Fantastyczny remont starego mieszkania!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Fantastyczny remont starego mieszkania!

Alicja Olko Alicja Olko
od Stilschmiede - Berlin - Interior Design
Loading admin actions …

Dzisiejszy projekt z serii przed i po to prawdziwa inspiracja dla wszystkich tych, którzy zamieszkują w staromodnych, niefunkcjonalnych i nudnych mieszkaniach. Każdemu z tych nieszczęśliwców często po głowie chodzi remont- jednak jeszcze częściej zniechęcają jego koszty, czas trwania oraz związany z nim wysiłek. Oglądając jednak efekty tej fantastycznej metamorfozy ciężko jest oprzeć się wrażeniu, że naprawdę warto. Architekci odpowiedzialni za tę przemianę zastali mieszkanie o zatrważająco przestarzałym wystroju i zupełnie niefunkcjonalnym rozkładzie. Po remoncie wnętrze to jest zupełnie nie do poznania. Jak wygląda? Przekonajcie się sami!

Przed: przedpokój

Kanarkowo żółte i błękitne ściany, sztampowe płytki na podłodze, nudne drewniane meble oraz okropne dodatki były najlepszym dowodem na to, że osobie, która aranżowała to wnętrze, brakowało dobrego gustu i wyszukanego smaku. Elementy wystroju gryzły się ze sobą, a całość prezentowała się tanio i nieestetycznie. Architekci podjęli się wyzwania i zupełnie odmienili charakter tego wnętrza.

Przedpokój w nowym wcieleniu

Ściany w korytarzu przemalowano na elegancką biel, a podłogi wyłożono drewnem- połączenie to nadaje wnętrzu świeży i stylowy charakter, a przy okazji sprawia, że wygląda jasno i przestronnie. Szklane drzwi dodatkowo potęgują ten efekt. Zamiast tradycyjnego wieszaka na płaszcze zdecydowano się na pojemną garderobę, która dzięki swojemu szykownemu designowi i białym frontom optycznie nie przepełnia wnętrza. Stylowe dekoracje dopełniają nowoczesny charakter przedpokoju.

Przed: korytarz

Także korytarz prowadzący do strefy dziennej poddano renowacji. Staromodne kafelki, które pokrywały jego podłogę, zostały już skute, a ściany częściowo pokryte pierwszą warstwą farby. Ogrom prac remontowych może przytłaczać, jednak końcowy efekt wart jest każdego wysiłku!

Nowoczesna przestrzeń z charakterem

Co za przemiana! Teraz korytarz pełni nie tylko funkcje łącznika, ale także obszaru dekoracyjnego. Ściany pomalowano na modny szary odcień, w podłogę pokryto pasującym kolorystycznie materiałem. Tym, co najbardziej zadziwia w tym wnętrzu, są drewniane, bielone drzwi, niczym z wiejskiej zagrody. Taka niesztampowa forma dekoracji nadaje temu wnętrzu modny charakter shabby chic.

Przed: salon

Staromodny, posępny, niegustownie urządzony- tak pokrótce scharakteryzować można salon przed remontem. Nie brak tu okien, jednak ciężkie, kwieciste zasłony blokują dostęp naturalnego światła, sprawiając, że wnętrze jest nieprzyjemnie ciemne. Wrażenie to potęgowały masywne meble i dodatki- wszystko to bogato zdobione, z przewodnim motywem kwiatów. Taki salon można było uznać za modny w latach 60-tych poprzedniego stulecia, ale z pewnością nie w 2016 roku!

Salon przemieniony w sypialnię

Architekci zdecydowali, że pomieszczenie poprzednio przeznaczone na salon będzie lepiej służyć domownikom jako sypialnia. Nie tylko pod względem praktycznym, ale i estetycznym odmieniono charakter tego wnętrza. Ściany zyskały nowy, kremowy ocień, a okna uwolnione zostały z ciężkich zasłon- teraz naturalne światło okrasza sypialnię blaskiem, a zwiewne białe zasłony pełnią głównie funkcję dekoracyjną. Wystrój jest romantyczny i urokliwy, a dobrane tekstylia gwarantują przytulny i ciepły klimat.

Przed: kuchnia

Równie staromodna, co pozostała część mieszkania, była przed remontem kuchnia. Ściany i podłogi pokrywały nudne i sztampowe płytki w szarym kolorze, a zabudowa kuchenna lata swojej świetności miała już dawno za sobą. Architekci zdecydowali o zupełnej rewolucji w tym pomieszczeniu- zobaczcie sami!

Kuchnia staje się łazienką

Niespodziewanie w miejsce kuchnia powstała stylowa i nowoczesna łazienka. Zaaranżowano ją w brązach, pokrywając ściany i podłogę kafelkami o zróżnicowanych odcieniach i teksturach. Biała armatura pięknie komponuje się z  brązem, dodając wnętrzu elegancji. Prysznic bez brodzika, oddzielony od reszty pomieszczenia szklaną szybą, zdaje się zupełnie nie zabierać miejsca i wizualnie nie przepełnia wnętrza.

Szykujecie się na remont mieszkania? Dowiedzcie się, jak pomoże on Wam w sprzedaży mieszkania- Jak przygotować mieszkanie na sprzedaż? Home staging z Warszawy.

Jak Wam się podoba efekt po?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu