Mały dom nabiera dużego znaczenia! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Mały dom nabiera dużego znaczenia!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesne domy od 삼간일목 (Samganilmok) Nowoczesny
Loading admin actions …

Dom młodego małżeństwa z Korei może niejednemu z nas posłużyć za inspirację, jak kreatywnie zagrać z konwencją białego budynku. Za prezentowaną dziś konstrukcją stoi studio architektury Smganilmok z Seulu. A jednak styl jest tak minimalistyczny, że mogłoby się wydawać, że znajdujemy się w Europie czy nawet w Polsce! Międzynarodowy klimat to z naszej perspektywy oczywiście plus, możemy łatwo wyobrazić sobie podobne rozwiązania w naszych własnych gniazdkach…

Uroczy Dom Wiśni, nazwany tak właśnie ze wzgląd na swój biały kolor, to tak właściwie trzy budynki, rozmieszczone na planie litery U. Dlaczego zdecydowano się na takie oryginalne rozwiązanie? Pora się przekonać!

Geometryczna fasada

Białe fasady trzech budynków optycznie łączą się ze sobą, ich dachy tworzą intrygujący chaos ukośnych linii. Biel, czerń i geometria wciąż potrafią nas czymś zaskoczyć! Wspominaliśmy, że Dom Wiśni składa się z trzech budynków -  czas poznać ich funkcje. Konstrukcja na pierwszym planie to przestrzeń do pracy, dalej, w centrum widzimy garaż, a w głębi przestrzeń mieszkalną z częścią sypialną. Architektoniczne rozdzielenie stref ze względu na funkcję pozwala na rozdzielenie pracy od życia rodzinnego, większą harmonię na co dzień.

Klasa minimalizmu

Projekt Domu Wiśni to minimalizm w najlepszym wydaniu. Liczy się tutaj funkcjonalność i estetyka, ale nie jako wartości przeciwstawne lecz uzupełniające się. Przykładem tego może być prosty taras wykonany z pięknego, naturalnego drewna. Nie rzuca się on w oczy, kiedy już jednak go zauważmy, zachwyca bogactwem materiału oraz prostą formą właśnie. Że jest to miejsce funkcjonalne, chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć!

Biel i drewno

Wnętrze olśniewa bielą! Tutaj jednak zrezygnowano ze stawiania jej w kontraście do czerni lub ciemnej szarości. Dopełnia ją jasne drewno. Efekt? Jasne i niezwykle przytulne wnętrze. Oczywiście nie bez znaczenia było przemyślane rozmieszczenie okien. Na piętrze znajdują się sypialnie, takie ich umiejscowienie zapewnia maksimum prywatności.

Dom wewnątrz domu

Ta urocza wnęka o kształcie dwuspadowego domu prowadzi do małej czytelni. Mieszkańcy chcieli w dzieciach wykształcić tak ważny nawyk czytania, jak również mieć we wnętrzu całkowicie oryginalną przestrzeń. Architekci homify po raz kolejny udowodnili, że potrafią wyjść na przeciw oczekiwaniom klientów!

Harmonijne przenikanie się

Cofamy się o kilka kroków do tyłu i… okazuje się, że główne wejście do domku wcale nie znajduje się w pokoiku dziecięcym. Wszyscy możemy do niego zajrzeć, choć na tym terenie to najmłodsi dzierżą władzę! Zwróćmy uwagę na system okien, który całkowicie wykorzystuje potencjał przepięknego krajobrazu okolicy. 

I w Polsce wiele osób zastanawia się, jak rozdzielić strefę pracy od strefy wypoczynku. Pod Konstancinem zrobiono to za pomocą tarasu. Odnajdziecie to oryginalne rozwiązanie w tym Katalogu Inspiracji: 6 pięknych tarasów!

Odważylibyście się tak dramatycznie odciąć od siebie różne strefy w Waszym domu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu