Stary magazyn miejscem na wyjątkowy loft!

Alicja Olko Alicja Olko
USER WAS DELETED! Minimalistyczny korytarz, przedpokój i schody
Loading admin actions …

Coraz częściej stare, nieużywane już budynki fabryczne, magazyny czy hale produkcyjnej przekształcane są w lokum mieszkaniowe. Jest to tendencja niezwykle pozytywna, jako że w dużych miastach wciąż brakuje miejsc do mieszkania, a te post-industriane budynki gwarantują ogrom przestrzeni, gotowej do użytecznego zagospodarowania. Firmy deweloperskie odnawiają je przy okazji z zewnątrz i w środku, przyczyniając się do polepszania estetyki miast. Dla młodych ludzi mieszkanie w loftach- apartamentach zlokalizowanych w starych budynkach fabrycznych- równoznaczne jest z dobrym stylem i życiem w zgodzie z najnowszymi trendami.

Jeżeli jeszcze nie przekonują Was lofty, obejrzyjcie z nami ten ciekawy projekt. Pokażemy Wam jedno z mieszkań, urządzono na terenie byłej hali produkcyjnej. Zapraszamy!

Widok z zewnątrz

Budynek z zewnątrz w ogóle nie przypomina starej fabryki czy magazynu. Prostopadłościenna bryła jawić mogła się nieco surowo i przytłaczająco, jednak jej elewację obłożono drewnem o pięknych brązowych odcieniach ora ciekawej strukturze, co ociepliło jego charakter. Imponujący rozmiarem budynek skrywa w sobie dużo miejsca na modne i wygodne mieszkania. Zajrzycie do środka!

Salon

Wchodzimy do środka i znajdujemy się w jednym z urządzonych w budynku mieszkań. Już w salonie widać, że będzie to apartament urządzony nowocześnie, ale przytulnie. Jego mieszkańcy z pewnością przywiązują ogromną wagę do dobrego designu, jako że wnętrze to przepełnione jest niepowtarzalnymi meblami i designerskimi dodatkami. Obok Krzesła Eames i krzesła Lounge, oglądamy także wyjątkowe elementy oświetlenia i klimatyczne dekoracje. Hitem tego salonu jest jednak ściana o strukturze surowego kamienia, która modnie pomalowano na biało. W połączeniu z posadzką z szarych płytek całość prezentuje się jasno i przestronnie.

Kuchnia

Pozostałą część otwartej strefy dziennej zajmuje kuchnia z jadalnią. Biała zabudowa  kuchenna oraz drewniane blaty nadają pomieszczeniu nowoczesny, ale i eleganci charakter. Szafki są niskie, dzięki czemu nie przytłaczają wnętrza, ale pojemne i wyposażone w liczne szuflady. Wyspa na środku pomieszczenia to wygodne i praktyczne miejsce robocze, oddzielające także obszar kuchni od jadalni.

Zdjęcie to pokazuje nam, że mieszkanie to jest dwukondygnacyjne. Jest to praktyczne rozwiązanie w tak wysokim budynku, pozwalające na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Zobaczmy, jak urządzono piętro!

Domowe biuro

Na piętrze aranżacja nawiązuje nieco bardziej do stylu loftowego. Przede wszystkim zachowano surowe elementy niegdysiejszego magazynu- chociażby sufit czy charakterystyczne okna. Na wyposażenie składa się mix mebli vintage i nowoczesnego designu. Kolorystyka jest modna- przeplatają się tutaj biele, brązy i szarości, co daje przytulny, ale i współczesny rezultat.

Sypialnia

Na koniec zaglądamy do wyjątkowej sypialni, która zupełnie odbiega od sztampy i konwencji. Zamiast łóżka jest tu jedynie materac, udekorowany dziesiątkami poduszek o zróżnicowanych wzorach i kolorach. Całość wystroju utrzymana jest w modnej stylistyce etno. Widać, że sypialnia zajmuje antresolę na półpiętrze, gdyż znajduje się ona na poziomie połowy okna. Niski sufit sprawia jednak, że jest tu niezwykle przytulnie i kameralnie!

Berlin to europejska mekka loftow- obejrzyjcie jeden z nich w Katalogu Inspiracji Nowoczesny loft w Berlinie!

Jak Wam się podoba taki pomysł na mieszkanie?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Najważniejsze informacje z naszego magazynu