Kreatywne pomysły na aranżację strefy przed domem! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Kreatywne pomysły na aranżację strefy przed domem!

AGNIESZKA ŁYSAK AGNIESZKA ŁYSAK
Nowoczesny ogród od Lugo - Architettura del Paesaggio e Progettazione Giardini Nowoczesny
Loading admin actions …

Nie ma wątpliwości co do tego, że strefa znajdująca się przed domem jest jego wizytówką. Niektórzy otaczają tą przestrzeń wysokimi murami, by była ona niedostępna dla wzroku wścibskich sąsiadów, jednak nawet wtedy nie powinno się zaniedbać aranżacji tego miejsca. Chyba nikt z Was nie chciałby mieszkać pośród nieatrakcyjnej roślinności? Dzisiaj razem z naszymi ekspertami, przedstawimy Wam sześć pomysłów na to, jak można w fantastyczny sposób urządzić tą przestrzeń. Warto odpowiednio wcześniej zastanowić się między innymi nad tym, jakie gatunki kwiatów lubimy i czy dysponujemy na tyle dużą strefą, by zorganizować w niej również oczko wodne. Pozwólcie sobie odrobinę pofantazjować, a na pewno dzięki temu stworzycie wymarzoną przestrzeń wokół domu!

1. Niewielki skalniak

Pierwszym pomysłem na aranżację swojej strefy przed domem jest utworzenie niewielkiego skalniaka, który na pewno będzie cieszył nie tylko Was, ale i wszystkich gości, którzy przybędą w odwiedziny do Waszych czterech ścian. Wbrew pozorom, nie jest to element trudny do stworzenia. Wystarczy tylko odrobina chęci i wyobraźni. Warto podkreślić, że takie surowe kamienie świetnie komponują się z intensywnie zielonymi roślinami, co nawiązuje do pięknych widoków, które możemy podziwiać w górach. Jeżeli chcecie być właścicielami stylowego ogrodu, skalniak będzie dla Was wprost idealny! Zaczerpnijcie inspiracje płynące prosto z natury i cieszcie się z efektu końcowego!

2. Zielona ściana

Ciekawym sposobem na uczynienie swojej przestrzeni naprawdę piękną jest zaaranżowanie zielonej ściany. Właściciele obiektu widocznego na zdjęciu marzyli o posiadaniu takiego rozwiązania, dlatego nasi architekci zdecydowali się je wprowadzić, projektując tą przestrzeń. Jak sami widzicie – prezentuje się ona wprost genialnie! Zielone pnącza nie tylko sprawią, że Wasze rodzinne gniazdko będzie wyglądać niezwykle estetycznie, ale również zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu się budynku podczas upalnego lata. Są one łatwe w pielęgnacji, mogą również sąsiadować z innymi roślinami. Wprowadźcie takie pnącza aranżując własną przestrzeń, a na pewno nie będziecie tego żałować!

3. Ozdobne konary

Bardzo oryginalnym pomysłem, który zdecydowanie sprawi, że Wasz ogród będzie jedyny w swoim rodzaju wiąże się z wprowadzeniem do niego… Ozdobnych konarów! Nie jest to rozwiązanie często stosowane przez projektantów, dzięki temu możecie być pewni, że efekt końcowy pozwoli Wam cieszyć się intrygującą i nieszablonową przestrzenią. Takie konary wyglądają niczym naturalne rzeźby! Możecie zdecydować się na wprowadzenie paru egzemplarzy, w różnych miejscach. Z pewnością dzięki nim Wasza zielona strefa nie będzie wyglądać nudno. Przemyślcie koniecznie skorzystanie z tego rozwiązania, w szczególności, jeżeli nie lubicie oczywistych ogrodów wypełnionych jedynie kwiatami.

4. Sztuczny staw

Jesteście szczęśliwymi posiadaczami naprawdę dużej przestrzeni wokół Waszego domu? W takim razie idealnym rozwiązaniem dla Was będzie stworzenie prywatnego, sztucznego stawu! Dzięki niemu będziecie mogli cieszyć się niezwykłym ogrodem o wręcz luksusowym charakterze. Takie oczko wodne może również przyciągnąć do Waszego ogrodu wiele, różnorodnych gatunków ptaków, które swoim wesołym śpiewem na pewno umilą Wam każde, słoneczne popołudnie. Sztuczny staw można zaaranżować na wiele sposobów. To od Was zależy, jaki przybierze kształt. Pamiętajcie o tym, że warto stworzyć go w widocznym miejscu, ponieważ stanowi on niezwykle atrakcyjny element w każdym ogrodzie.

5. Sztuczne rośliny

Sztuczne rośliny kojarzą Wam się z tandetnymi, starymi wystrojami domów? Teraz możecie całkowicie zmienić o nich wyobrażenie! Obecnie istnieje o wiele więcej materiałów, które służą do wykonywania egzemplarzy kwiatów, niemalże identycznych z naturalnymi. Co więcej liczni artyści rozwinęli swoje umiejętności w zakresie tworzenia kompozycji ze sztucznych roślin, przez co potrafią one świetnie wyglądać, bez konieczności ciągłego podlewania. Tego typu rozwiązania sprawdzają się w szczególności, jeżeli nie macie czasu nieustannie dbać o swoją zieleń, czy też najzwyczajniej w świecie żywe roślinki nie chcą rosnąć w ziemi, która otacza Wasz dom. Ciekawym pomysłem jest również wybór takich sztucznych roślin, które zostały wykonane z drewna. Te nietypowe elementy świetnie zdobią każdy ogród.  

6. Drzewka przy murze

Jeżeli cenicie sobie swoją prywatność, a do tego uwielbiacie zieleń niemalże pod każdą postacią, koniecznie zastanówcie się nad zasadzeniem paru drzewek i krzewów tuż pod ogrodzeniem, które otacza cały Wasz dom. To rozwiązanie sprawi, że wraz z biegiem czasu zyskacie podwójną ochronę swoich czterech ścian przed wzrokiem niepożądanych osób. Taka zieleń zagwarantuje Wam również to, że przestrzeń wokół Waszego domu nie będzie otoczona surowym ogrodzeniem, które niekiedy burzy całą kompozycję i nie wpływa pozytywnie na efekt końcowy aranżacji ogrodu. 

Interesuje Was temat roślin? Jeżeli tak, to koniecznie zajrzyjcie tutaj:

Dodaj radości domowi! Niech kwiaty żyją dłużej!

Który pomysł podoba Wam się najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu