5 pomysłów na sprytną rozbudowę domu

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

5 pomysłów na sprytną rozbudowę domu

A.D. A.D.
House in Hiltingbury od LA Hally Architect Nowoczesny
Loading admin actions …

Nie wiemy jak to się dzieje, ale w naszych domach zawsze brakuje tych kilku metrów kwadratowych powierzchni. Oczywiście nie chcemy od razu zmieniać lokum i się z nich wyprowadzić. Ale dodatkowy pokój przydałby się jak nic! Niekiedy te sytuacje są również w pełni uzasadnione, np. powiększyła nam się rodzina, ale nie mamy wystarczającej liczby pokojów; być może przenosimy biuro do domu i potrzebna nam jest na nie dodatkowa przestrzeń; albo ze względu na nasze nowe hobby potrzebujemy osobnego pomieszczenia.

Mamy dobrą wiadomość, na szczęście są na to sposoby! Wybudowanie tak zwanej dobudówki to idealny pomysł, który pozwoli na uzyskanie dodatkowej powierzchni, którą można wykorzystać w dowolny sposób. W końcu w naszych nowoczesnych metropoliach każdy metr kwadratowy przestrzeni jest bardzo cenny.

Nowoczesna dobudówka

House in Hiltingbury od LA Hally Architect Nowoczesny
LA Hally Architect

House in Hiltingbury

LA Hally Architect

Na początek posłużymy się przykładem pięknego domu z lat 40-tych, mieszczącego się w Hampshire w Anglii. Jego wnętrza pod względem rozmiaru przestały jednak wystarczać domownikom, z tego powodu zdecydowali się na wybudowanie bardzo nowoczesnego rozszerzenia. Stary budynek domu ciekawie kontrastuje z nowoczesną dobudówką. Oba segmenty połączono za pomocą przeszklonego łącznika. Takie eklektyczne połączenie prezentuje się niezwykle stylowo!

Pokój ogrodowy

Modern Garden Room Nowoczesny ogród zimowy od ROCOCO Nowoczesny
ROCOCO

Modern Garden Room

ROCOCO

Niestety nie każdy projekt dobudówki można szybko i bezproblemowo zrealizować. Czasami charakter domu wymaga specjalnego planowania w czasie i przestrzeni. Zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami, należy dopełnić formalności przed przystąpieniem do budowy, aczkolwiek po nowelizacji prawa budowlanego, która miała miejsce w 2015 r., w przypadku rozbudowy domu jednorodzinnego – zniesiono wymóg uzyskiwania decyzji o pozwoleniu na budowę. 

Rozbudowa i generalny remont

Dom, który został całkowicie przebudowany przez architektów 5 Architekten AG doskonale pamięta czasy ubiegłego stulecia. Dom jednorodzinny został wybudowany w 1932 roku i dopiero niedawno właściciele zdecydowali się go wyremontować i rozbudować. Jest to stosunkowo skromny dom, który wyróżnia się ze względu na stromy dach i oczywiście nowoczesną dobudówkę. Pierwotna bryła dwukondygnacyjnego domu pozostała niezmieniona. Duże okna i płaski dach z południowej strony są absolutnym punktem łączącym ten rodzinny dom z nutą Vintage z awangardą i nowoczesnością. 

Więcej na jego temat znajdziecie tutaj: Nowoczesna rozbudowa cichego i przytulnego domu


Dodatkowe piętro

Nowoczesne domy od es-arch Nowoczesny

Jednym ze sposobów rozbudowania powierzchni domu jest dobudowanie dodatkowego piętra. Proces należy do dość kosztownych, jednak dzięki niemu znacznie powiększamy swoją przestrzeń mieszkalną. Na zdjęciu przykład z Włoch: mały strych został powiększony przy całkowitej przemianie wyglądu dachu. Zajrzyjcie tutaj po więcej szczegółów.

Kontener

Nowoczesne domy od Hiloft Nowoczesny Żelazo/Stal

Wszystkie przedstawione powyżej sposoby powiększenia domów niestety nie są tanie i wiążą się z naprawdę dużą inwestycją. Jeśli jednak uważacie, że Wasz dom jest zbyt mały, ale ogranicza Was budżet, przedstawiamy koleją ciekawą alternatywę, która zapewni dodatkową przestrzeń życiową… Kontener! Choć brzmi to dość awangardowo, w wielu krajach powoli staje się codziennością. W ten sposób można stworzyć biuro, pokój zabaw lub pokój gościnny, wszystko zależy od Waszych potrzeb!

Przykład ze zdjęcia dostarcza 12,4 m2 przestrzeni i dysponuje odpowiednią wysokością, która bez przeszkód nadaje się do funkcjonowania. Transport jest banalnie prosty i z łatwością możemy rozszerzyć kontenerową przestrzeń o inne moduły.

Przydał by się Wam dodatkowy pokój? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu