Stylowe 68m2 na krakowskim Kazimierzu! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Stylowe 68m2 na krakowskim Kazimierzu!

Alicja Olko Alicja Olko
Projekt wnętrz apartamentu w kamienicy na krakowskim Kazimierzu Nowoczesne domowe biuro i gabinet od COOLDESIGN Nowoczesny
Loading admin actions …

W dzisiejszym Katalogu Inspiracji zaprezentujemy Wam nowoczesne mieszkanie, które urządzono w starej kamienicy w Krakowie. Na 68 metrach kwadratowych zdołano stworzyć lokum wygodne, funkcjonalne, ale także niezwykle stylowe, w którym dobry design idzie w parze z praktycznymi rozwiązaniami aranżacyjnymi. Wnętrze to zostało zaprojektowane przez projektantkę z pracowni CoolDesign, która wzięła pod uwagę nie tylko wymagania inwestora, ale także najnowsze trendy, co zaowocowało modną i wygodną całością. Zapraszamy na wirtualne zwiedzanie tego mieszania, w którym znajdziecie wiele inspiracji na to, jak się nowocześnie urządzić.

Stylowe wejście

Projekt wnętrz apartamentu w kamienicy na krakowskim Kazimierzu Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od COOLDESIGN Nowoczesny
COOLDESIGN

Projekt wnętrz apartamentu w kamienicy na krakowskim Kazimierzu

COOLDESIGN

Już po przekroczeniu progu drzwi wejściowych mamy przedsmak tego, w jakim stylu urządzone będą wnętrza tego mieszkania. Przedpokój wita nas świeżością i nowoczesnością- odmalowane na biało, charakterystyczne dla zabytkowych zabudowań drzwi, białe ściany oraz jasna wykładzina na podłodze sprawiają, że wnętrze to jest jasne i przestronne. Wbudowana w ścianę garderoba nie zajmuje nic z cennego metrażu, gwarantując przy tym mnóstwo miejsca na przechowywanie. Oryginalne dodatki- takie jak dekoracyjna skrzynka na klucze czy okrągły dywanik- ożywiają przedpokój i czynią go ciekawszym.

Strefa dzienna

Projekt wnętrz apartamentu w kamienicy na krakowskim Kazimierzu Nowoczesny salon od COOLDESIGN Nowoczesny
COOLDESIGN

Projekt wnętrz apartamentu w kamienicy na krakowskim Kazimierzu

COOLDESIGN

Na otwartej przestrzeni strefy dziennej połączono obszary kuchni, salonu i jadalni. Ta ostatnia znajduje się z tyłu pomieszczenia i obejrzeć można ją będzie na kolejnym zdjęciu. Spoglądamy z jej perspektywy na kuchnię i salon dostrzegając, że przeznaczony na ich aranżację obszar jest niewielki, jednak optymalnie wykorzystany. Kuchnię urządzono na kształt litery U, zabudowując ją wysokimi szafkami po lewej stronie, a oddzielając niskim blatem od strony salonu. Meble o gładkich drewnianych frontach bez uchwytów mają nowoczesny charakter, a pokrywający je blat w kolorze szarym doskonale dopasowuje się do dominującej we wnętrzu stylistyki. Choć niewielka, kuchnia jest wygodna i praktyczna w użytkowaniu.

Tuż za nią zlokalizowano salon, który wyposażono w meble nieliczne, ale komfortowe. Nie trzeba jednak wiele, aby uczynić ten salon przytulnym miejscem do spędzania wolnego czasu- wygodna granatowa kanapa oraz stylowy stolik kawowy w zupełności wystarczają. Ciekawym elementem tego wnętrza jest ściana wyłożona betonowymi płytami, stanowiąca intrygujący kontrast dla gładkich, białych powierzchni pozostałych ścian.

Jadalnia

Projekt wnętrz apartamentu w kamienicy na krakowskim Kazimierzu Nowoczesna jadalnia od COOLDESIGN Nowoczesny
COOLDESIGN

Projekt wnętrz apartamentu w kamienicy na krakowskim Kazimierzu

COOLDESIGN

Jadalnię wyposażono w masywny drewniany stół, który otoczono designerskimi krzesłami o siedziskach pokrytych szarym filcem. Jak widać, zachowano tutaj estetyczna spójność, stawiając na kombinację szarości, bieli i brązu drewna. Tylną ścianę jadalni zabudowano systemem szafek o frontach z mlecznobiałego szkła, który pełni rolę biblioteczki i miejsca na przechowywanie. Kolejny dowód na to, że pomysłowe rozwiązania architektoniczne mogą zaoszczędzić mnóstwo miejsca w niewielkich mieszkaniach!

Domowy gabinet

Projekt wnętrz apartamentu w kamienicy na krakowskim Kazimierzu Nowoczesne domowe biuro i gabinet od COOLDESIGN Nowoczesny
COOLDESIGN

Projekt wnętrz apartamentu w kamienicy na krakowskim Kazimierzu

COOLDESIGN

Za przesuwanymi, szklanymi drzwiami znajduje się domowy gabinet. Panuje tu cisza i spokój, sprzyjające koncentracji. Także wystrój wspiera pracę w skupieniu- wnętrze to jest minimalistyczne, o neutralnej kolorystyce i funkcjonalnym wyposażeniu. Oddzielone drzwiami gwarantuje możliwość całkowitej izolacji.

Sypialnia

Projekt wnętrz apartamentu w kamienicy na krakowskim Kazimierzu Nowoczesna sypialnia od COOLDESIGN Nowoczesny
COOLDESIGN

Projekt wnętrz apartamentu w kamienicy na krakowskim Kazimierzu

COOLDESIGN

Także w sypialni dominuje kolorystyka zdominowana przez brąz, szarość i biel. Kombinacja ta nadaje wnętrzom nowoczesny, ale i elegancki charakter. Białe ściany kontrastują tutaj z powierzchnią za łóżkiem wyłożoną szarymi betonowymi płytami-tymi samymi, które widzieliśmy w aranżacji strefy dziennej. Łóżko w kolorze oliwkowym, z pluszowym zagłówkiem przełamuje stonowany charakter wnętrza i ożywia je.

Łazienka

Projekt wnętrz apartamentu w kamienicy na krakowskim Kazimierzu Nowoczesna łazienka od COOLDESIGN Nowoczesny
COOLDESIGN

Projekt wnętrz apartamentu w kamienicy na krakowskim Kazimierzu

COOLDESIGN

Z sypialni przechodzimy bezpośrednio do łazienki. Jest to pomieszczenie przestronne, czego zdjęcie to w pełni nie pokazuje. Poza obszarem prysznicowym, przechodnim, znajduje się tu także miejsce na wannę. To właśnie z jego perspektywy wykonano te fotografię. Tak urządzona łazienka gwarantuje wielką wygodę użytkowania i jest prawdziwym luksusem, zwłaszcza w mieszkaniu o relatywnie niewielkim metrażu. Kolorystyka wnętrza nawiązuje bezpośrednio do tej, którą podziwialiśmy w sypialni, dzięki czemu całość projektu nabiera spójności i harmonii.

Obejrzyjcie inne piękne mieszkanie w Krakowie!

Co myślicie o tym mieszkaniu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu