Wbrew przekonaniom: dlaczego warto mieć aneks kuchenny?

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Wbrew przekonaniom: dlaczego warto mieć aneks kuchenny?

homify.Pl homify.Pl
42 m,Stare miasto, Krk Nowoczesna kuchnia od dziurdziaprojekt Nowoczesny
Loading admin actions …

Przez wiele lat sądziło się, że kuchnia powinna być oddzielona od reszty domu, jako strefa pracy. Jednak wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to serce domu! Wszystkim pewnie zdarzyło się być na domówce – czyż nie każda kończy się w kuchni? Ta niezwykła atmosfera ciepła (i bliskość lodówki) zawsze przyciąga ludzi. Po co więc zamykać kuchnię i nienaturalnie tworzyć bariery? Aneks kuchenny jest sposobem na walkę z tym nawykiem. Poza tym, wymówka, że nie chcemy żeby po domu roznosiły się zapachy z kuchni już dawno nie znajduje odzwierciedlenia w rzeczywistości – przecież na rynku dostępne są niesamowite wyciągi i systemy wentylacyjne!

Aneks kuchenny jest rozwiązaniem nowoczesnym – zgodnie z tym trendem, przestrzenie powinny być otwierane. Czym bardziej przestronne pomieszczenie, tym lepiej wygląda! Aneksy kuchenne szczególnie dobrze sprawdzają się w niewielkich mieszkaniach, gdzie każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. Zamiast oddzielania salonu lub jadalni od kuchni, lepiej połączyć dwie strefy i stworzyć przytulną, nieprzytłaczającą, otwartą przestrzeń. Wymieńmy więc kilka z zalet aneksów kuchennych.

​Zepchnięta w róg lub na jedną ścianę otwiera się na jadalnię

Jak już wspomniałam, dodatkowej przestrzeni nigdy za mało! Zepchnięcie kuchni na jedną ścianę, lub w róg mieszkania pozostawia nam możliwość połączenia jej z jadalnią lub salonem. W ten sposób uzyskujemy otwartą przestrzeń, a mieszkanie wygląda na większe i bardziej przestronne niż jest w rzeczywistości. Daje to też swobodę ruchu i łatwiejszy dostęp do różnych stref mieszkania. Szczególnie docenimy to przygotowując kolację dla większej ilości osób!

​Bardziej przestronna niż mogłoby się wydawać

Dom jednorodzinny w Redzie Skandynawska kuchnia od PracowniaPolka Skandynawski
PracowniaPolka

Dom jednorodzinny w Redzie

PracowniaPolka

Aneksy kuchenne kojarzą się z malutkimi mieszkankami, gdzie wszystko jest mikroskopijne, włącznie z kuchnią. Pierwsze wyobrażenie to zazwyczaj mini lodówka, obok której znajdziemy dwie szafki i zlew. Oczywiście blacik na szafkach zarezerwowany na płytę grzewczą. Otóż nie! Aneksy kuchenne dają ogromne możliwości ustawienia mebli i sprzętu, przez otwarcie na jadalnię stają się sporą przestrzenią, gdzie wszystko jest idealnie zorganizowane. W przeciwieństwie do starodawnych, zamkniętych, małych kuchni przepełnionych szafkami, gdzie często brakowało światła i świeżego powietrza, w aneksach kuchennych nie mamy takich problemów! Są przestronne, wypełnione światłem i dobrą atmosferą.

​Jej otwarta natura wpływa na kontakty międzyludzkie

​aneks kuchenny Eklektyczna kuchnia od JOL-wnętrza Eklektyczny
JOL-wnętrza

​aneks kuchenny

JOL-wnętrza

Otwarcie kuchni na jadalnię zdecydowanie pomaga budować relacje wśród członków rodziny i przyjaciół. Koniec wyłączania z rozmowy osób znajdujących się w kuchni; koniec podziału między przyrządzającymi posiłek, a czekającymi na jego podanie; koniec z wchodzeniem w drogę osobie gotującej, kiedy podejmujemy próbę rozmowy w kuchni; koniec ze straconymi fragmentami filmów – bo akurat trzeba było zalać herbatę lub wyciągnąć popcorn i inne przekąski. Otwarty aneks kuchenny pozwala niejako przebywać w dwóch miejscach naraz. Niby niemożliwe, a jednak! Kto by pomyślał, że za pomocą dosłownego zburzenia ściany można budować relacje międzyludzkie?

​Łatwo stworzyć piękną aranżację

42 m,Stare miasto, Krk Nowoczesna kuchnia od dziurdziaprojekt Nowoczesny
dziurdziaprojekt

42 m,Stare miasto, Krk

dziurdziaprojekt

Ogólnie rzecz biorąc, w kuchni ludzie przemieszczają się pomiędzy lodówką, zlewem i kuchenką bądź piekarnikiem. W końcu skądś trzeba wyjąć żywność, umyć ją i przygotować do zjedzenia. W tradycyjnych kuchniach często łapiemy się w pułapkę potrzeby wykorzystania każdej ze ścian i rozstawiamy najpotrzebniejsze elementy w różne strefy kuchni. O ile założeniem nie jest wyrobienie dodatkowych kilometrów, to właśnie takie ustawienie jest największym grzechem wielu Polaków. W aneksie kuchennym nie mamy problemu nadmiaru ścian do pokrycia meblami i sprzętem, przez co planując aranżację zaczynamy myśleć kreatywnie, a za razem funkcjonalnie. W ten sposób powstają najlepsze pomysły na design kuchni!

Zawsze możemy pomyśleć o wyspie kuchennej

Salon i kuchnia Nowoczesna kuchnia od ARTEMIA DESIGN Nowoczesny
ARTEMIA DESIGN

Salon i kuchnia

ARTEMIA DESIGN

Jeżeli nasz aneks kuchenny jest okrojony w przestrzeń do pracy, zawsze możemy pokusić się o wyspę kuchenną! Są one niesamowicie modne, dostępne w różnych wzorach i modelach, zapewniają dużo dodatkowego miejsca do pracy i nie zamykają przestrzeni! Idealny mebel w niewielkim mieszkaniu, gdzie aneks kuchenny jest jedynym rozsądnym rozwiązaniem.

Wyspa kuchenna może być złożona z kilku szafek, na których położono blat, ale może też zawierać w sobie piekarnik, płytę grzewczą, mini-lodówkę, czyli ogólnie rzecz biorąc, dowolne sprzęty AGD. W kwestii wyboru wyspy kuchennej na pewno pomoże Wam tekst: Nowoczesne wyspy kuchenne

​Nowe trendy: idealna kuchnia do industrialnych loftów

SALON INDUSTRIAL Industrialna kuchnia od malee Industrialny
malee

SALON INDUSTRIAL

malee

Styl industrialny charakteryzuje się otwartością przestrzeni i naturalnym przepływem energii między różnymi strefami mieszkania. Nie wykorzystuje się w nim zbyt wielu zbędnych zdobień czy elementów dekoracyjnych. Dlatego też, aneksy kuchenne tak wspaniale sprawdzają się w mieszkaniach urządzonych na ten styl! Prostota, otwartość, naturalność – czego więcej nam trzeba? Szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy króluje trend przebudowywania starych hal fabrycznych, magazynów, opuszczonych warsztatów i innych pomieszczeń industrialnych na nieruchomości mieszkalne, wybór aneksów kuchennych jest wręcz naturalny.

Co myślicie o takim rozwiązaniu w temacie kuchni?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu