Mały dom w zgodzie z naturą

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Mały dom w zgodzie z naturą

Alicja Olko Alicja Olko
Eklektyczne domy od 氏原求建築設計工房 Eklektyczny
Loading admin actions …

Poszukując pomysłów na projekt małego, kompaktowego domu inspirację najlepiej jest czerpać od azjatyckich architektów. Są oni mistrzami w funkcjonalnym wykorzystywaniu przestrzeni oraz kreowaniu budynków i wnętrz doskonale wpisujących się w niewielkie działki budowlane. Gęstość zaludnienia w krajach azjatyckich jest niezwykle duża, przez co tereny pod zabudowę jednorodzinną są ograniczone w rozmiarze i można na nich wnosić jedynie niewielkie domy. Takie miniatury- małe, ale w pełni funkcjonalne- to specjalność projektantów z Azji. Dzisiejszy projekt świetnie to udowadnia. Wybudowany zgodnie z zasadami zrównoważonej architektury, o oryginalnej fasadzie i naturalnych wnętrzach, z powodzeniem wpisałby się w krajobraz architektoniczny Polski.

Widok z zewnątrz

Parterowy dom z dwuspadowym dachem to idealny model na małą działkę. Jego kompaktowa bryła o oryginalnej fasadzie z pewnością wyróżniałaby się na każdym podmiejskim osiedlu. Otynkowana na czarno elewacja kontrastuje z białą stolarką okien i drzwi, co powoduje, że dom jest tak wyjątkowy i niepowtarzalny.

Detale

Wzniesiony na betonowych fundamentach, ten niewielki domek prezentuje się solidnie i trwale.  Z tej perspektywy dostrzegamy, że większa część jego zewnętrznej fasady to w rzeczywistości drewno, pokryto czarną, oleistą farbą. Niewielkie okna, tak charakterystyczne dla architektury Dalekiego Wschodu, gwarantują domownikom najwyższy poziom prywatności.

Wejście

Przekraczając próg drzwi wejściowych, znajdujemy się z zupełnie innym świecie. Czerń fasady pozostawiamy na zewnątrz, aby zagłębić się we wnętrzach jasnych i naturalnych. Wąski przedpokój to obszar przejściowy, w którym biel i czerń koegzystują ze sobą, dopełnione przez obecność drewna. W dalszej części wnętrz materiał ten będzie jeszcze bardziej dominujący!

Strefa dzienna

Wnętrza domu to stylowa mieszanka bieli i drewna. Materiał ten wykorzystano do pokrycia niemal wszystkich powierzchni- od podłóg, poprzez ściany, aż po sufit. Zdecydowano się na jasną sosnę, która jest drewnem relatywnie tanim, a przy tym nadającym wnętrzom świeży, przyjemny klimat. Białe ściany świetnie komponują się z drewnem, czyniąc pomieszczenie jasnym i przestronnym. Wrażenie to dodatkowo potęguje wysoki sufit oraz minimalistyczne wyposażenie. Pomysłowe rozwiązania na przechowywanie- wbudowane w ściany półki i szafki- pozwalają zaoszczędzić miejsce i czynią wnętrze funkcjonalnym.

Kuchnia

Wąska kuchnia urządzona została praktycznie i nowocześnie- niewielki rozmiar i niefunkcjonalny rozkład nie powodują, że korzystanie z niej jest niewygodne. Zabudowa o frontach w niespotykanym kolorze skorupki jajka zapewnia wystarczająco miejsca na przechowywanie, a aluminiowe blaty wygodną powierzchnię roboczą. Drewniana podłoga oraz białe ściany stanowią przyjemne neutralne tło dla aranżacji. Przez niewielkie okna do wnętrza wpada wystarczająca ilość naturalnego światła, dzięki czemu jest tu dostatecznie jasno.

Łazienka

Także w łazience dominującym materiałem jest drewno. Odpowiednio zabezpieczone przed zalaniem i wilgocią może uczynić łazienkę niezwykle stylową i elegancką. Biała, nowoczesna armatura oraz takowe meble dopełniają wystrój wnętrza. Za przesuwanymi drzwiami znajduje się druga część łazienki, tym razem o ścianach krytych czarną farbą gdzie znajduje się wanna. Tak zaaranżowane pomieszczenie wpisuje się w całościową estetykę domu.

Wszystkiego o drewnie w łazience dowiecie się z Katalogu Inspiracji Drewno w łazience – jakie wybrać i jak je zabezpieczać?

Jak Wam się podobają wnętrza niemal w całości w drewnie?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu