Wiosna w domu za pomocą małych wskazówek! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Wiosna w domu za pomocą małych wskazówek!

Milena Zawistowska Milena Zawistowska
DOM NA KASZUBACH Klasyczny salon od GRUPA MALAGA Klasyczny
Loading admin actions …

Kalendarzowa wiosna już za nami, jednak pogoda nadal może zaskakiwać – to nic! Warto już teraz zaplanować wiosenne porządki i nową aranżację mieszkania, w weselszych kolorach! Na wiosnę czekamy najbardziej niecierpliwie. Jest to pora roku, która cieszy chyba każdego z nas, gdyż z dnia na dzień zapowiada tylko poprawę aury za oknem, samopoczucia w nas samych, a co za tym idzie także atmosfery w domu. W czasie wiosny dostajemy zastrzyku energii do nowych działań… także we własnych czterech kątach! Dlatego w tym artykule przedstawimy Wam kilka podpunktów, które zasugerują zadania, które warto wykonać w mieszkaniu przed pojawieniem się lata. Taka praca fizyczna i kreatywna w domu, może sprawić przyjemność nawet najbardziej rozleniwionym domownikom, ponieważ wiosenna mobilizacja niesie za sobą tylko pozytywne skutki czyli bardzo pożądane zmiany i… brak nudy! Jak je wprowadzić do wnętrz przy tej okazji? Dowiecie się poniżej!

Wiosno, ach to Ty! to dodatkowe pomysły na metamorfozę domu na wiosnę. Zapraszamy!

Do widzenia zimo!

Pierwszym krokiem jest pozbycie się wszelkich zimowych lub świątecznych dekoracji (także tych wielkanocnych). Codzienny, wiosenny wystrój mieszkania nie powinien nawiązywać do świąt; króliczków lub jajeczek, lecz być wnętrzem wypełnionym oryginalnymi, energetycznymi i różnokolorowymi akcentami. Z salonu zabierzcie dodatki, które mogą przywoływać na myśl zimne dni, czyli na przykład futrzaste koce lub dywaniki z owczej skóry. Zaoszczędzicie na ich delikatnej i podatnej na zniszczenia kondycji, przez co będą pięknie prezentować się w następnym, zimowym sezonie.

Odświeżenie ścian

Na wiosnę warto zastanowić się nad niewielkim remontem, przynajmniej w pokoju dziennym, w którym przyjmujemy gości. Dni są wtedy coraz dłuższe, a wnętrza lepiej doświetlone światłem dziennym przez co łatwiej będzie zauważyć ewentualne zabrudzenia na ścianach. Takie prace należy wziąć szczególnie pod uwagę, gdy jesteście szczęśliwymi posiadaczami kominka w salonie, w którym palono w mroźne, zimowe dni. To pretekst także do całkowitej zmiany aranżacji pokoju, na bardziej modną lub świeżą, nie tak dużym kosztem jakby się wydawało. Odmalowane wnętrze od razu zmieni jakość pomieszczenia na lepszą!

Generalne sprzątanie

Nowoczesne mieszkanie w jasnych kolorach Nowoczesny salon od Inspiration Studio Nowoczesny
Inspiration Studio

Nowoczesne mieszkanie w jasnych kolorach

Inspiration Studio

Przy okazji malowania nieodłączną tego kwestią jest gruntowne sprzątanie. Nie tylko starcie kurzu z mebli, ale też pozbycie się nadmiaru rzeczy. Warto meblować minimalistycznie, by potem porządki nie zabierały zbyt wiele czasu i nie absorbowały naszej uwagi. Tak jak na przykładzie Inspiration Studio, wiele więcej wyposażenia w salonie nie potrzeba. Nie zapomnijcie jednak o kwiatach w doniczkach i wazonie na stole, które na wiosnę powinny znaleźć się w domu i być odpowiednio wyeksponowane!

Nowe zasłony

DOM NA KASZUBACH Klasyczny salon od GRUPA MALAGA Klasyczny
GRUPA MALAGA

DOM NA KASZUBACH

GRUPA MALAGA

Coś co w łatwy sposób można zmienić i szybko odmienia oblicze całego pokoju to oczywiście zasłony! Jeśli stare wiszą już długi czas zainwestujmy w nowe, lekkie i wiosenne. Dzięki temu, że w tę porę roku jest dużo cieplej, możemy pokusić się o zasłony cieńsze, które nie muszą dodatkowo pełnić funkcji ochronnej przed, na przykład chłodem wydostającym się przez okienne ramy. Jednak pomyślmy dokładniej o ich kolorze. Jeśli zależy nam na zaciemnieniu pomieszczenia w dzień, wybierzmy w ciemniejszych odcieniach, na przykład zgniłej zieleni, brudnej pomarańczy lub bordo. Jeśli jednak nie jest to dla nas ważne, dowolność wzorów na jasnych tłach jest nieograniczona! Ważne, by kolor był nietuzinkowy i wesoły oraz dodawał wnętrzu pogodnego ducha!

Wiosenne łóżko

Nowej oprawie powinniśmy poddać także „ubranie” łóżka. Nowa pościel na pewno poprawi nam humor i pozwoli zrelaksować się w pełni. Barwne motywy dopuszczalne są także w sypialni, w której zazwyczaj polecamy zachować umiar i spokój. Jednak na początek lata można puścić w tym wnętrzu wodze radości z nadchodzącego rozkwitu barw za oknem w ogrodzie!

Dodatki z naturalnymi motywami

Na zwieńczenie każdego wnętrza  proponujemy dekoracyjne poduszki z printem roślin. Mogą to być także nowe obrazy i grafiki, które dodadzą koloru każdemu pomieszczeniu. Zadbajcie również o przedpokój i korytarz, by nie odstawały od reszty pięknie udekorowanego wnętrza! 

Jak to zrobić? Zobaczcie w Katalogu Inspiracji Mały przedpokój na 7 różnych sposobów!

A czy Wy zrobiliście już wiosenne porządki?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu