8 sposobów na ciekawą i funkcjonalną aranżację ścian w salonie

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

8 sposobów na ciekawą i funkcjonalną aranżację ścian w salonie

A.D. A.D.
Projekty,  Jadalnia zaprojektowane przez 信美室內裝修, Azjatycki
Loading admin actions …

Ściany to największe powierzchnie w naszych domach czy mieszkaniach. Rzadko jednak w pełni wykorzystujemy ich potencjał i decydujemy się na odważne rozwiązania. Zazwyczaj po prostu je malujemy lub ewentualnie wykładamy tapetą. A przecież jest tak wiele ciekawych i oryginalnych materiałów, które mogą nadać charakter naszym czterem ścianom!

To właśnie nimi zajmiemy się w dzisiejszym Katalogu Inspiracji. Nasi profesjonaliści przygotowali dla Was 8 ciekawych propozycji na to, aby Wasze ściany zyskały niepowtarzalny charakter.


Czarne drewno

ofdesign Oskar Firek Loft Apartment antresola/gabinet: styl , w kategorii Domowe biuro i gabinet zaprojektowany przez OFD architects,Minimalistyczny
OFD architects

ofdesign Oskar Firek Loft Apartment antresola/gabinet

OFD architects

Czerń na ścianie i suficie?! Czy to się sprawdzi?! Jak widać owszem. Drewniane deski pomalowane na czarno to niezwykle nowoczesny przykład boazerii, która jest w stanie nadać wnętrzu bardzo intrygujący charakter. Oczywiście nie sprawdzi się to w małych i ciemnych salonach, ale w tej aranżacji czerń prezentuje się zjawiskowo. Aby dodatkowo podkreślić ten efekt wszystkie ściany zostały pomalowane na kolor biały. Część ścian, niektóre meble i oświetlenie są czarne, tak jak ściana i sufit.

Kompozycja roślinna

Biuro, Poznań: styl , w kategorii  zaprojektowany przez GREEN Project,Nowoczesny
GREEN Project

Biuro, Poznań

GREEN Project

Zieleń we wnętrzach jest odmieniana przez przypadki już od kilku sezonów, a moda na nią, zamiast maleć, stale rośnie. Mowa tutaj o każdym rodzaju zieleni, nie tylko o kolorze zielonym, ale także o żywej roślinności. GREEN Project wkomponowali geometryczne mozaiki z roślinności w meblościankę, tworząc coś co w istocie przypomina prawdziwe dzieło sztuki. Taka roślinność jest łatwa w pielęgnacji także mogą sobie pozwolić na nią nawet ci, którzy nie mają ręki do kwiatów. Idealna propozycja dla wszystkich miłośników powiązania z naturą.

Przesuwna ściana ze wzorem

Jeżeli dysponujecie niewielkim metrażem, bądź chcecie wprowadzić do mieszkania nietuzinkowe rozwiązania, postawcie na przesuwną ścianę!Dzięki niej w sprawny sposób oddzielicie salon od reszty pomieszczeń w domu. Taki rodzaj drzwi stanowi raczej symboliczną granicę pomiędzy konkretnymi strefami, a nie faktyczne ich rozdzielenie. 

Drewniana mozaika

Mozaikę stworzyć można nie tylko z płytek ceramicznych, szkła, czy naturalnego kamienia- doskonale nadaje się do tego również drewno. kolaż składa się z różnej wielkości prostokątów drewnianych, które zostały pomalowane w ciekawy sposób. Dzięki różnorodności kolorystycznej mozaika taka może stać się ozdobą wnętrza urządzonego niemal w każdym stylu. Taka ściana to niewątpliwie główny element wystroju każdego pomieszczenia.Tutaj została zestawiona z prostymi meblami o jednolitej kolorystyce.

Elegancka boazeria

Boazeria angielska: styl , w kategorii Ściany zaprojektowany przez Profi Parkiet II ,Skandynawski
Profi Parkiet II

Boazeria angielska

Profi Parkiet II

Drewniana boazeria, zazwyczaj w białym kolorze, jest bardzo elegancką ozdobą ścian. Wprowadza ona do wnętrza wytworną atmosferą rodem z pałacu. Taką boazerię można montować na wiele sposobów: może ona być zamontowana jedynie do wysokości około 90 centymetrów od poziomu podłogi lub wypełniać całą ścianę. Można potraktować ją z przymrużeniem oka i pomalować ją na intensywny kolor, np żółty, aby odjąć jej trochę powagi.

Panele dekoracyjne – wyciszające

Aranż ściany wykonany panelami Trinity. : styl , w kategorii  zaprojektowany przez FLUFFO fabryka miękkich ścian,Nowoczesny
FLUFFO fabryka miękkich ścian

Aranż ściany wykonany panelami Trinity.

FLUFFO fabryka miękkich ścian

Panele dekoracyjne mają zastosowanie wszędzie tam, gdzie zależy nam na niebanalnej, oryginalnej ozdobie ściany oraz na poprawie akustyki. Dzięki nim pomieszczenia stają się przytulne i ciche, a przede wszystkim zyskują bardzo oryginalny charakter. Kolekcja Fluffo SOFT to dekoracyjne panele ścienne, pochłaniające dźwięk, występujące w szerokiej gamie kolorów, kształtów i grubości. Pięknie prezentuje się zestawiona z chłodnym betonem.

Mini ścianka z drewna

MIESKANIE NA KRZYKACH: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez GISMOARCHITECTS,Nowoczesny
GISMOARCHITECTS

MIESKANIE NA KRZYKACH

GISMOARCHITECTS

Drewniane listwy to również ciekawy sposób na aranżację ścian, sufitów a także tworzenie delikatnej separacji, tak jak w tym przypadku. Można je ustawiać pionowo, dzięki nim wnętrze wydaje się być wyższe, niż jest w rzeczywistości. Można także pokusić się o aranżację w sposób poziomy. Będą wtedy działać za równo dekoracyjnie jak i funkcjonalnie.

Niewidoczna ściana

Kolejny przykład nieco różni się od pozostałych. Ta szklana ściana nie posiadają żadnego stelaża, przez co jej forma wydaje się być krystalicznie czystą oraz bardzo nowoczesną. Przepuszcza właściwie 100 % światła dziennego. Polecamy Wam takie rozwiązanie jeżeli oczekujecie czegoś nietuzinkowego, eleganckiego i nowoczesnego zarazem!

Co byście wybrali do swoich salonów? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu