Magiczna dobudówka! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Magiczna dobudówka!

Alicja Olko Alicja Olko
Nowoczesny balkon, taras i weranda od K3- Planungsstudio Nowoczesny
Loading admin actions …

Rodzina mieszkająca w zachodnich Niemczech postanowiła rozbudować swój dom i całkowicie odnowić obszar znajdujący się wokół niego. Dotychczasowa przestrzeń mieszkaniowa byłą niewystarczająca dla rozrastającej się familii. Nieodpowiednio wykorzystano także przestronny obszar zewnętrzny z ogrodem, kryjący w sobie naprawę ogromny potencjał. Po podjęciu współpracy ze studiem architektonicznym K3 zdołano stworzyć niemal wakacyjną oazę w środku miasta, która czyni wyjazd na urlop całkowicie zbędnym. Obejrzyjcie ten dom wraz z nami!

Harmonia

Końcowy efekt prac architektów jest tak doskonały, że ciężko zorientować się, która część domu jest oryginalna, a którą jest dobudówką. Podpowiemy: ta pierwsza znajduje się po prawej stronie i charakteryzuje ją spadzisty dach. Nowa dobudówka ma nieco bardziej nowoczesny charakter, kubistyczną bryłę i płaski dach. Wielkopowierzchniowe przeszklenia czynią ją bardziej otwartą na otoczenie oraz sprawiają, że obszar wewnętrzny płynnie przechodzi w otoczenie zewnętrzne.

Jak na wakacjach

Architektom zlecono także całkowitą renowację obszaru znajdującego się na zewnątrz domu. Zamiast tradycyjnego, przestronnego ogrodu właściciele zdecydowali się na basen otoczony drewnianym tarasem, z miejscem do opalana i relaksu na świeżym powietrzu. Dzięki temu latem można się tu poczuć jak na wakacjach. Przy murze otaczającym posesję zasadzono bambusy, które nie tylko udekorują białą ścianę, ale także zapewnią wysoki poziom prywatności i intymności. Strefa wypoczynkowa na zewnątrz jest nowoczesna, elegancka i wygodna.

Swobodne przejścia

Tym razem zwróćmy uwagę na niemal nieistniejące granice pomiędzy wnętrzem domu a otaczającym go obszarem zewnętrznym. Z salonu swobodnie przedostać można się na taras, gdyż oddzielają je od siebie jedynie szklane, przesuwane drzwi. Dzięki wielkopowierzchniowym oknom naturalne światło stale gości w środku, a wnętrze jest odpowiednio przewietrzone. Dzięki murowanemu ogrodzeniu obszar tarasu z basenem jest prawdziwą oazą, gdzie skryć można się przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów.

Nowoczesny salon

Wnętrze nowej dobudówki zaaranżowano stylowo i nowocześnie. Niewielka liczba elementów wyposażenia sprawia, że pomieszczenie salonu zdaje się być niemal ascetyczne. Na szczęście meble wykonane z najwyższej jakości materiałów, a także nieliczne, ale eleganckie dodatki rekompensują tę prostotę. Dominują szarości oraz biel, a występujące gdzieniegdzie akcenty kolorystyczne ciekawie ożywiają to wnętrze. Nieprzypadkowo zdecydowano się na turkusowy fotel, który kolorystycznie nawiązuje do barwy tafli wody w basenie i przenosi wakacyjny klimat do wnętrza.

Otwarta przestrzeń

Dobudówka została w całości przeznaczona na wygodny i stylowy salon. Połączono ją jednak z oryginalną częścią domu poprzez wyburzenie ścian i usunięcie granic, tworząc strefę dzienną o otwartym charakterze. Pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami można się swobodnie przemieszczać, a zarówno naturalne światło, jak i powietrze nie napotykają żadnych barier.

Kontynuacja elegancji

Aranżacja jadalni jest kontynuacją stylu, który dostrzegliśmy w salonie. Króluje tutaj biel, która doskonale prezentuje się w towarzystwie drewnianego parkietu. Szary dywan znaczy miejsce, w którym stoi prosty stół i ciekawe krzesła o siedziskach w kolorze morskiego błękitu. Rośliny doniczkowe oraz rodzinne zdjęcia uzupełniają dekor tego wnętrza, czyniąc je eleganckim i modnym.

Jak Wam się podoba taki pomysł na rozbudowę domu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu