Doskonały dom nad brzegiem morza... razy dwa! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Doskonały dom nad brzegiem morza… razy dwa!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesne domy od iibbarquitectes Nowoczesny
Loading admin actions …

IIBB Architects to studio architektury i wystroju wnętrz, których projekty obejmują mieszkania, domy i obiekty handlowe. Pracują w stylu pomiędzy racjonalnością a nowoczesnością, jak sami to określają, zawsze szukając niestandardowych rozwiązań dostosowanych do potrzeb i gustów każdego klienta. Tym razem zlecenie było nietypowe! Nasi profesjonaliści zostali zaproszeni do stworzenia dwóch domów jednorodzinnych pod wynajem na Minorce – drugiej co do wielkości wyspie hiszpańskich Balearów. Wybrzeże Morza Śródziemnego zapewniało przepiękną scenerię, której zmarnowanie byłoby grzechem. 

Jak jednak zbudować dwa domy na stosunkowo małej działce i to jeszcze tak, by nie zasłaniały sobie wzajemnie widoku na morze? Ekspertom homify żadne wyzwanie nie straszne!

Stylowość od progu

Od strony ulicy mamy dostęp tylko do pierwszego domu. Od razu ujmuje nas jego prostota i elegancja! Płaski dach, elewacja z polerowanych kamiennych bloków w kontraście z murkiem z nieociosanych kamieni… Do tego białe zadaszenie przechodzące w pergolę oraz intensywnie brązowe naturalne drewno drzwi wejściowych. Jesteśmy zachwyceni i sami chcielibyśmy wynająć ten budynek, a przecież jeszcze nic o nim nie wiemy… Czeka na nas kilka niespodzianek!

Niepozorny od ulicy

Zanim jednak się o nich przekonamy, cofamy się nieco, by móc lepiej ocenić bryłę budynku. Tak, jak mogliśmy się tego spodziewać, jest ona zamknięta od strony ulicy. Poza strefą wejścia otwiera się ona jedynie rzędem wąskich, pionowych okien. Masywne mury zazdrośnie strzegą prywatności letników. Mur otaczający posesję jest zachwycający! Surowe kamienie złapano w geometryczne pasy bieli, które nawiązują dialog z linią białego zadaszenia wejścia. 

Efekt tworzony przez ten murek przypomina nam, jak ważny jest przemyślany wybór ogrodzenia. Potrafi ono wydobyć walory budynku, ale także je schować… Koniecznie zajrzyjcie do tego Katalogu Inspiracji: 6 pomysłów na piękne ogrodzenie domu i ogrodu.

Dyskretne połączenie

Obchodzimy dom dookoła i okazuje się, że został on wybudowany na spadku terenu, który wzmocniono za pomocą kamiennych tarasów. Schodzimy na dół i… czeka tu na nas drugi dom. Okazuje się on być identyczny, zbudowany na jednej linii oraz równolegle względem pierwszego, różni się jedynie wysokością, na której został położony. W żadnym wypadku nie przysłania widoków, a dzięki kamiennej elewacji wpisuje się w kolorystykę zbocza, rozmywa w krajobrazie.

Zachwycający widok

Nie wierzycie? To zdjęcie potwierdza: zapierające dech w piersiach widoki i praktycznie niewidoczni sąsiedzi. Czego chcieć więcej? Znajdujemy się na przestronnym tarasie wyłożonym drewnianymi panelami. W głębi czeka na nas zachwycający basen. Morskie fale nie zawsze są przewidywalne, czasem wiatr jest zbyt mocny, by można było w nich pływać. Wtedy można zrelaksować się na tarasie. Dodatkowa zaleta – tutaj woda nie jest słona!

Nowoczesne wnętrza

Zanim ostatecznie zdecydujemy się na wynajem jednego z tych budynków, poznajmy wnętrza! Zaprojektowano je tak, że w każdym z pomieszczeń towarzyszyć nam będzie poczucie przestronności. Aranżacje są wesołe, pozytywne, wyzwalają dobrą energię – trudno pomyśleć o lepszej recenzji wakacyjnego domu pod wynajem… W takim miejscu urlop w gronie rodziny lub przyjaciół musi mijać bardzo szybko! No i te zachwycające widoki… Niebieskie niebo miesza się z niebieską taflą wód.

Jeden czy dwa?

Najlepsze na koniec! Na chwilę odrywamy wzrok od morskiego krajobrazu i stojąc na brzegu zwracamy nasze spojrzenie na interesujące nas dzisiaj budynki. Właściwie moglibyśmy podczas naszego spaceru nie zauważyć, że chodzi o dwa domy, nie jeden – tak doskonale są zaprojektowane! Naturalny kamień elewacji oraz umocnień zlewa się ze skałami plaży zatoki Calan Blanes. Dobra architektura potrafi wpisać się w lokalny pejzaż jednocześnie zaznaczając swoją wyjątkowość…

Mielibyście ochotę spędzić tutaj urlop?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu