Dom z tarasem marzeń!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Dom z tarasem marzeń!

Alicja Olko Alicja Olko
od ENVIRON PLANNERS
Loading admin actions …

Taras- magiczne miejsce, które latem staje się centrum życia rodzinnego. Ten, kto go nie ma, wiecznie o nim marzy. Ci, którzy zaliczają się do szczęśliwców posiadających taras, nieustannie zastanawiają się, jak go udoskonalić i uczynić jeszcze wygodniejszym i bardziej stylowym. Spędzanie czasu na tarasie kojarzy nam się z wakacjami, z ciepłymi letnimi wieczorami, kiedy to patrząc na rozgwieżdżone niebo i słuchając odgłosów nocy delektujemy się lampą wina.

Ten projekt przeniesie Was do Argentyny, gdzie w otoczeniu zapierającej dech w piersiach natury z zaniedbanego i starego miejsca uczyniono prawdziwą rajską oazę. Nie tylko taras, ale także otaczający go ogród, wprawiają w zachwyt. Przekonajcie się sami!

Przed: miejsce z potencjałem!

Oto miejsce, które inwestorzy wybrali sobie na stworzenie oazy marzeń. Była to stary budynek zlokalizowany w idyllicznej, zielonej okolicy, pośród bujnej i kolorowej roślinności. On sam przeznaczony był na magazyn i z tego względu znajdował się w nie najlepszym stanie. Wykonany z kamienia w brunatnym kolorze krył w sobie jednak ogromny potencjał, który to architekci postanowili odkryć.

Prace renowacyjne

Zarówno architektom, jak i inwestorom zależało na tym, aby zachować tradycyjny charakter budynku, odrestaurowując go jednak i przystosowując do wymogów współczesności. Należało odświeżyć fasadę, wymienić okna oraz na nowo ułożyć dach. Dzięki temu budynek stanie się bezpieczny w użytkowaniu, stabilny, ale nie utraci przy tym swojego historycznego czasu. Tak odnowiony budynek zostanie rozbudowany o wyjątkowy, czarujący taras.

Efekt końcowy

Tak prezentuje się taras okalający dom po zakończeniu prac remontowych. Historyczny budynek rozbudowano, poszerzając jego przestrzeń o fantastyczny obszar zewnętrzny, gdzie zlokalizowano zadaszony taras. Zdjęcie to przedstawia werandę od strony ogrodu, gdzie pod nowo dobudowanych dachem stworzono przyjemne i klimatyczne miejsce do siedzenia. Ściany otynkowano tutaj na biało, sam taras wyłożono płytami z naturalnego kamienia, a od ogrodu obszar ten oddzielono niskim ceglanym murkiem. Klimatyczne oświetlenie odpowiada za niepowtarzalną atmosferę.

Z widokiem na ogród

Z tarasu rozciąga się fantastyczny widok na pięknie utrzymany ogród. Zadaszenie pozwala na korzystanie z tego obszaru w każdych warunkach pogodowych. Co do samego budynku, to jego fasada została odnowiona, jednak zdecydowano się zachować jego historyczny charakter. Półkoliste otwory w ścianach przeznaczono na okna i drzwi wejściowe, dzięki czemu i z wnętrza domu podziwiać można widok na ogród.

Basen

W tak rajskiej lokalizacji nie mogło zabraknąć zewnętrznego basenu. Ten zlokalizowano na tarasie na piętrze. Został on wyłożony drewnem, dzięki czemu doskonale integruje się z zieloną, porośniętą egzotyczną roślinnością okolicą. Także i tu stworzono wygodne miejsce do relaksu, zarówno w cieniu, pod dachem, jak i w pełnym słońcu.

Oaza w całości

Na koniec pokazujemy Wam budynek z dalszej perspektywie, dzięki czemu możemy podziwiać go w całości. Zdjęcie to ukazuje, że zwiększenie powierzchni dachu było największą zmianą, jaka tutaj zaszła. Dzięki temu taras zyskuje status werandy, z której korzystać można przez cały rok, bez względu na panującą na zewnątrz aurę. Pomimo tak wielkiej zmiany dom ten, a także nowopowstały taras, zachowują swój zabytkowy charakter i nie przestają emanować wyjątkowym czarem i urokiem!

Więcej o drewnianych tarasach dowiecie się z Katalogu Inspiracji Trendy: drewniany taras.

Który taras podoba Wam się bardziej- dolny czy górny?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu