Styl skandynawski jak zwykle na czasie | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Styl skandynawski jak zwykle na czasie

homify.Pl homify.Pl
Skandynawski salon od homify Skandynawski
Loading admin actions …

Wnętrze rezydencji, o której mowa, zostało zaprojektowane i wykonane po mistrzowsku. Nie zapomniano o żadnym, nawet najdrobniejszym szczególe. Efekt jest piorunujący. W domu spędzamy dość sporo czasu, a zatem powinien on być urządzony tak, aby umożliwiać nam relaks po dniu ciężkiej pracy. Moc wnętrza jest większa, niż zazwyczaj przypuszczamy. Wnętrze może przytłaczać, ale może też dodawać pozytywnej energii. Do domu przede wszystkim powinniśmy chcieć wracać. Prezentowane wnętrze z pewnością spełnia wszystkie te kryteria. Projektanci z Common Ground udowodnili, że są profesjonalistami w każdym calu. Przyjrzyjmy się zatem ich dziełu!

Salon i jadalnia

Skandynawska jadalnia od homify Skandynawski

Zazwyczaj na jadalnię przeznacza się osobne pomieszczenie. W tym przypadku postanowiono zrobić zupełnie inaczej. Rezultat, jaki osiągnięto, sprawił że w posiadłości zapanowała niezwykła atmosfera. Styl skandynawski, dominujący w rezydencji, to przede wszystkim komfort związany z meblami samymi w sobie. W mniejszym stopniu niepowtarzalność form i dekoracji. W skandynawskim wnętrzu ma się po prostu żyć. Kolor drewna, z którego wykonano kanapę, idealnie komponuje się z kolorem drewna, z którego wykonano obie półki oraz stoły: jadalniany oraz ten ulokowany tuż obok siedziska. Zgrabne elementy dekoracyjne przyciągają wzrok, a przy tym ani odrobinę nie zakłócają nieskazitelnego i luksusowego klimatu pomieszczenia. Umacnia go również miękki dywan w kolorze bladej szarości. Ciekawe dopełnienie całości stanowi nietypowe oświetlenie zamontowane nad stołem jadalnianym: żarówki w oryginalnych oprawach.

Zmysłowe półki

Skandynawski salon od homify Skandynawski

Jeżeli we własnym domu pragniemy poczuć się komfortowo, postawmy na ścianę wykonaną z białej cegły! Ulokowane na niej półki wykonane z jasnego drewna to znacznie więcej, niż tylko wypełnienie pustej przestrzeni. To wręcz majstersztyk! Z całością idealnie komponują się zasłony okalające okno balkonowe, których barwa subtelnie przechodzi od jasnoszarej do czarnej.

Kuchnia w salonie

Skandynawski salon od homify Skandynawski

Załączone zdjęcie wykonano z jednego z salonowych narożników. Na pierwszym planie widać drewnianą kanapę, która pozbawiona mięciutkich poduszek z pewnością nie byłaby taka wygodna i nie zachęcałaby do wypoczynku. Ciekawym dopełnieniem salonu jest ściana wykonana z białej cegły oraz aneks kuchenny, w obrębie którego postawiono zdecydowanie na grę kolorów pastelowych: białego, czarnego, niebieskiego oraz żółtego. Przyjemną atmosferę podtrzymują równomiernie rozmieszczone lampy punktowe. Jedyną granicą pomiędzy kuchnią i salonem jest niewysoka ścianka działowa, którą zaadaptowano na stół.

Salon

Skandynawski salon od homify Skandynawski

Załączone zdjęcie wykonano z perspektywy kanapy stanowiącej ważny element wystroju salonu. Ściany pomalowane na biało zdobią trzy obrazy przedstawiające zwierzęta. Każdy osobno podświetlony. Ich brak z pewnością sprawiłby, że całe wnętrze stałoby się puste i nudne. Dzięki obrazom i odpowiednim barwom przestrzeń prezentuje się niezwykle elegancko.

Wejście

Skandynawski salon od homify Skandynawski

Czyż wejście do pokoju może być bardziej oryginalne? Biały ceglany mur po lewej stronie idealnie komponuje się z umieszczoną po prawej białą, połyskującą szafką na buty. Całości niepowtarzalnego uroku dodają ponadto okna w czarnych ramach. Dzięki nim z przedpokoju można mieć wgląd bezpośrednio do kuchni, jak i odwrotnie. Ktokolwiek zdecyduje się na wejście do rezydencji, jednym spojrzeniem ogarnie praktycznie całe jej wnętrze. Już od progu będzie nawet w stanie ocenić, co pysznego gospodyni domu zamierza zaserwować na obiad. Zaproponowany wystrój, nowoczesny i minimalistyczny, atrakcyjny i funkcjonalny zarazem, typowo europejski, to najlepsze, co mogło spotkać zamieszkujących nieruchomość nowożeńców.

A Wy co sądzicie o takim wnętrzu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu