Męczy Cię bałagan? Te wskazówki Ci pomogą! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Męczy Cię bałagan? Te wskazówki Ci pomogą!

AGNIESZKA ŁYSAK AGNIESZKA ŁYSAK
Mieszkanie w łódzkiej kamienicy - 60m2 Eklektyczny korytarz, przedpokój i schody od Pink Pug Design Interior Eklektyczny
Loading admin actions …

Blask nawet najlepiej zaprojektowanego domu może przygasnąć, jeżeli panuje w nim nieporządek. Tona kurzu przykrywająca blaty mebli, leżące na podłodze śmieci, czy zwiędnięte rośliny żadnemu wnętrzu nie dodają uroku. Zachowanie porządku w swoim domu jest niezwykle ważne. Nie tylko ze względu na estetykę danej przestrzeni, ale również dokładne porządki pozwalają żyć dłużej naszym meblom. Odklejanie kubka po kawie od stołu, często kończy się naruszeniem jego struktury. Stanowczo lepiej unikać doprowadzania swojego rodzinnego gniazdka do takiego stanu. Również rozrzucanie wszystkich ubrań po kanapach sprawia, że nasze wnętrze wygląda bardzo niechlujnie. Dzisiaj razem z naszymi profesjonalistami, podpowiemy Wam, jak możecie o nie zadbać! Zapraszamy do lektury!

Specjalne miejsce na klucze

Pewnie nie raz zdarzyło Wam się kiedyś zapodziać różne klucze. Poszukiwanie ich potrafi zając ogromny kawał czasu, na co nie zawsze możemy sobie pozwolić. Szczególnie wtedy, kiedy spieszymy się na ważne spotkanie do pracy, albo chcemy podwieźć dzieci do szkoły. Zamiast zostawiać klucze w kieszeniach różnych kurtek i spodni, bądź niedbale rzucać je na blaty stolików, proponujemy Wam zamontować specjalną szafeczkę, która pozwoli Wam zawsze mieć je pod ręką. Ten element można świetnie wkomponować w aranżację całego wnętrza, co udowadniają na powyższym zdjęciu nasi architekci.

Zaplanujcie ile czasu poświęcicie na daną czynność

Scandi Clock - zegar drewniany 30 cm, biały od Silva Design Skandynawski Sklejka
Silva Design

Scandi Clock – zegar drewniany 30 cm, biały

Silva Design

Niektórych przeraża myśl o sprzątaniu, ponieważ przed oczami mają wizję całego weekendu spędzonego z mopem i ścierką. Obraz ten nie zachęca to do podejmowania jakichkolwiek działań, zmierzających do uporządkowania swojego wnętrza. Pamiętajcie, że dobra organizacja pracy do podstawa! Usiądźcie w wygodnym krześle i rozplanujcie dokładnie pod kątem czasu, ile minut planujecie poświęcić na mycie okien, czy podłóg. Jeżeli będziecie się trzymać wyznaczonego grafiku każda praca na pewno pójdzie Wam wyjątkowo szybko! 

Nie odkładajcie prania na później

Jedną z podstawowych rzeczy w każdym domu o nienagannej czystości jest to, że wszelakie pranie jest wykonywane regularnie. Oczywiście dobrze jest nie wkładać do pralki tylko jednej koszuli, tylko zaczekać, aż zbierze się ich kilka, jednak nie możecie dopuścić do sytuacji, że brudne rzeczy będą wręcz wysypywać się z kosza na pranie. Co więcej, powinniście pamiętać o tym, że niektóre plamy należy zaprać natychmiast. W przeciwnym razie możecie pożegnać się z ulubionymi elementami garderoby.

Zmywajcie naczynia na bieżąco

Każda kuchnia wygląda o wiele bardziej elegancko, jeżeli w zlewie nie piętrzy się sterta brudnych naczyń. Jeżeli nie lubicie zmywać talerzy i garnków, dobrze jest pomyśleć o zmywarce. Ten funkcjonalny element sprawi, że zapomnicie o nieestetycznym widoku resztek potraw, czy też przypalonej patelni w Waszym zlewie. Obecnie na rynku istnieje wiele modeli tego urządzenia, dlatego każdy z Was na pewno znajdzie odpowiedni dla siebie! Warto podkreślić, że dzięki zmywarce oszczędzamy również wodę!

Zastanówcie się co chcecie zrealizować w danym dniu

Oprócz ilości czasu, którą zamierzacie poświęcić na dane zadanie, warto zastanowić się również nad tym, co dokładnie chcecie posprzątać w danym dniu. Może warto rozbić sobie pracę w taki sposób, że jeden dzień poświęcacie na mycie okien i mebli, z kolei następnego zabieracie się za dokładne poodkurzanie i umycie podłóg? Dobry plan jest podstawą pracy, która przyniesie Wam oczekiwane efekty. Taką rozpiskę możecie stworzyć na kartce, bądź na ścianie pokrytej farbą tablicową, jeżeli posiadacie taką w swoim wnętrzu.

Podejdźcie do sprzątania z uśmiechem!

Myśląc o sprzątaniu swojego domu, pamiętajcie o tym, że nie musi ono być dla Was męką, ale dobrą zabawą! To, jak upłynie Wam czas podczas zmywania podłóg zależy tylko od Was! Możecie puścić sobie ulubiony kanał radiowy, bądź włączyć playlistę na swoim komputerze. Zwróćcie uwagę na to, że nie musicie sprzątać samodzielnie! Jeżeli jesteście szczęśliwymi posiadaczami gromadki dzieci – zaangażujcie ich w domowe porządki. Na pewno będzie to dla nich ogromna frajda!

Szukacie innych pomysłów na aranżację swojego wnętrza? Sprawdźcie tutaj:

Dom z wiosennym akcentem!

A co Wy poradzilibyście osobom, którym ciężko jest utrzymać porządek?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu