Unowocześnienie zwyczajnego mieszkania! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Unowocześnienie zwyczajnego mieszkania!

Alicja Olko Alicja Olko
od Arquigestiona Reformas S.L. Nowoczesny
Loading admin actions …

Celem każdego remontu jest odnowienie i unowocześnienie wnętrz i sprawienie, że staną się jeszcze bardziej atrakcyjne i modne. Czasami jednak transformacje nabierają takich rozmiarów, że mieszkanie po zakończeniu prac jest zupełnie nie do poznania! Właśnie taki projekt zaprezentujemy Wam dzisiaj- mowa tu nie o zwykłym remoncie, ale prawdziwej wnętrzarskiej rewolucji! W tym mieszkaniu w centrum Madrytu wyburzono niektóre ściany, zdarto stare podłogi, odmalowano ściany, a wszystko po to, aby uczynić je jaśniejszym, przestronniejszym i bardziej stylowym. Obejrzyjcie zdjęcia sprzed i po remoncie!

Kuchnia przed

W poprzednim wcieleniu mieszkania kuchnia znajdowała się w osobnym pomieszczeniu. Była zaaranżowana zupełnie normalnie i nie charakteryzowała się niczym specjalnym. W procesie generalnej transformacji mieszkania architekci postanowili jednak przeprowadzić tu kompletną rewolucję i zupełnie odmienić charakter kuchni!

Kuchnia po

Ściany wyburzono, a kuchnię zintegrowano ze strefą dzienną. Takie rozwiązanie sprawia, że wnętrze jest przestronniejsze i odpowiada nowoczesnym standardom aranżacji. Biała, zwarta zabudowa kuchenna o gładkich frontach idealnie komponuje się z kolorem ścian, dając przyjemny estetycznie rezultat. Liczne szafki zapewniają mnóstwo miejsca  na przechowywanie przyborów i akcesoriów kuchennych, dzięki czemu wnętrz to utrzymane jest w porządku i dobrej organizacji. Sprzęty AGD zabudowano meblami, pozostawiając specjalny obszar na hit tej kuchni- stylową, designerską lodówkę SMEG.

Od pozostałej części strefy dziennej kuchnię oddziela wysoki blat, pełniący także funkcję barku z miejscami do siedzenia.

Strefa dzienna przed

Pomieszczenie przeznaczone na strefę dzienną było obszerne i dość jasne. Od kuchni oddzielała je jednak ściana, którą, jak już wiemy, zdecydowano się usunąć. Zobaczcie, co jeszcze zmieniło się w tym wnętrzu!

Strefa dzienna po

Tak z perspektywy prezentuje się otwarta, łącząca w sobie salon i kuchnię strefa dzienna. Pomieszczenie to nie tylko zmieniło się pod wglądem metrażu,  ale także zyskało nowy charakter, dzięki większej ilości naturalnego światła, a także innej podłodze. Staromodny laminat usunięto, a na podłodze pojawiło się ciemniejsze, bardziej eleganckie drewno.

Garderoba przed

Przenosimy się do sypialni i spoglądamy na garderobę. Jej obszar był zaaranżowany w niezwykle staromodny sposób- poczynając od podłogi, poprzez odsłonięty grzejnik, aż po styl samej szafy. Było to jednak świetne miejsce służące na przechowywanie ubrań i dodatków, dlatego też postanowiono w pełni wykorzystać jego potencjał i trochę je unowocześnić!

Garderoba po

Ta sama lokalizacja, kompletnie odmienny styl! Nowa garderoba nabrała nowoczesności i teraz doskonale wpisuje się w charakter odnowionego mieszkania. Praktyczny i wygodny system szafek i półek skrywa się tu za gładkimi przesuwanymi drzwiami- całość prezentuje się elegancko i współcześnie.

Łazienka przed

Mała, ciasna i staromodna- tak pokrótce opisać można starą łazienkę. Brak tu było dobrego stylu, a taki układ powodował, że jej wnętrze wydawało się jeszcze ciaśniejsze. Architekci postanowili zupełnie odmienić charakter łazienki i przeprowadzili tutaj totalną rewolucję!

Łazienka po

Styl glamour, elegancja i szyk wkroczyły także do łazienki. Tak zaaranżowana doskonale wpisuje się w całościowy charakter nowego mieszkania! Dominuje tutaj kolorystyka oparta na różnych odcieniach brązu. Armatura jest nowoczesna i stylowa, a dodatki, takie jak lustro, pozytywnie wpływają na wizualny odbiór pomieszczenia. Zdecydowano się na usunięcie przesłaniającej łazienkę wanny i zastąpienie jej bezbrodzikowym prysznicem. Takie rozwiązanie o wiele lepiej sprawdza się w małych pomieszczeniach.

Więcej inspiracji na aranżację małej łazienki znajdziecie w artykule Mała łazienka – mały problem!

Podoba Wam się efekt po?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu