Czarny dom z zaskakującym wnętrzem | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Czarny dom z zaskakującym wnętrzem

Alicja Olko Alicja Olko
Rustykalne domy od 氏原求建築設計工房 Rustykalny
Loading admin actions …

Wybierając kolor fasady domu marzeń, mało kto wskazuje na czarny jako pierwszą opcję. Barwa ta budzi wiele wątpliwości, wywołuje negatywne skojarzenia, a przede wszystkim strach, że będzie się źle prezentować. Ci jednak, którzy odważyli się na tę opcję, z pewnością swojego wyboru nie żałują. Czarne domy są oryginalne, szykowne i nowoczesne, wyróżniając się na tle sąsiadujących z nimi budynków.

Na homify kilkakrotnie już pokazywaliśmy Wam prawdziwe perełki architektury- właśnie w postaci domów o czarnych fasadach. Dzisiaj czas na kolejny przykład- spowity w czerń, dom ten zaskakuje jednak swoim jasnym i przytulnym wnętrzem. Obejrzyjcie ten projekt i zobaczcie, czy przekonacie się do czarnego koloru!

Fasada

Fasadę pokrywają różne rodzaje drewna, w zróżnicowanych formach- parter drewniana okładzina o naturalnej strukturze surowca oraz ciemnobrązowym kolorze; piętro drewniane panele kryte czarną farbą; a obszar balkonu, obłożono ciemną deską elewacyjną. Domy o takiej kolorystyce są nieczęsto spotykane- projektowi temu zdecydowanie nie można odmówić oryginalności, a jego twórcom odwagi. Jednakże, dzięki wykorzystaniu naturalnych materiałów, budynek ten zyskuje na przytulności, a także doskonale integruje się z otaczającą go naturą.

Bryła

Nie tylko kolorystyka fasady, ale także bryła domu daleka jest od sztampy i konwencji. Dwukondygnacyjny budynek zakończony spadzistym dachem o nietypowym kształcie swą formą przypomina trapez. Bryłę zmodyfikowano, tworząc miejsce na balkon oraz niewielkie zadaszenia po obu stronach budynku. Liczne okna otwierają dom na otoczenie, co czyni go bardziej dostępnym dla odbiorców z zewnątrz, a w środku jaśniejszym.

Ciemny z zewnątrz, a wewnątrz? Zobaczcie sami!

Wnętrze

Wnętrze domu wykończono w hołdzie naturze. Jedynym wykorzystanym tutaj materiałem jest jasne sosnowe drewno, które powoduje, że cały dom pachnie lasem, a panujący w nim klimat jest przyjemny i zdrowy. Fotografia ta ukazuje nam otwartą strefę dzienną, z wydzielonym już miejscem na kuchnię. Pomieszczenie to jest jeszcze nieurządzone, ale doskonale wyobrazić możemy sobie jadalnię na prawo od kuchni oraz wygodny salon po przeciwnej stronie. Z perspektywy wnętrza możemy w pełni docenić liczne okna, które poza wpuszczaniem do środka naturalnego światła, pełnią także rolę ram otaczającego dom lasu, co czyni go automatycznie najlepszą- bo naturalną- dekoracją wnętrza.

Ogrom przestrzeni

We wnętrzu zaniechano klasycznego podziału na piętra, decydując się na wysoki sufit na obszarze strefy dziennej. Dzięki temu wnętrze domu znacznie zyskało na przestronności i nabrało o wiele bardziej imponującego charakteru. Drugie piętro  formie antresoli skrywa pomieszczenia prywatne mieszkańców- sypialnie oraz łazienki. Wysoki sufit wykorzystano do wprowadzenia fantastycznych elementów designu do aranżacji wnętrz- pozwolił on na zawieszenie lamp o industrialnym charakterze- ten model, o gołej żarówce zawieszonym na długim kablu- jest ostatnio bardzo modny i spotkać go można w domach miłośników nowoczesnego designu.

Biel i drewno

Znajdujemy się na piętrze, na antresoli, gdzie zapoznać możemy się z układem pomieszczeń. Wszystkie pokoje rozmieszczono wokół przestronnej przestrzeni komunikacyjnej, korytarza, od którego odchodzą poszczególne drzwi. Aby spotęgować wrażenie jasności i przejrzystości, ściany piętra pomalowano na biało- kolor ten doskonale komponuje się z naturalnym drewnem, stanowiąc wraz z nim doskonałą parę. Także tutaj jest przyjemnie i stylowo, a naturalne drewno dba o zdrowy i pozytywny klimat!

Inny projekt czarnego domu obejrzycie w Katalogu Inspiracji homify 360°: czarny dom jednorodzinny w Berlinie .

Podobają Wam się czarne domy?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu