12 nowoczesnych domów, o których będziecie śnić! | homify

12 nowoczesnych domów, o których będziecie śnić!

A.D. A.D.
Camp Hammer Uptic Studios Nowoczesne domy
Loading admin actions …

Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was 12 wspaniałych domów, o których będziecie marzyć i śnić… Po prostu zwrócą Wam w głowie. Są nowoczesne i ekskluzywne pod każdym względem. Ogromne metraże, wspaniałe materiały wykończeniowe, najlepsi architekci z całego świata, efektowne i zadbane ogrody… Jakby tego wszystkiego było mało zobaczycie jeszcze piękne elewacje, duże przeszklenia, funkcjonalność, tradycyjny urok. Dajcie się im zainspirować! 

Z widokiem na jezioro

Camp Hammer Uptic Studios Nowoczesne domy
Uptic Studios

Camp Hammer

Uptic Studios

Prosty, nowoczesny i przyciągający uwagę – pierwszy dom oferuje duże szklane drzwi, które otwierają się na zewnętrzną przestrzeń i zapewniają maksymalną ilość dziennego światła. Zjawiskowy taras zapewnia niezapomniane widoki na bajkowy krajobraz.


Ciekawie zaprojektowany

Ten projekt nie ograniczył się do zamknięcia wnętrza domu w czterech ścianach, ale przy pomocy przeszklenia wpuszcza do środka zieleń ogrodu i dużą ilość światła dziennego. Ciekawy taras w formie patio, wkomponowany w budynek oraz taras na piętrze zapewniają idealny relaks mieszkańcom, którzy w chwilach wypoczynku mogą być spokojni o swoją prywatność.

Nowoczesne szeregowce

Polscy architekci z pracowni Zalewski zaprojektowali osiedle szeregowców, składające się z dwunastu domów w zabudowie bliźniaczej, odznaczającej się prostopadłościenną bryłą o nowoczesnej formie. Bryły budynków bazują na geometrycznych kształtach, odznaczając się nowoczesnością i klasą. Biała elewacja pięknie kontrastuje z ciemną stolarką okienną i szarą dachówką. Taki szeregowiec może śmiało konkurować z niejednym domem wolnostojącym.

Parterowy

Parterowe domy zyskują coraz większą popularność. Są praktyczne i trochę tańsze niż domy piętrowe, do tego potrafią wyglądać bardzo nowocześnie. Ten wspaniały projekt domu łączy w sobie minimalistyczne umiłowanie do prostoty i maksymalną funkcjonalność.

Z pięknym tarasem

Chile spędzone w gronie rodziny czy przyjaciół, na świeżym powietrzu, na przydomowym tarasie to niezapomniane wspomnienia. Tutaj architekci postanowili zmaksymalizować ta przyjemność stawiając na całkowite przeszklenie salonu i możliwość otwarcia ściany. Mały taras, na który z łatwością można dostać się przez przesuwne drzwi z salonu to kolejny atut. Prosta konstrukcja jest kontynuowana przez zachowawczy wystrój wnętrza. 

Dom – lustro

Kolejny przykład zjawiskowej nieruchomości, obok której wręcz nie da się przejść obojętnie. Fasada budynku zrobiona została ze szkła, które częściowo odbija widoki, działając niczym lustro. Dom zdaje się niekiedy być całkowicie pochłonięty przez chmury. Geometryczna budowa i zastosowane materiały sprawiają, że budynek jest absolutnie nowoczesny!

Minimalistyczny

Projekt zewnętrznej elewacji niewiele mówi o wnętrzu domu. Nie widać okien, a i drzwi wejściowe są niełatwe do zauważenia: kryją się po lewej stronie, w ażurowej ściance z pionowych paneli drewnianych. Dobrze dobrana kolorystyka sprawia jednak, że fasada jest ciepła i miła dla oka. Na tle białego tynku pięknie odznacza się prosty ogródek frontowy. Chcecie zobaczyć dom w całości? Koniecznie zajrzyjcie tutaj:

Zachwycający japoński dom, z ogrodem dla zabieganych

Z uroczym patio

W tym momencie nie oglądamy frontowej elewacji, a znajdujemy się w środku budynku, ponieważ ten dom ma konstrukcję atrialną. Wewnętrzny dziedziniec z drewnianą podłogą okalają ściany z dużą ilością ogromnych okien w czarnych aluminiowych ramach. Czerń stanowi jedynie kontrastowy dodatek do białego tynku.  Zielony pasek trawy z kolei pięknie odświeża całość.

Ciekawy kształt

Znów pora na polski projekt. Architekt Tomasz Czajkowski postawił na bardzo dynamiczny projekt, z duża ilością przeszkleń, które pięknie otwierają dom na ogród. Wysoki taras ukryty pod spadzistym dachem, to miejsce, które można obserwować z salonu, który to z kolei jest niezwykle przestronny przez podwójną wysokość.

Z łączonych materiałów

EX 19 G2 ENERGO PLUS - dom, który oddycha światłem Pracownia Projektowa ARCHIPELAG Dom jednorodzinny
Pracownia Projektowa ARCHIPELAG

EX 19 G2 ENERGO PLUS – dom, który oddycha światłem

Pracownia Projektowa ARCHIPELAG

Ten dom jest precyzyjnie dopasowany do potrzeb współczesnej rodziny. Dzięki dużej ilości okien i przeszkleń wnętrze domu jest wspaniale doświetlone i jasne. Nowoczesny, a przy tym bardzo przytulny dzięki obecności drewna w elewacji i w podłodze tarasu. Do jego wykończenia zastosowano także beton oraz biły tynk elewacyjny – takie połączenie zawsze się sprawdzi.

Z pięknym tarasem

Ten wyjątkowy projekt jest bardzo zachowawczy i stonowany. Dzięki prostemu kluczowi polegającemu na zestawieniu bieli, czerni i drewna, otrzymał minimum zasobów potrzebnych aby stworzyć efekt luksusu i elegancji.

W zgodzie z naturą

Ten dom pochodzi z Japonii, a cechą charakterystyczną kultury japońskiej jest szacunek dla natury. Z tego powodu posadzono różnorodne drzewa i krzewy, które w przyszłości stworzą cień na taras. Do wystroju wnętrza tego domu zostały z kolei użyte wyłącznie naturalne materiały – drewno jest zarówno na podłodze jak i na suficie.

Który projekt Wam się najbardziej spodobał? 
Whitton Drive GK Architects Ltd Dom szeregowy

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu