Przeprowadzka: Co ze sobą wziąć, a co zostawić? | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Przeprowadzka: Co ze sobą wziąć, a co zostawić?

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Biokominki - aranżacje Eklektyczny salon od Kratki.pl Marek Bal Eklektyczny
Loading admin actions …

Pakowanie wszystkich rzeczy, stos pudeł i kartonów, sprzątanie całego mieszkania – przeprowadzkę trzeba odpowiednio zaplanować! To poważne przedsięwzięcie logistyczne, szczególnie, gdy przeprowadzamy się do innego miasta, a nawet kraju – sprzedajemy swój dotychczasowy dom lub wyprowadzamy się z rodzinnego domu i przeprowadzamy do nowego mieszkania z dala od rodzinnych wygód. W takich sytuacjach musimy zmierzyć się z… ogromem rzeczy, jakie zgromadziliśmy. Zazwyczaj nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale tak naprawdę posiadamy mnóstwo przedmiotów, chociaż nie wszystkich ich potrzebujemy. W trakcie przeprowadzki, często znajdujemy w naszych szafkach rzeczy, o których już dawno zapomnieliśmy. Stajemy wtedy przed dylematem, co ze sobą zabrać, co zostawić lub oddać – może czas na pozbycie się niektórych rzeczy?

Zrób listę

Biokominki - aranżacje Eklektyczny salon od Kratki.pl Marek Bal Eklektyczny
Kratki.pl Marek Bal

Biokominki – aranżacje

Kratki.pl Marek Bal

Chociaż pakowanie i przeprowadzka to kwestia bardzo indywidualna, bo z pewnością znajdą się i minimaliści i tacy, którzy uwielbiają kolekcjonować wszystkie przedmioty, to w obu przypadkach najlepszym pomysłem zanim rozpoczniemy całą przeprowadzkę, jest sporządzenie listy rzeczy, których używamy przynajmniej raz w tygodniu. W ten sposób już zaczniemy eliminować niektóre rzeczy, których po prostu nie używamy. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich dekoracji, ale z pewnością tych, które są schowane gdzieś w w szafie. W naszym klimacie potrzebujemy różnych okryć wierzchnich i obuwia, jednak warto przejrzeć garderobę na każdy sezon i zastanowić się, czy rzeczywiście zakładaliśmy zeszłej zimy ten płaszcz?

Telewizor versus laptop

Opuszczając dom możemy również zostawić telewizor – nie ma co ukrywać, oglądamy coraz mniej telewizji, a wszystko czego potrzebujemy, to tak naprawdę laptop,  na którym możemy również zobaczyć najnowsze filmy. Jeśli brakuje nam dużego ekranu, to powinniśmy zastanowić się nad kupnem rzutnika – jest on mniejszy do telewizora, a oglądanie filmów przez rzutnik, to jeden z lepszych sposobów na spędzanie czasu ze znajomymi! 

Telefon stacjonarny vs wifi

Telefony stacjonarne znajdziemy jeszcze w urzędach, bankach, różnych instytucjach, ale czy są one nam tak naprawdę potrzebne w domu? Kiedyś spełniały jeszcze funkcję internetowego łącza i jak chcieliśmy się podpiąć do sieci, to należało przełożyć kabelek z telefonu do komputera – te czasy już dawno minęły. Teraz wystarczy nam router, który rozdzieli internet nas wszystkie komputery i urządzenia mobilne znajdujące się w domu, a sam smartfon przeniesie nas w wirtualny świat. 

Sprzęt kuchenny

od homify Nowoczesny

Podczas przeprowadzki możemy mieć problem z podjęciem decyzji dotyczącej cięższego sprzętu gospodarstwa domowego. O ile nie jest on w nowym mieszkaniu oferowany (np. w przypadku gdy wynajmujemy mieszkanie krótkoterminowo), to musimy albo zabrać go ze sobą, albo kupić nowy. Wiele zależy od tego, jak stary i jak mocno wyeksploatowany jest dany sprzęt. Jeśli chcecie przeczytać więcej o oszczędzaniu w domu i skąd wiedzieć, czy Wasza lodówka jest energooszczędna, to sprawdźcie w tym artykule: Sprawdzone triki na to, jak zaoszczędzić na elektryczności!

Akcesoria

od Graef Minimalistyczny

Akcesoria, dodatki, czy to kuchenne, czy odzieżowe – zawsze mamy ich pełno, chociaż nie zdajemy sobie z tego sprawy. Warto je dokładnie przejrzeć, aby nie zabierać ze sobą wszystkich rzeczy, które już dawno odeszły do lamusa i wcale nie ułatwiają nam życia, a jedynie zabierają zbyt wiele miejsca. Jeśli nie wiemy, co z nimi zrobić, możemy spróbować je wystawić na portalu aukcyjnym lub wymienić się na coś z sąsiadami. Coraz więcej takich portali zrzeszających ludzi z okolicy powstaje w internecie – dzięki temu możemy wymieniać to, czego już nie potrzebujemy, na coś, co akurat chcielibyśmy mieć.

Powymieniaj się, ale nie na zawsze!

Tak jak wspominaliśmy już wyżej, możesz spróbować powymieniać/pozamieniać, te rzeczy, których już nie potrzebujesz. Jednak niektóre rzeczy nie są Ci chwilowo potrzebne, jednak wolałbyś w dłuższej perspektywie je zachować. Dotyczy to przede wszystkim książek i płyt – książki mają to do siebie, że sporo ważą i zajmują dużo miejsca, szczególnie jeśli mamy ich całą masę. Zaoferujmy znajomym, którzy chcieliby je przeczytać, że na jakiś czas możemy ich użyczyć, jednak muszą później wrócić do nas. Mniej noszenia! 

Co jeszcze zostawilibyście w starym domu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu