12 interesujących pomysłów na ściany | homify

12 interesujących pomysłów na ściany

A.D. A.D.
Bedroom e15 Nowoczesna sypialnia
Loading admin actions …

Znudziły Wam się białe ściany pokryte zwyczajną farbą? Szukacie nietypowych pomysłów na ściany, które staną się niepowtarzalną dekoracją wnętrza? Jeżeli tak, to dobrze trafiliście. W tym artykule główną rolę odgrywają ściany i sposoby na ich ciekawe wykończenie. od drewna, poprzez beton, tapetę, aż po nietypowe zastosowanie znanych surowców.

Prezentujemy Wam 12 pomysłów na wyjątkowe ściany. Zapraszamy do oglądania!

Sztukateria

Dawniej zdobiła wyłącznie arystokratyczne salony, dziś ponownie modna i pożądana – sztukateria. Styropianowe dekory mogą wyglądać bardzo gustownie i podkreślić niepowtarzalny charakter aranżacji, nadać jej klasy i stylu. Dzięki impregnacji potrafią przetrwać długie lata.

Pasy

Chest of drawers IMARI e15 Nowoczesna sypialnia
e15

Chest of drawers IMARI

e15
e15
e15

Klasyczne połączenie bieli i czerni nigdy nie wychodzi z mody, powie Wam to każdy architekt wnętrz! W dodatku pasy na ścianie to doskonały sposób na oryginalną dekorację. Możemy zdecydować się na tapetę w pionowe lub poziome paski lub namalować je sami.

Ciekawy rysunek

Zamiast kupować drogie obrazki na ścianę, postaw na projekt DIY, który z pewnością przyniesie wiele satysfakcji. Samodzielnie wykonaj własny projekt i wykreuj oryginalną ozdobę lub zleć lokalnemu artyście wykonanie czegoś specjalnie dla Ciebie. Na zdjęciu obrazek drzewa wręcz wychodzi poza poziomą powierzchnię poprzez dodanie półek-domków dla ptaków.

Ażurowa dekoracja

Ściana to nie zawsze tylko cegły. W tym wypadku stanowi ją bardzo delikatna, ażurowa konstrukcja stanowiąca jednocześnie eleganckie dopełnienie całej aranżacji przestrzeni dziennej. Nowoczesny sposób na wizualne odseparowanie przestrzeni, bez zakłócania przepływu światła i powietrza.

Kamień

Realizacja projektu domu 160 m2 pod Krakowem Lidia Sarad Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody
Lidia Sarad

Realizacja projektu domu 160 m2 pod Krakowem

Lidia Sarad

Naturalny kamień sprawdzi się zawsze i wszędzie. Tutaj piaskowiec tworzy ramę lustra na korytarzu. Faktura kamienia została pięknie podkreślona odpowiednim oświetleniem w postaci reflektorów sufitowych. To wnętrze nie wymaga już dodatkowych ozdób.

Nowoczesna boazeria

Boazeria w aranżacji wnętrz kojarzy się ze statecznymi, tradycyjnymi rozwiązaniami, często w stylu rustykalnym. To już przeszłość, dziś znów kochamy drewno na ścianie, i to w każdym wydaniu! Tutaj bardzo nowoczesne podejście do boazerii – drewniane płyty układają się w trójwymiarową mozaikę. Ta ściana z drewna wygląda po prostu zachwycająco!

Drewno w 3D

Inną opcją wykorzystania drewna jest ta prosta i stylowa dekoracja, do której stworzenia nie potrzeba aż tak dużo surowca, dzięki czemu jest zdecydowanie tańsza niż jej poprzedniczka. Proste cienkie listwy biegną wzdłuż ściany i dochodzą do sufitu. Tutaj idealnie komponują się z wysoką marmurową listwą przypodłogową i podświetleniem u góry.

Beton

Nadal nie wychodzi z mody! Sprawdza się we wnętrzach nowoczesnych i industrialny czy też skandynawskich. Najprostszym rozwiązaniem są płyty betonowe, które kładzie się stosunkowo łatwo, a efekt widoczny jest natychmiast. Producenci oferują płyty gładkie, z charakterystycznymi dla betonu wżerami, albo pokryte drobną siatką żyłek. 

Tynk dekoracyjny

Realizacja projektu domu 160 m2 pod Krakowem Lidia Sarad Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody
Lidia Sarad

Realizacja projektu domu 160 m2 pod Krakowem

Lidia Sarad

Tynki dekoracyjne zazwyczaj mają postać masy lub proszku, który rozrabia się wodą. Nakłada się je podobnie jak masy dekoracyjne, a wygląd powierzchni, tak jak w przypadku mas dekoracyjnych, zależy od metody kładzenia. Tutaj bardzo delikatna i gustowna aranżacja, która doskonale ociepla klatkę schodową.

W rustykalnym klimacie

Furniture Collection Titchmarsh & Goodwin Wiejska sypialnia
Titchmarsh & Goodwin

Furniture Collection

Titchmarsh & Goodwin

Ściana z drewna porozbiórkowego, z historią i tajemnicą… Efektowne stare drewno pochodzi na ogół z rozbiórki stodół lub wiekowych chałup. Jego niepowtarzalna uroda to wynik wieloletniego działania warunków atmosferycznych. 

Drewno – inaczej

I jeszcze raz drewno… kolejny sposób na jego wykorzystanie w aranżacji ścian. Nie mniej zachwycający i oryginalny co poprzednie. Trójwymiarowe podejście jest obecnie niezwykle modne.

Tapeta z fakturą

Wyraźne faktury i dekoracje ścian lepiej stosować oszczędnie w aranżacji wnętrz, np. tylko na jednej ścianie, we wnęce lub w formie dekoracyjnego pasa. Nadają one wnętrzu ciekawy charakter. Takie tapety tworzą wrażenie ciepła i otulenia materiałem dlatego idealnie pasują do sypialni.

Jeśli chcecie zagłębić temat, zapraszamy tutaj.

Witaj szkoło! Cenne porady jak urządzić kącik do nauki
Arrow navigation 3b3136b1
Lubicie tego typu dekoracje ścienne? 
Whitton Drive GK Architects Ltd Dom szeregowy

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu