Domy amerykańskie - najlepsze projekty! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Domy amerykańskie – najlepsze projekty!

Homify Polska Homify Polska
od HOUSE HABITAT
Loading admin actions …

Od dziecka każdy z nas oglądał domy amerykańskie na filmach. Wiele z nas marzyło by mieszkać w takim domu. Dzisiaj , w dobie globalizacji jest możliwe wybudować dom w takim stylu w Polsce. Amerykańskie domy posiadają kilka charakterystycznych cech. Z punktu widzenia technicznego, są one lekkie, stosunkowo tanie i bardzo często składają się z gotowych elementów, dzięki czemu łatwo szybko jest postawić, wybudować. Poniżej przestawiamy kilka propozycji domów amerykańskich i domów inspirowanych tych stylem.  Do najbardziej charakterystycznych cech domów amerykańskich zaliczamy: biały kolor, szary dach, drewniane poziome panele, wykusz, wysokie okna, weranda. 

Klasyczny układ

Klasyczny dom amerykański jest bialy, jednopietrowy z spadzistym dachem.  Wykonane są one zwykle z drewna, są lekkie i wygodne. Projekt dużego rodzinnego domu idealnie obrazuje ten styl.  Drewniana biała boazeria idealnie sie komponuje z szarym dachem. Architekci nie zapomnieli o klasycznej werandzie idealnej na odpoczynek w ciepłe dni. W amerykański domu nie może oczywiście zabraknąć garażu. Mimo, wygodnego położenia przy frontowym wejściu nie psują one bryly domu a dzięki dostosowaniu bramy garażowej kolorystyką do fasady domu tworzą one spójną całość. Ponadto nad garażami zostały wygospodarowane dodatkowe pokoje, a powiększony wykusz okienny stworzył duży i funkcjonalny pokój. 

Amerykański dom w środku lasu

Kolejna klasyczna aranżacja amerykańskiego domu.  Obszerna biała, zadaszona weranda to pierwszy podstawowy element amerykańskiego domu. W tym projekcie zdecydowano się na znacznie większą niż zwykle werande umożliwiajac w sezonie letnim urządzenie jadalni na świeżym powietrzu. Na piętrze zamiast okien dachowych zastosowano wykusze powiekszajac pokoje wewnątrz i czyniąc je bardziej funkcjonalnymi. Na parterze zamontowano wysokie okna, zapewniajac maksymalną ilość światła w parterowych pomieszczeniach.

Okna amerykańskich domów

Ten dom, wyjątkowo trafnie podkreśla typ okien stosowany w amerykańskich domach. Są to okna duże, składające się z kilkunastu kwadratowych elementów i zwykle otwierają się w odmienny sposób niż w Europie. Klasyczne amerykańskie okna będą przesuwne, a nie otwierane do środka. W tym projekcie widać także charakterystczne drewniane, poziome panele ścienne pomalowane na biało.  Tym razem projektanci tradycyjną werandę zastąpili tarasem na pierwszym piętrze z metalową balustradą dodającą elegancji. Tradycyjnie dach sufitu pokryty jest szarą dachówką.

Szara eminencja

Czasem właściciele amerykańskich domów kuszą się na wariację od klasycznej bieli, tak jak w tym projekcie. Zamiast białych ścian wybrano szaro – niebieską farbę z dodatkiem białego akcentu w postaci framug i obramowań okien. Dachówka, tym razem w kolorze cegły idealnie się komponuje z szarością domu. Projekt tego dość dużego domu amerykańskiego różni się także nieco bryłą – jest ona bardziej nieregularna. Weranda została zastąpiona niezadaszonym tarasem, z którego jest wygodny dostęp do orgodu. W tym projekcie zwraca uwagę także wykusz okienny dopasowany współgrającym z bryłą domu. 

Parterowy dom

Ten dom to wariacja amerykańskiego domu. Zachowany został kolor ścian i fakruta, pokrycie dachu i wysokie okna. Zrezygnowano jednak z białych okiennic, piętra i klasycznej werandy. Jest to z pewnością bardzo ciekawa alternatywa wariacji amerykańskiego domu. Symetria, wysokie okna to charakterystyczne cechy tego domu. Mimo, że zrezygnowano tutaj z charakterystycznych wykuszy, nadal można zuważyć silne wpływy amerykańskiego stylu. 

Duża weranda

A może parterowy dom inspirowany stylem amerykańskim? Ten przytulny domek zdecydowanie nawiązuje do amerykańskich domów – biała fasada, przedłużona weranda, szary dach, biała balustrada oddzielająca schody. Dzięki położeniu domku na lekkim podwyższeniu ma on bardzo dobry dostęp do światła i gwarantuje piękne widoki. Warto zauważyć, że biel fasady została załamana drewnianymi filarami podtrzymującymi przedłużenie dachu. Jest to idealny dom na wypoczynek i letnie wakacje. 

Wielopokoleniowy dom amerykański

Dla tych, którzy pragną mieć większy dom proponujemy piękny dom piętrowy z werandą przechodzącą przez cały front domu. W aranżacji tej zastosowano tradycyjne dla amerykańskich domów barierki i framugi okien i drzwi. Duże rozsuwane okna zapewnią dostateczną ilość światła. A dzięki białym drewnianym ławkom w ogrodzie, można się poczuć jak na planie amerykańskiego filmu. 

Wiejski dom amerykański

Wiejski dom amerykański? Jeśli szukamy połączenia wiejskiego domu z amerykańskim stylem, ten dom jest dla nas. W tym projekcie dodano do okien w ciemnych framugach, okiennice w podobnej kolorystyce. Zrezygnowano także z białej balustrady wokół przedniej części werandy odsłaniając okna i uwypuklając symertyczną bryłę domu. Trawnik zastąpiony bujnymi kwiatami nadaje domostwu przytulności i ciepła. Bardzo charakterystycznym elementem domów amerykańskich są okna wykuszowe w dachu. Tutaj są aż trzy takie okna. 

Wnętrze amerykańskiego domu

Wystrój i aranżacja w amerykańskim domu także posiada swoje charakterystyczne cechy. Dzięki przesuwanym dużym oknom pomieszczenia są dobrze oświetlone, przestrzeń wydaje się większa. Na parterze zwykle jest otwarta przestrzeń, a kolorem dominującym jest biel i beże. Charakterystyczne są także białe barierki schodów prowadzących na piętro. Duża kuchnia, to ważny punkt każdego amerykańskiego domu.

Biała nowoczesność w Polskim wydaniu

Domy amerykańskie to nie tylko tradycyjne domy biało szare. Są to także nowoczesne projekty, charakteryzujące się minimalizmem i prostotą. Dominuje tradycyjnie biel, natomiast bryła domu jest już całkiem inna. Są to zwykle obiekty i prostych minialistycznych kształtach bez zbytnich zdobień i wykończeń. Takie domy zwykle kojarzą się z rezydencjami gwiazd Hollywood. Projekt na miarę gwiazd z Ameryki, stworzyło biuro projektowe Małeccy . Dom charakteryzuje prosta bryła, duża ilość szkła i biała fasada.  

Alternatywne wyjście

A jeśli nie jesteś w stanie zrealizować swojego marzenia o domu w amerykańskim stylu, warto może wnieść do swojego domu element z amerykańskiej kulruty jakim może być zestaw stołu i krzeseł zaprojektowanych na wzór amerykańskich mebli z lat 50?. Te barwne i charakterystyczne meble wniosą wiele uroku i charakteru do naszego salonu czy jadalni. A miękkie obicia zapewnią wygodę podczas posiłków i spotkań rodzinnych.

Co myślicie o domach amerykańskich?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu