10 planów domów 3D, które Was zainspirują | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

10 planów domów 3D, które Was zainspirują

A.D. A.D.
Unique Residential Apartment 3D Floor Plan Rendering Ideas by Yantram 3D Virtual Floor Plan Design, San Diego - USA od Yantram Architectural Design Studio Nowoczesny
Loading admin actions …

Budowa domu to jedna z najpoważniejszych decyzji w życiu, zanim zdecydujemy się na nią warto dokładnie wiedzieć, czego chcemy. Dlatego tak ważne jest pozyskiwanie wielu ciekawych inspiracji, choćby nawet tych, które przygotowujemy dla Was razem z naszymi architektami. Doskonałym sposobem ułatwiającym podjęcie decyzji jest także oglądanie projektów 3D i tym się właśnie dziś zajmiemy.

Oto 10 zjawiskowych projektów, które będziecie mieć jak na dłoni. Zajrzymy do środka domów, przyglądając się poszczególnym układom wnętrza, pokojom, niekiedy także aranżacji ogrodu czy tarasu. Zapraszamy!

1. Parterowy

Unique Residential Apartment 3D Floor Plan Rendering Ideas by Yantram 3D Virtual Floor Plan Design, San Diego - USA od Yantram Architectural Design Studio Nowoczesny
Yantram Architectural Design Studio

Unique Residential Apartment 3D Floor Plan Rendering Ideas by Yantram 3D Virtual Floor Plan Design, San Diego – USA

Yantram Architectural Design Studio

Ten dom ma jeden poziom, dzięki temu jest bardzo kompaktowy. Możemy się przekonać, że tutaj wszystko zostało zaprojektowane z dbałością o wszelkie szczegóły. Kuchnia, jadalnia oraz salon zostały zaaranżowane na otwartym planie, co będzie doskonałym rozwiązaniem dla całej rodziny. Oprócz tego, znajdziemy tutaj również dwie sypialnie wyposażone w garderoby, a jedna z nich również w prywatną łazienkę.


2. Dla singla

Dla kontrastu spójrzmy na coś mniejszego. Ten mini dom, dla jednej osoby lub dla studenta został zagospodarowany na przestrzeni zaledwie kilku metrów kwadratowych. Ciężko uwierzyć że udało się tam zmieścić wszystko co niezbędne! Kuchnia została zbudowana w szafie, obok wygodny fotel, łóżko pomiędzy dwoma panelami a do tego wszystkiego jeszcze balkon. A najlepsze jest to, że na wszystko znalazło się tu miejsce. 

3. Wesołe mieszkanie

Residential Apartment Floor Plan Design Companies by 3D Animation Studio od Yantram Architectural Design Studio Klasyczny
Yantram Architectural Design Studio

Residential Apartment Floor Plan Design Companies by 3D Animation Studio

Yantram Architectural Design Studio

Pełne kolorów, wesołych pasteli i przyjemnych dla oka mebli mieszkanie posiada część dzienną, dostępną dla wszystkich oraz część prywatną, z 2 pojedynczymi sypialniami i jedną podwójną. Jest też całkiem spory balkon. Mieszkanie jest idealne dla 4 osobowej rodziny.

4. Dla pary

Residential Unique style One Bedroom Apartment floor plan design company by Architectural Studio, Dallas – USA od Yantram Architectural Design Studio Klasyczny
Yantram Architectural Design Studio

Residential Unique style One Bedroom Apartment floor plan design company by Architectural Studio, Dallas – USA

Yantram Architectural Design Studio

Warto zawsze prosić architekta o wykonanie planu 3D, gdyż dzięki niemu mamy wszystko jak na dłoni. Ma to szczególne znaczenie, zwłaszcza wtedy, gdy w grę wchodzi mały metraż – tak jak tutaj. Ta metoda pomaga dostosować pomysł do naszych oczekiwań.

5. Z przestronnym tarasem

Modern House 3D Floor Plan Design with unique landscaping ideas by Yantram Architectural Rendering Companies, Milan – Italy od Yantram Architectural Design Studio Nowoczesny Cegły
Yantram Architectural Design Studio

Modern House 3D Floor Plan Design with unique landscaping ideas by Yantram Architectural Rendering Companies, Milan – Italy

Yantram Architectural Design Studio

Kolejny projekt, który przedstawia bungalow. Tym razem jest to bardzo komfortowy dom z wydzielonymi 2 strefami prywatnymi, do których wejście jest z korytarza. W domu są aż 3 komfortowe sypialnie i dzienny pokój z aneksem kuchennym i piękną jadalnią. Do tego ten taras! 

6. Z podwójnym garażem

3D Floor Plan for 3D Contemporary Residential Home with Garage Slot by Architectural animation studio, Doha – Qatar Nowoczesne domy od Yantram Architectural Design Studio Nowoczesny Cegły
Yantram Architectural Design Studio

3D Floor Plan for 3D Contemporary Residential Home with Garage Slot by Architectural animation studio, Doha – Qatar

Yantram Architectural Design Studio

Czy garaż robić w domu czy osobno? To pytanie pada bardzo często z ust osób planujących budowę własnego domu. Właściciele powyższego budynku zdecydowali się wkomponować podwójny garaż w bryłę domu. Zwróćmy także uwagę na wyjątkowo komfortowy salon, w którym znalazło się miejsce na 2 kanapy. Można z niego wyjąć na uroczy taras.


7. Z nowoczesnym ogrodem

Modern Penthouse 3D Home Floor Plan Design by Yantram Architectural Design Studio, Dublin – Ireland od Yantram Architectural Design Studio Nowoczesny Cegły
Yantram Architectural Design Studio

Modern Penthouse 3D Home Floor Plan Design by Yantram Architectural Design Studio, Dublin – Ireland

Yantram Architectural Design Studio

Wizualizacje 3D projektu to nie tylko widok samego budynku, ale także tego co poza nim. W tym wypadku przedstawiają doskonale zaaranżowany, bardzo nowoczesny ogród, ze szklanym zadaszeniem. Wizualizacje są w tym momencie czymś oczywistym, choć jeszcze kilka lat temu w zrozumieniu koncepcji architekta pomagał tylko jego rysunek. Dzięki nim dużo łatwiej możemy wyobrazić sobie efekt końcowy.

8. Usytuowany pośród drzew

Architectural 3D Floor Plan od The Cheesy Animation Azjatycki
The Cheesy Animation

Architectural 3D Floor Plan

The Cheesy Animation

Projekt 3D można także osadzić w kontekście, pokazując jak będzie prezentował się na naszej działce, tzn. ile miejsca będziemy mieć na ogródek, jak daleko znajduje się sypialniane okno od drzewa itd.

9. Z dwoma salonami

Ten dom ma dwa poziomy, jednak w tym przypadku przyjrzymy się bliżej parterowi. Wszystko zostało zaaranżowane na otwartym planie oraz dopełnione sypialnią dla gości. Ten dom ma aż 2 salony, jeden mniejszy, obok kuchni i jadalni, drugi dużo bardziej komfortowy, z 4 kanapami!

10. Dobrze rozplanowany

Minimalistyczne domy od AErre Minimalistyczny Płyta MDF

Na koniec małe mieszkanie, w którym widzimy 2 sypialnie, połączone zintegrowaną przestrzenią dzienną. Kuchnia, salon i jadalnia są razem. Nie ma tu miejsca na korytarz dlatego jest to bardzo dobrze zaprojektowane wnętrze. Nie marnuje się tu miejsca.

Zobaczcie także: Małe, urocze mieszkanie młodego małżeństwa


Który plan pasuje najbardziej do Was? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu