Kuchnia idealna do pieczenia ciasta

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Kuchnia idealna do pieczenia ciasta

Alicja Olko Alicja Olko
Old-Meets-New Nowoczesna kuchnia od Krantz Designs Nowoczesny
Loading admin actions …

Nie ma nic lepszego niż dobra kawa czy ciepła herbata w towarzystwie kawałka domowego ciasta. Nie jest tajemnicą, że każdy lubi domowe wypieki, i że rzadko kiedy te z piekarni dorównują tym z własnego wyrobu. Jednakże do sekretów nie należy fakt, iż pieczenie sztuką łatwą nie jest, wymaga pewnych umiejętności, dobrej organizacji i sporej dozy cierpliwości. W tym Katalogu Inspiracji przedstawiamy kilka pomysłów na to, jak zorganizować swoją kuchnię, aby stała się ona areną inspirująco smakowitych piekarniczych wariacji.

Znajdź inspirację

Old-Meets-New Nowoczesna kuchnia od Krantz Designs Nowoczesny
Krantz Designs

Old-Meets-New

Krantz Designs

Często mówi się, że najtrudniejszy jest pierwszy krok. Także w niełatwej sztuce pieczenia najpierw trzeba zdecydować się, co właściwie chcemy włożyć do piekarnika. Inspiracje najłatwiej znaleźć w książkach kucharskich, najlepiej tych, które przechodzą z matki na córkę. Żadna kuchnia nie będzie kompletna bez miejsca na książki kucharskie i zbiory przepisów. Ważne jest jednak, aby nie zawalać przestrzeni przeznaczonej przecież do gotowania i pieczenia przedmiotami przynależącymi bardziej do bibliotecznej części naszego mieszkania. Dobrej organizacji naszych przepisów sprzyja niewielka, ale wydzielona przestrzeń pod blatem, lub w innym podobnie „ukrytym” miejscu. Poza tym, takie przechowywanie książek kucharskich uchroni je przed zachlapaniem, gdy rozpocznie się nasze cukiernicze szaleństwo!

Zorganizuj swoje składniki

Bespoke oak larder Wiejska kuchnia od homify Wiejski
homify

Bespoke oak larder

homify

Każdy szef kuchni wie, że dobra organizacja jest kluczem do kulinarnego sukcesu. Konieczne jest, aby wszystkie składniki i przybory kuchenne miały swoje stałe miejsce, wygodnie i szybko dostępne dla kucharza. Wiedząc, gdzie znajdują się to, co potrzebujemy w danym momencie, nie tylko znacznie skraca czas pieczenia, ale także usprawnia cały proces, powstrzymując nas przed chaotycznym bieganiem po kuchni z rękoma całymi w surowym cieście. Gdy nagle przypominamy sobie o startej skórce pomarańczy czy szczypcie świeżo zmielonego cynamonu, natychmiast wiemy, gdzie takowe znaleźć. Co więcej, dobra organizacja składników ułatwia sprzątanie po kulinarnych wariacjach. Najlepszym sposobem na usprawnienie pracy w kuchni jest utrzymywanie stałego porządku w naszych składnikach, poprzez regularne wyrzucanie tych, które do niczego, a zwłaszcza do pieczenia,się już nie nadają.

Przygotuj niezbędne przybory

Kitchen update Skandynawska kuchnia od Hege in France Skandynawski
Hege in France

Kitchen update

Hege in France

W zależności od cukierniczego cuda, jakie mamy zamiar stworzyć, potrzebne nam będą odpowiednie przybory. Prostsze projekty wymagają jedynie miski, miksera i blachy do pieczenia, ale jak wszyscy dobrze wiemy, kuchenne wariacje nie polegają na pójściu na łatwiznę. Jeżeli mamy w planach fantazyjny tort, w naszym wyposażeniu nie może zabraknąć dekoratorów transformujących krem w wymyślne kwiatki i serduszka, czy tortownic z falistymi, ryflowanymi bokami. Gdy zabieramy się za bożonarodzeniowe pierniki, korzystamy z różnokształtnych foremek i pędzli do lukrowania. Wszystkie te akcesoria muszą znaleźć swoje miejsce w kuchni, tak, aby były na nasze wyciągnięcie ręki. Stylowe i mobilne półki, takie, jak na zdjęciu obok, zapewniają ciekawe i funkcjonalne rozwiązanie problemu przechowywania kuchennych przyborów.

Ubijaj, miksuj i wałkuj

od Bulbo® Eklektyczny

Mając przygotowane wszystkie niezbędne składniki i konieczne przybory, czas najwyższy zabrać się za właściwe pieczenie! Pierwsza faza mieszania składników nierzadko wymaga od kucharza wykonywania wielu czynności naraz. Ubijając jajka, spoglądamy, czy masło, które ma się w rondelku jedynie roztopić, czasami się nie przypala; wałkując ciasto, nieustannie podsypujemy mąkę, aby nie przywierało do blatu; wycinając foremką fantazyjne kształty, uważamy, aby prażące się migdały nie wyschły na wiór.

Miejsce do pracy

Stoke Grove od Baker & Baker Klasyczny
Baker & Baker

Stoke Grove

Baker & Baker

Aby skoordynować te wszystkie czynności, potrzebna jest duża, wygodna i funkcjonalna przestrzeń, która pozwoli na swobodne przemieszczanie się pomiędzy różnymi punktami przygotowań. Lodówka, szafki z przyborami i składnikami powinny być oddzielone dystansem nie większym niż kilka kroków. Pomiędzy nimi winien znajdować się masywny blat, na którym łatwo można rozłożyć kulinarny niezbędnik.

Pieczenia nadszedł czas

Ubite, zmiksowane i ugniecione ciasto należy następnie umieścić w piekarniku. Na rynku znajduje się wiele rodzajów i modeli, spośród których możemy wybierać, należy jednak dokładnie rozważyć wszystkie za i przeciw, gdyż urządzenia te do tanich nie należą. Warto wziąć po uwagę przeznaczenie piekarnika i częstotliwość jego używania. Załączone zdjęcie prezentuje kuchnię osoby, która z pewnością lubuje się w pieczeniu, a umieszczenie piekarników na odpowiednio wyższym poziomie ułatwia jej doglądanie ciast i wyjmowanie blach, bez niepotrzebnej konieczności ciągłego zginania się.

Voilà! Gotowe!

Po całej serii kulinarnych wariacji czas na najlepszą część- jedzenie!

Czas na jedzenie

MR & MRS SHORROCK'S KITCHEN Nowoczesna kuchnia od Diane Berry Kitchens Nowoczesny
Diane Berry Kitchens

MR & MRS SHORROCK'S KITCHEN

Diane Berry Kitchens

Najlepiej jest cieszyć się smakiem świeżo upieczonego ciasta w towarzystwie najbliższych, przy dużym stole zastawionym kubkami gorącej herbaty lub filiżankami kawy. Także warto upewnić się, że w kuchni znajduje się urokliwe i przytulne miejsce w sam raz do jedzenia ciasta!

Co Wy będziecie dziś piekli?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu