Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Domy amerykańskie – najlepsze projekty!

Homify Polska Homify Polska
Loading admin actions …

Od dziecka każdy z nas oglądał domy amerykańskie na filmach. Wiele z nas marzyło by mieszkać w takim domu. Dzisiaj , w dobie globalizacji jest możliwe wybudować dom w takim stylu w Polsce. Amerykańskie domy posiadają kilka charakterystycznych cech. Z punktu widzenia technicznego, są one lekkie, stosunkowo tanie i bardzo często składają się z gotowych elementów, dzięki czemu łatwo szybko jest postawić, wybudować. Poniżej przestawiamy kilka propozycji domów amerykańskich i domów inspirowanych tych stylem.  Do najbardziej charakterystycznych cech domów amerykańskich zaliczamy: biały kolor, szary dach, drewniane poziome panele, wykusz, wysokie okna, weranda. 

Klasyczny układ

Klasyczny dom amerykański jest bialy, jednopietrowy z spadzistym dachem.  Wykonane są one zwykle z drewna, są lekkie i wygodne. Projekt dużego rodzinnego domu idealnie obrazuje ten styl.  Drewniana biała boazeria idealnie sie komponuje z szarym dachem. Architekci nie zapomnieli o klasycznej werandzie idealnej na odpoczynek w ciepłe dni. W amerykański domu nie może oczywiście zabraknąć garażu. Mimo, wygodnego położenia przy frontowym wejściu nie psują one bryly domu a dzięki dostosowaniu bramy garażowej kolorystyką do fasady domu tworzą one spójną całość. Ponadto nad garażami zostały wygospodarowane dodatkowe pokoje, a powiększony wykusz okienny stworzył duży i funkcjonalny pokój. 

Amerykański dom w środku lasu

Projekty,  Domy zaprojektowane przez THE WHITE HOUSE american dream homes gmbh
THE WHITE HOUSE american dream homes gmbh

MARK ASTON by TWH linke Seite mit Kamin und Porch [Veranda]

THE WHITE HOUSE american dream homes gmbh

Kolejna klasyczna aranżacja amerykańskiego domu.  Obszerna biała, zadaszona weranda to pierwszy podstawowy element amerykańskiego domu. W tym projekcie zdecydowano się na znacznie większą niż zwykle werande umożliwiajac w sezonie letnim urządzenie jadalni na świeżym powietrzu. Na piętrze zamiast okien dachowych zastosowano wykusze powiekszajac pokoje wewnątrz i czyniąc je bardziej funkcjonalnymi. Na parterze zamontowano wysokie okna, zapewniajac maksymalną ilość światła w parterowych pomieszczeniach.

Okna amerykańskich domów

Ten dom, wyjątkowo trafnie podkreśla typ okien stosowany w amerykańskich domach. Są to okna duże, składające się z kilkunastu kwadratowych elementów i zwykle otwierają się w odmienny sposób niż w Europie. Klasyczne amerykańskie okna będą przesuwne, a nie otwierane do środka. W tym projekcie widać także charakterystczne drewniane, poziome panele ścienne pomalowane na biało.  Tym razem projektanci tradycyjną werandę zastąpili tarasem na pierwszym piętrze z metalową balustradą dodającą elegancji. Tradycyjnie dach sufitu pokryty jest szarą dachówką.

Szara eminencja

Czasem właściciele amerykańskich domów kuszą się na wariację od klasycznej bieli, tak jak w tym projekcie. Zamiast białych ścian wybrano szaro – niebieską farbę z dodatkiem białego akcentu w postaci framug i obramowań okien. Dachówka, tym razem w kolorze cegły idealnie się komponuje z szarością domu. Projekt tego dość dużego domu amerykańskiego różni się także nieco bryłą – jest ona bardziej nieregularna. Weranda została zastąpiona niezadaszonym tarasem, z którego jest wygodny dostęp do orgodu. W tym projekcie zwraca uwagę także wykusz okienny dopasowany współgrającym z bryłą domu. 

Parterowy dom

Ten dom to wariacja amerykańskiego domu. Zachowany został kolor ścian i fakruta, pokrycie dachu i wysokie okna. Zrezygnowano jednak z białych okiennic, piętra i klasycznej werandy. Jest to z pewnością bardzo ciekawa alternatywa wariacji amerykańskiego domu. Symetria, wysokie okna to charakterystyczne cechy tego domu. Mimo, że zrezygnowano tutaj z charakterystycznych wykuszy, nadal można zuważyć silne wpływy amerykańskiego stylu. 

Duża weranda

Projekty,   zaprojektowane przez HOUSE HABITAT
HOUSE HABITAT

CASA ECOLÓGICA

HOUSE HABITAT

A może parterowy dom inspirowany stylem amerykańskim? Ten przytulny domek zdecydowanie nawiązuje do amerykańskich domów – biała fasada, przedłużona weranda, szary dach, biała balustrada oddzielająca schody. Dzięki położeniu domku na lekkim podwyższeniu ma on bardzo dobry dostęp do światła i gwarantuje piękne widoki. Warto zauważyć, że biel fasady została załamana drewnianymi filarami podtrzymującymi przedłużenie dachu. Jest to idealny dom na wypoczynek i letnie wakacje. 

Wielopokoleniowy dom amerykański

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Casa Bruno American Home Decor
Casa Bruno American Home Decor

CASA BRUNO bancos de jardín Nautical blancos

Casa Bruno American Home Decor

Dla tych, którzy pragną mieć większy dom proponujemy piękny dom piętrowy z werandą przechodzącą przez cały front domu. W aranżacji tej zastosowano tradycyjne dla amerykańskich domów barierki i framugi okien i drzwi. Duże rozsuwane okna zapewnią dostateczną ilość światła. A dzięki białym drewnianym ławkom w ogrodzie, można się poczuć jak na planie amerykańskiego filmu. 

Wiejski dom amerykański

Wiejski dom amerykański? Jeśli szukamy połączenia wiejskiego domu z amerykańskim stylem, ten dom jest dla nas. W tym projekcie dodano do okien w ciemnych framugach, okiennice w podobnej kolorystyce. Zrezygnowano także z białej balustrady wokół przedniej części werandy odsłaniając okna i uwypuklając symertyczną bryłę domu. Trawnik zastąpiony bujnymi kwiatami nadaje domostwu przytulności i ciepła. Bardzo charakterystycznym elementem domów amerykańskich są okna wykuszowe w dachu. Tutaj są aż trzy takie okna. 

Wnętrze amerykańskiego domu

Wystrój i aranżacja w amerykańskim domu także posiada swoje charakterystyczne cechy. Dzięki przesuwanym dużym oknom pomieszczenia są dobrze oświetlone, przestrzeń wydaje się większa. Na parterze zwykle jest otwarta przestrzeń, a kolorem dominującym jest biel i beże. Charakterystyczne są także białe barierki schodów prowadzących na piętro. Duża kuchnia, to ważny punkt każdego amerykańskiego domu.

Biała nowoczesność w Polskim wydaniu

Domy amerykańskie to nie tylko tradycyjne domy biało szare. Są to także nowoczesne projekty, charakteryzujące się minimalizmem i prostotą. Dominuje tradycyjnie biel, natomiast bryła domu jest już całkiem inna. Są to zwykle obiekty i prostych minialistycznych kształtach bez zbytnich zdobień i wykończeń. Takie domy zwykle kojarzą się z rezydencjami gwiazd Hollywood. Projekt na miarę gwiazd z Ameryki, stworzyło biuro projektowe Małeccy . Dom charakteryzuje prosta bryła, duża ilość szkła i biała fasada.  

Alternatywne wyjście

A jeśli nie jesteś w stanie zrealizować swojego marzenia o domu w amerykańskim stylu, warto może wnieść do swojego domu element z amerykańskiej kulruty jakim może być zestaw stołu i krzeseł zaprojektowanych na wzór amerykańskich mebli z lat 50?. Te barwne i charakterystyczne meble wniosą wiele uroku i charakteru do naszego salonu czy jadalni. A miękkie obicia zapewnią wygodę podczas posiłków i spotkań rodzinnych.

Co myślicie o domach amerykańskich?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu