Jak zorganizować przestrzeń w garażu? | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Jak zorganizować przestrzeń w garażu?

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
Garage Flooring - Resin and Floor Tiles by Garageflex Klasyczne ściany i podłogi od Garageflex Klasyczny
Loading admin actions …

Garaż jest przestrzenią, która łączy w sobie dwie funkcje: możliwość parkowania pojazdu oraz przechowywania zbędnych i nieużywanych już rzeczy. W tym miejscu zazwyczaj znajdują się wszelkiego rodzaju narzędzia, rowery, stare zabawki naszych pociech czy niewykorzystane materiały budowlane, które zawsze warto mieć pod ręką. Tak ogromna i zróżnicowana ilość rzeczy powoduje, że z łatwością może zapanować w garażu chaos i bałagan, dlatego warto zastanowić się nad odpowiednią organizacją tej przestrzeni. Dziś chcielibyśmy Wam podpowiedzieć, jak się do tego zabrać oraz na co zwrócić szczególną uwagę. 

Doskonale zorganizowany garaż to pojęcie subiektywne, bowiem każdy z nas ma inne oczekiwania, potrzeby oraz wymagania związane z tą przestrzenią. Jedni potrzebują miejsca do przechowywania bibelotów, natomiast drudzy przestrzeni, którą mogliby zaaranżować pod swoje zainteresowania, hobby. Niezależnie od tego w jaki sposób wykorzystamy tę powierzchnię, zawsze będziemy potrzebowali w niej miejsca do składowania i przechowywania. Zobaczcie jak uporządkować garaż i stworzyć miejsce wielofunkcyjne, do zabawy, magazynowania i parkowania auta.

Powieś rowery

Another fantastic makeover for a client based in Henley on Thames by Garageflex Klasyczne ściany i podłogi od Garageflex Klasyczny
Garageflex

Another fantastic makeover for a client based in Henley on Thames by Garageflex

Garageflex

Ściana to miejsce, które możemy wykorzystać na wiele sposobów, np. zainstalować szerokie, pakowane półki, postawić wysoki regał lub wywiercić dziury na specjalny wieszak na rower. Dzięki temu funkcjonalnie i praktycznie wykorzystamy puste ściany, natomiast powierzchnia garażu nie zmniejszy nam się i nie zostanie zagracona. Rozwiązanie to nie tylko nadaje się do garażu, ale także piwnicy czy małego mieszkania, w którym przechowujemy nasz dwukołowy pojazd. Rower w mieszkaniu może również stanowić ciekawą formę dekoracji, pod warunkiem, że odpowiednio dbamy o jego czystość oraz koncepcja stylistyczna pomieszczenia jest utrzymana w nowoczesnej, niebanalnej formie. Jeśli zatem pragniecie, aby Wasz garaż w końcu stał się bardziej przestronny, uporządkowany i zorganizowany to koniecznie wykorzystajcie w nim wieszaki na rowery! Gwarantujemy Wam, że nie pożałujecie swojej decyzji.

Eksperci z GarageTek UK doskonale wiedzą jak ważna jest swoboda i odpowiednia przestrzeń w garażu. 

Pudła

Podstawą funkcjonalnego garażu jest porządek! Nigdy nie stworzymy doskonale zorganizowanej przestrzeni, jeśli nie będziemy przestrzegać kilku podstawowych zasad dotyczących porządku i ładu. Dotyczy to nie tylko powierzchni garażu, ale także naszej prywatnej przestrzeni. Funkcjonowanie w czystym i schludnym mieszkaniu wydaje się o wiele bardziej przyjemniejsze, aniżeli w przestrzeni brudnej i niezorganizowanej. Jeśli zatem dorośliście do zmian proponujemy Wam uporządkować wszystkie bibeloty, stare niepotrzebne powyrzucać, natomiast te, które jeszcze w przyszłości będą mogły nam się do czegoś przydać, powkładać do pudeł i oznaczyć odpowiednią etykietą, np. klocki dzieci, narzędzia męża czy ozdoby bożonarodzeniowe. W ten sposób z łatwością znajdziemy to czego szukamy, a w naszym garażu zapanuje porządek i ład. Na pewno po krótkim czasie przekonacie się do tego, że funkcjonowanie w takiej przestrzeni jest o wiele łatwiejsze!

Wykorzystaj piony

Henley on Thames - After od Garageflex
Garageflex

Henley on Thames – After

Garageflex

Nie raz, nie dwa pisaliśmy Wam o wykorzystywaniu przestrzeni pionowej, czy to w przypadku kuchni czy przedpokoju. Dzisiaj również zamierzamy poruszyć ten temat, ponieważ bardzo często zapominamy, o tym, że poza zbędnym zagracaniem podłogi, możemy również wykorzystać wysokość naszego pomieszczenia, w celu zainstalowania różnego rodzaju mebli systemowych do garażu, półek itp. Marnotrawstwem jest nie skorzystać z potencjału wysokościowego w garażu. Przede wszystkim zacznijcie od zastanowienia się do czego, oprócz parkowania auta, będzie Wam służył garaż. Jest to bardzo ważne w przypadku funkcjonalnej i dobrze zorganizowanej aranżacji tego pomieszczenia. Jeśli macie w planach przechowywać ogromną ilość bibelotów, z którymi nie macie zamiaru się rozstawać, warto wtedy postawić na odpowiednio dopasowane meble garażowe, które stworzą nam miejsce na nasze rzeczy. Jeżeli jednak pragniecie stworzyć tam składzik z narzędziami oraz domowymi sprzętami, postawcie na półki oraz wieszaki i haki. Dzięki temu bez problemu zawiesicie na nich odkurzacz, mop czy starą garderobę. 

Półki

Urządzając garaż najczęściej decydujemy się na wykorzystanie w nim ogromnej ilości półek. Jest to świetne rozwiązanie pod warunkiem, że utrzymujemy porządek i ład w tym miejscu. Jeśli macie problem z zorganizowaniem swoich bibelotów wypróbujcie nasz sprawdzony sposób. Kluczem do sukcesu jest odpowiednia segregacja wszystkich przedmiotów, tak więc sezonowe obuwie trzymamy na półce z letnim bądź zimowym obuwiem, środki chemiczne oraz różnego rodzaju preparaty, na półce z chemią, a stare książki, czasopisma, magazyny czy podręczniki na półce z makulaturą. Dzięki takiej kategoryzacji będziecie w stanie szybko i bezproblemowo znaleźć to czego szukacie. Wierzcie nam, że taka forma organizacji garażu pomaga w codziennym, bezstresowym funkcjonowaniu. 

Wieszaki, haki

Elfa Project Photos : Storage solutions for every room Nowoczesny garaż od Pamela Kilcoyne - Homify Nowoczesny
Pamela Kilcoyne – Homify

Elfa Project Photos : Storage solutions for every room

Pamela Kilcoyne - Homify

Jeśli bałagan w garażu utrudnia Wam życie oraz codzienne zaparkowanie auta, to znak, że pora na diametralne zmiany! Na pewno przekopanie sterty rupieci nie jest prostym zadaniem, jednak gwarantujemy Wam, że warto podjąć odpowiednie kroki ku zmianom na lepsze. Obecnie na rynku znajdziemy mnóstwo propozycji mebli, regałów, półek oraz wieszaków, które będziemy mogli wykorzystać w garażu. W tym miejscu nie liczy się estetyka czy styl pomieszczenia, natomiast jego funkcjonalność oraz pakowność. Dlatego najprościej i najlepiej postawić na metalowe meble, które dzięki swojej wytrzymałej konstrukcji, będą w stanie udźwignąć naprawdę wiele. Wieszaki i haki szczególnie przydadzą nam się na przechowanie naszych rowerów, sezonowych ubrań, sprzętów domowych itp. W ten sposób praktycznie zagospodarujemy ścianę i zwolnimy miejsce na podłodze. Od teraz już nigdy nie będziemy musieli przestawiać rupieci, aby móc swobodnie wjechać do garażu!

Miejsce do zabawy

Sundown, Widemouth Bay, Cornwall Nowoczesny pokój multimedialny od The Bazeley Partnership Nowoczesny
The Bazeley Partnership

Sundown, Widemouth Bay, Cornwall

The Bazeley Partnership

Garaż jest doskonałym miejscem do zaaranżowania w nim domowej siłowni czy przestrzeni do zabawy. W zależności od tego jaką przestrzenią dysponujemy możemy wykorzystać różnego rodzaju sprzęty czy akcesoria do zabawy. Większość dorosłych nie lubi jak zabawki dzieci krzątają się po całym mieszkaniu wprowadzając tym samym chaos i bałagan do wnętrza. Dzięki aranżacji pokoju zabaw w garażu pozbędziemy się tego problemu na wieki, natomiast nasze pociechy zyskają dodatkową przestrzeń do figlowania, w której będą mogły urzędować nawet w czasie deszczowych i pochmurnych dni. Czyż nie jest to doskonały pomysł na wykorzystanie przestrzeni garażu? 

Miejsce na Twoje pasje

Jeśli Wasz garaż stoi pusty, niezagospodarowany, a Wy głowicie się jakby wykorzystać te cztery kąty, to proponujemy Wam stworzenie przestrzeni, w której będziecie mogli pielęgnować i rozwijać swoje pasje. Oczywiście pod warunkiem, że w mieszkaniu czy domu nie wałęsa się sterta niepotrzebnych rzeczy, których nie macie gdzie pochować. Każdy z nas potrzebuje własnego azylu, miejsce gdzie będzie mógł się zrelaksować, wypocząć i oddać swojej pasji. Przestronny garaż jest doskonały miejscem do tego, aby stworzyć w nim dodatkową strefę, w której będziemy mogli np. pomajsterkować, posłuchać głośno ulubionych kawałków sprzed lat czy posklejać modele samolotów. Jak Wy wykorzystalibyście pusty garaż? 

Jaki jest Wasz pomysł na organizację funkcjonalnego garażu? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu