Wspaniałe wejście do domu na 13 sposobów | homify

Wspaniałe wejście do domu na 13 sposobów

A.D. A.D.
Grupo Arsciniest Nowoczesne domy
Loading admin actions …

Fasada domu od strony ulicy jest wizytówką naszego domu, odpowiada za dobre lub złe pierwsze wrażenie, a jak wiemy jest ono bardzo trudne do zatarcia. Dlatego warto zadbać o strefę wejściową do naszego domu. Nasz dom powinien wyrażać nas, nasz charakter pokażmy zatem na zewnątrz ciekawą zapowiedź tego co w środku.

Nasi eksperci, architekci krajobrazu, mają wspaniałe pomysły dotyczące aranżacji wejścia do domu. Zobaczcie 13 pięknych propozycji z różnych zakątków świata.

1. W stylu Bauhaus

Dużo światła, proste kubistyczne formy, prostota i funkcjonalność to podstawy stylu Bauhaus. Tutaj ciekawa zabawa kształtem, formą i materiałem. Takie połączenie zawsze wygląda dobrze, zwłaszcza jeśli mówimy o naturalnych tworzywach i neutralnej kolorystyce.

2. Magia koloru

Propozycja dla odważnych! Zarówno ażurowa ściana w orientalnym stylu, jak i same drzwi zdecydowanie nie należą do konwencjonalnych rozwiązań. Ale dzięki temu są bardzo intrygujące i ciekawe, aż chce się dowiedzieć kto mieszka za tak pięknie zaaranżowanym wejściem…

3. Odrobina tradycji

Realizacja projektu Meteor 2 (sesja letnia) homify Nowoczesne domy
homify

Realizacja projektu Meteor 2 (sesja letnia)

homify

Najbardziej lubiane przez Polków są tradycyjne rozwiązania, kto z nas nie marzy przecież o małym, białym domku? Połączenie bieli, czerni i drewna jest bardzo eleganckie i ponadczasowe, a zabieg umieszczenia donic z żywą roślinnością przed wejściem dodatkowo nadaje przyjemnego charakteru.

4. Efektowne faktury

Jasno oświetlona strefa wejścia to doskonały rozwiązanie nie tylko ze względów praktycznych – także estetycznie prezentuje się fantastycznie.

5. W zakopiańskim stylu

Moskitiery ramkowe ANWIS Sp. z o.o. Dom z drewna O efekcie drewna
ANWIS Sp. z o.o.

Moskitiery ramkowe

ANWIS Sp. z o.o.

Tradycyjne budownictwo góralskie ma wielu zwolenników, nie tylko z Podhala. Tradycyjne materiały, pozyskiwane z naszych regionów, czyli kamień i drewno, drewniana podmurówka, elementy ozdobne, często rzeźbione w drewnie to kawałek naszej tradycji.

6. Elegancka klasyka

Duże przeszklone drzwi z tradycyjnym okratowaniem, w pięknym gołębim kolorze idealnie pasują do białej fasady. Wpuszczają do wnętrza bardzo dużo dziennego światła. Tradycyjne elementy świadczą o charakterze całego domu, który dodatkowo podkreślają dwie, symetrycznie ustawione donice z roślinnością.

7. Minimalistyczna nowoczesność

Eleganckie, neutralne kolory, naturalne materiały, prostota formy – takie wejście ma ponadczasowy charakter i sprawdzi się w każdym domu.

8. Z ogrodem frontowym

Jeśli lubicie zieleń, zwłaszcza tą tropikalną, to na pewno wpadnie Wam w oko to efektowne wejście. Spore juki z prostymi liśćmi, ciemno brązowe drewno i jasna elewacja w kolorze piaskowym. To brzmi jak zielona oaza na pustyni. Orzeźwienie gwarantowane! 

9. Wahadłowe drzwi

Timber Pivot Entrance door Camel Glass Drwi wejściowe Drewno
Camel Glass

Timber Pivot Entrance door

Camel Glass

Ciężkie, drewniane drzwi otwierają się w sposób wahadłowy, co czyni je niezwykle nowoczesnymi. Aby nadać im lekkości, po bokach zaprojektowano przeszklenia. Fajne jest także połączenie kolorystyczne: ciepły odcień drewna równoważą ciemne ramy bocznych okien.

10. W stylu śródziemnomorskim

Dla miłośników tradycji mamy także coś specjalnego. Urocze wejście w lekko śródziemnomorskim klimacie. Duże drzwi z okuciami, kołatką i oknami wokoło, obok donica – sekret tkwi w nienachalnej prostocie. 

11. Prosto i elegancko

O magicznych możliwościach oświetlenia i nastroju jaki może wprowadzić nie trzeba nikogo przekonywać. Tutaj delikatne światło podkreśla prostotę konstrukcji.

12. W ciekawym kolorze

Przywykliśmy do szarości i brązów, wydają się one być najlepszym rozwiązaniem do strefy wejściowej. Jednak, prawda jest taka, że warto przełamywać rutynę i wychodzić poza konwenanse. Pokażcie gościom i przechodniom, że w tym domu żyje człowiek o barwnej duszy! 

13. Z ciekawą roślinnością

Piękna elewacja frontowa to jedno, ale jeśli dodatkowo wystąpi ona w parze z pięknym ogrodem składającym się z uporządkowanej zieleni, to doskonałe pierwsze wrażenie mamy w garści. Tutaj minimalistyczna zieleń, towarzyszy ciemnej elewacji z paneli elewacyjnych.

Która aranżacja Wam się spodobała najbardziej? 

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu