12 pomysłów na ściany łazienki | homify

12 pomysłów na ściany łazienki

A.D. A.D.
Podgórze, Kraków Odwzorowanie Eklektyczna łazienka
Loading admin actions …

Łazienka to jedno z niewielu pomieszczeń w naszych domach, gdzie możemy swobodnie eksperymentować z różnymi materiałami, które stosujemy do wykładania jego ścian. Choć nie możemy sobie pozwolić na wielkie wariacje, ze względu na wymagania tego pomieszczenia, to i tak wybór mamy znakomity.

Bez względu na to, czy postawimy na kamień, ceramikę, tapetę, drewno czy też szkoło, możemy być pewni, że pokryte nimi powierzchnie łazienki będą wyglądać świetnie. Dziś mamy dla Was aż 12 propozycji na pokrycie ścian w łazience.

1. Wzór

Podgórze, Kraków Odwzorowanie Eklektyczna łazienka
Odwzorowanie

Podgórze, Kraków

Odwzorowanie

Dziś, gdy do łazienek wkroczyły tynki i farby strukturalne, szklane tafle, drewno, beton, a nawet tapety, można by przypuszczać, że królujące w nich dawniej płytki ceramiczne odejdą w zapomnienie. Nic bardziej mylnego! Nowoczesne płytki po prostu wyglądają inaczej niż dawne modele. Spójrzcie na ten uroczy wzór w marokańskim klimacie… To prawdziwe dzieło sztuki.

2. Drobna mozaika

Mozaika jest techniką dekoracyjną, która pięknie prezentuje się w każdej łazience. Przyklejone do ściany niewielkie kawałki materiałów, o różnej kolorystyce, niekiedy także z różnych materiałów to piękna ozdoba. W wersji minimalistycznej występuje jako biel total look.

3. Mozaika w stylu lamperii

Lamperia, długo postrzegana jako relikt przeszłości, powoli wraca do łask. Na nowo odkrywamy jej zalety. Tutaj stworzyła ją mozaika fioletowych płytek. Łazienka ta przywodzi na myśl lawendowe pola w Prowansji. Elegancko i klimatycznie!

4. Surowa cegła

Cegła może być ruda, biała, matowa czy błyszcząca. Ma ona wiele uroku, który wiąże się z jej surowością i minimalizmem formy. Taka stylizacja w łazience jest również praktyczna, gdyż cegła wykazuje dużą odporność na wilgoć i nie wymaga specjalnego traktowania w czasie prac pielęgnacyjno – porządkowych.

5. Płytki ułożone w jodełkę

SKANDYNAWIA NASZYMI OCZAMI DreamHouse.info.pl Skandynawska łazienka
DreamHouse.info.pl

SKANDYNAWIA NASZYMI OCZAMI

DreamHouse.info.pl

Choć to tradycyjna płytka ceramiczna, w tym ujęciu wygląda zupełnie inaczej. Przypomina ułożony w jodełkę parkiet, dodatkowo przechodzi z ciemnych kolorów w jasne.

6. Naturalny kamień

Marmur, kiedyś stosowany tylko we wnętrzach klasycznych, był wyznacznikiem luksusu. Dziś znamy go jako materiał wykończeniowy, który w różnej formie coraz częściej pojawia się w naszych domach. Do łazienki nadaje się wprost idealnie.

7. Mocny akcent

Dobrym rozwiązaniem jest również wykorzystanie płytek do stworzenia miejsca, które stanie się centralnym punktem łazienki. Oryginalny wzór przyciągnie wzrok i uwagę, dzięki czemu całe pomieszczenie stanie się bardziej przestronne. A może by tak zdecydować się na płytki tworzące iluzję optyczną… ? 

8. Kamień łupek

Poszukując nowych rozwiązań, dekoratorzy wnętrz odkryli także łupek kamienny. Ten naturalny kamień sprzedawany jest w kilku postaciach, jako niewielkie, bardzo cienkie płytki, prostokąty bądź kostki. Jest różnorodny, naturalny i pięknie pasuje do wielu stylów we wnętrzu.

9. Beton

W dzisiejszych czasach, coraz częściej we wnętrzach łazienek spotkać możemy także beton. Projektanci wnętrz lubią go ze względu na wspaniały wygląd, praktyczność i wytrzymałość tego materiału.

10. Drewno

Coraz częściej sięgamy także po drewno, jako szlachetny materiał wykończeniowy o wielu zaletach estetycznych i użytkowych. Wygląda pięknie, ale dobra wiadomość jest taka, że odpowiednio impregnowane i pielęgnowane może służyć latami. A jeśli macie wątpliwości, postawcie na…

11. Płytki drewnopodobne

Płytki ceramiczne, które skutecznie imitują drewno cieszą się ogromną popularnością. Kto z nas nie chciałby nowoczesnej, przypominającej SPA łazienki z ocieplającymi wnętrze drewnianymi panelami? Są tak wytrzymałe jak tradycyjne płytki ceramiczne, dlatego śmiało możemy je położyć nawet pod prysznicem.

12. Drewniane bale

To rozwiązanie z pewnością nie jest często spotykane, ale niewątpliwie prezentuje się świetnie, choćby we wnętrzach rustykalnych. Ściana z drewnianych bali wprowadza niepowtarzalny klimat i domowe ciepło.

Jak wygląda wasza wymarzona łazienka? 
Whitton Drive GK Architects Ltd Dom szeregowy

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu