Dom w kilka minut gotowy na przyjęcie gości! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Dom w kilka minut gotowy na przyjęcie gości!

homify.Pl homify.Pl
Dom w podwarszawskiej miejscowości Nowoczesna jadalnia od Michał Młynarczyk Fotograf Wnętrz Nowoczesny
Loading admin actions …

Nikt nie lubi niespodziewanych wizyt w nieodpowiednim momencie, niezależnie czy jest to teściowa, która wpadła z niezapowiedzianą wizytą, żeby sprawdzić standardy czystości w naszym mieszkaniu, czy kilku znajomych, którzy po prostu chcą sprawdzić jak się miewamy. Takie wiadomości z ostatniej chwili wystarczą, żebyśmy wpadli w szał sprzątania – wszystko byle wypaść jak najlepiej w oczach odwiedzających. 

Odłóżmy jednak gumowe rękawice na bok i skończmy z próbami dokładnego wyczyszczenia wszystkich zakamarków. Nie ma to najmniejszego sensu! Mamy jednak kilka przydatnych wskazówek, dzięki którym nasze domy będą lśniły w ciągu kilku minut, pozostawiając nam czas na nastawienie wody na herbatę. Nie chodzi tu o gorączkowe sprzątanie. Sekret tkwi w inteligentnym i sprytnym podejściu do sprzątania. Już nie będziemy musieli się stresować wizytami zapowiadanymi na ostatnią chwilę.

​Wytrzeć duże powierzchnie

Jeżeli mamy czas tylko na szybkie ogarnięcie mieszkania zanim pojawią się niespodziewani goście, proponujemy szybciutko odkurzyć duże powierzchnie. Czym większy mebel, tym bardziej przykuwa wzrok i to właśnie dlatego powinniśmy myśleć o tych powierzchniach. Jeżeli duże płaszczyzny i meble wyglądają nieskazitelnie, naturalnym założeniem jest, że reszta mieszkania wygląda tak samo.

Stoły jadalniane i blaty kuchenne na pewno będą wymagać naszej uwagi. Jednak jeżeli mielibyśmy wyciągać odkurzacz, lub dokładnie zmywać wszelkie zabrudzenia, lepszym wyjściem może być szybkie ściągnięcie okruchów i rozłożenie ulubionego obrusa. To się nazywa inteligentne myślenie!

​Odkurzyć ekran telewizora

Powierzchnie z połyskiem są koszmarem w kwestii utrzymania czystości. Wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że niektórzy ludzie mają więcej czasu, który mogliby poświęcić na dokładne czyszczenie takich powierzchni niż inni, co jednak nie jest wystarczającą wymówką, żeby zostawić je brudne. Jeżeli właśnie dowiedzieliśmy się, że za chwilkę będziemy mieli niespodziewaną wizytę, szybciutko przetrzyjmy ekrany telewizorów i lustra. Niestety, właśnie na nich najbardziej widać niedociągnięcia w sprzątaniu.

Zdjęcie przedstawia nieskazitelny salon, jednak gdyby ekran telewizora był przybrudzony lub zakurzony, automatycznie pomyślelibyśmy, że całe pomieszczenie wymaga sprzątania. To ma sens, prawda?

​Przetrzeć wyposażenie łazienki

APARTMENT “VERBI” Minimalistyczna łazienka od Polygon arch&des Minimalistyczny Płytki
Polygon arch&des

APARTMENT “VERBI”

Polygon arch&des

Zauważyliście, że ludzie, którzy niespodziewanie wpadają na krótką wizytę zawsze chcą skorzystać z toalety? Łazienka jest tym pomieszczeniem, które może na prawdę pokazać jak czyste jest nasze mieszkanie. Jednak jeżeli mamy tylko kilka minut na szybkie ogarnięcie domu, musimy inteligentnie wybierać czym się zająć.

Przetrzyjmy umywalkę i toaletę, upewniając się, że kiedy podniesiemy klapę wszystko jest w najlepszym porządku. Spłuczmy wannę lub prysznic, powieśmy świeże ręczniki i upewnijmy się, że zostawiliśmy całą rolkę papieru na widoku. To tyle! Wyjdźmy z łazienki jak najszybciej, zanim zapomnimy, że mamy resztę mieszkania do ogarnięcia!

​Schować brudne naczynia

Jeżeli nie mamy czasu na umycie wszystkich brudnych naczyń – po prostu je schowajmy! Wizyty zapowiadane na ostatnią chwilę zazwyczaj nie trwają zbyt długo, więc o ile jesteśmy w stanie zaoferować gościom filiżankę herbaty i ciasteczko bez zdradzania im naszego małego sekretu, wszystko będzie w porządku.

Sprawa jest prosta jeżeli mamy zmywarkę, zwyczajnie wrzućmy do niej brudne naczynia – później poprawimy ich rozłożenie. Jeżeli jednak nie mamy zmywarki, zawsze możemy skorzystać z wolnej półki w szafce. Koniec końców, to tylko tymczasowy schowek. Powierzchowne przetarcie powierzchni wystarczy, żeby wszystko wyglądało schludnie. Nikt nie domyśli się, że poszliśmy na łatwiznę. Szybkie sprzątania, może niezbyt dokładne, ale za to jak efektywne!

​Włączyć światła

Upewniając się, że wszystkie główne źródła światła są włączone sprawimy, że nasz dom wyda się jaśniejszy, bardziej przestronny i o wiele czystszy niż w rzeczywistości, więc odłóżmy obawy dotyczące zużycia energii elektrycznej na godzinkę, jeżeli chcemy zrobić dobre wrażenie na gościach. To, co stracimy na fakturze za prąd na pewno nadrobimy w postaci prawionych nam komplementów.

Poza włączeniem świateł, pamiętajmy też rozsunąć zasłony i rolety, dzięki czemu do domu wpadnie więcej światła słonecznego. Kto by pomyślał, że efektywne sprzątanie może być tak proste jak włączenie kilku przełączników? Gdybyśmy wiedzieli o tym wcześniej, już lata temu wyrzucilibyśmy mopy i odkurzacze!

​Zadbać o świeży zapach!

Wszystkie zmysły współpracują podczas dokonywania oceny przestrzeni, w której się znajdujemy, więc jeżeli chcemy by nasz dom wydawał się czysty, świeży i przytulny, upewnijmy się podczas naszego ultra szybkiego sprzątania, że nie pominęliśmy zapachu w naszym domu.

Nadać wspaniały zapach w domu jest niezwykle prosto, bo przecież świeca zapachowa, kadzidełko lub dyfuzor wykona całą pracę za nas. Wszystko co musimy zrobić to zapalić świeczkę lub kadzidełko, albo włączyć dyfuzor i voila! Pięknie pachnący dom, który na pewno nie wymaga wiosennych porządków zrobi na naszych gościach piorunujące wrażenie.

Mamy jeszcze kilka porad w kwestii sprzątania. Polecam Katalog Inspiracji: Tak wyczyścisz swój dom w mgnieniu oka!

Macie jakieś triki, którymi chcielibyście się podzielić? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu