckim stylu sprawiają, że czujemy się tutaj niczym w egzotycznym spa.

Klimatyczna strefa dzienna

Wnętrza domu są niezwykle przestronne- za sprawą wysokiego sufitu osiągnięto wrażenie monumentalności, przy jednoczesnym utrzymaniu przytulnej i ciepłej atmosfery.  Naturalne drewno dostrzec można tutaj wszędzie- na podłodze, na suficie, w postaci stylowych belek podtrzymujących strop, w formie mebli, okien i dodatków. Obszary kuchni, jadani i salonu łączą się na tej otwartej przestrzeni i płynnie w siebie przechodzą.

Panuje tutaj egzotyczny klimat, który architektom udało osiągnąć się dzięki użyciu drewna oraz stylowym dodatkom i tropikalnej roślinności. Wyjątkową atmosferę potęguje także subtelne oświetlenie, okraszające wnętrze ciepłym, przytłumionym blaskiem.

Sypialnia

Niekonwencjonalnie zaaranżowano także sypialnię. Zamiast tradycyjnego łóżka znajdziemy tutaj gruby materac, udekorowany licznymi poduszkami. Sypialnia znajduje się w pomieszczeniu na poddaszu, stąd też niski sufit. Wszystkie powierzchnie pokryto tutaj drewnem, czyniąc wnętrze przytulnym i ciepłym. Duże okno wpuszcza do środka mnóstwo naturalnego światła, które przebija się przez zwiewną, białą tkaninę pełniącą rolę zasłony. W tak urządzonym domu nie ma miejsca na nudę i sztampę, a jest za to dużo przestrzeni na egzotykę i wakacyjny klimat.

Egzotyczny dom? Tylko z egzotycznym ogrodem! Zobaczcie, Jak stworzyć azjatycki ogród w 5 krokach?

Detale wnętrza

Warto zwrócić uwagę na szczegóły aranżacji, gdyż to właśnie one składają się na tak klimatyczną całość. Zacznijmy od mebli- wygodne, ze szlachetnych materiałów, takich jak skóra i drewno, w ciepłych, naturalnych kolorach doskonale wpisują się w styl wnętrza. Niezmiernie ważną role odgrywają dekoracje- bogato zdobione donice na kwiaty, czy pamiątki z egzotycznych krajów. Tropikalna roślinność dopełnia wystrój tego wnętrza.

Niezwykłym elementem strefy dziennej są schody- drewniane stopnie przytwierdzone z jednej strony do ściany prowadzą na piętro. Nie ma tu miejsca na balustradę, a jedynie na cienką linkę, co sprawia, że schody przywodzą na myśl te prowadzące do domku na drzewie. projektantom zależało na takim właśnie efekcie, potęgującym egzotyczny charakter wnętrz.

Podoba Wam się taki pomysł na wnętrza?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu