Wygodny dom w samym centrum miasta! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Wygodny dom w samym centrum miasta!

Alicja Olko Alicja Olko
Nowoczesne domy od (주)건축사사무소 아뜰리에십칠 Nowoczesny
Loading admin actions …

Nowoczesny, funkcjonalny i przytulny- to trzy podstawowe wartości, które ceni każdy, kto planuje budowę własnego domu. Do tego dochodzi ciekawa, oryginalna bryła oraz ponadczasowe, stylowe wnętrza. Dla tych jednak, którzy chcą mieszkać w centrum miasta, z wygodnym dojazdem do pracy i szkoły, niezwykle trudne jest spełnienie wszystkich tych wymagań. Trudne, ale możliwe do zrealizowania. Doskonale udowadnia to dom, który zaprezentujemy Wam dzisiaj. Wybudowany na działce w samym sercu miejskiej dżungli, daje swoim właścicielom możliwość zamieszkiwania w prawdziwej oazie, z tarasem, ogrodem i ogromem przestrzeni mieszkaniowej. Zobaczcie sami!

Widok od strony ulicy

Bryła domu składa się z dwóch różniących się miedzy sobą segmentów. Jeden, o sześciennej, regularnej formie, otynkowano na biało, co nadaje mu nowoczesny, stylowy charakter. Drugi z kolei obłożono naturalnym kamieniem, a jego skośny dach wyłożono klasyczną dachówką.  Dzięki takiej kombinacji bryła domu nabiera oryginalnego, niecodziennego charakteru i zdecydowanie wyróżnia się na tle sąsiedniej zabudowy. Jasna fasada sprawia jednak, że budynek jest ponadczasowy, co odpowiadało wymaganiom inwestorów.

Od strony ogrodu

Na tyłach domu znajduje się niewielki, ale schludnie zaprojektowany ogródek z tarasem. Jest to prawdziwy luksus na tym osiedlu, jako że działki przeznaczone na zabudowę są tu relatywnie niewielkie. Zieleń zdobiąca ten obszar jest łatwa w utrzymaniu,  dzięki czemu ogród nie wymaga dużych nakładów pracy. Inwestorzy to rodzina z dwójką dzieci, dlatego też obszar zewnętrzny był bardzo istotny w projekcie tego domu. Niewielki taras wyposażony został w miejsce na grilla, stając się ulubioną przestrzenią domowników, zwłaszcza latem.

Wejście

Wejście do domu jest nieco ukryte, zlokalizowano je z boku i zaprojektowano w formie niewielkiego patio. Przedpokój został całkowicie przeszklony, dzięki czemu obszar ten zyskuje na jasności i przestronności. Przez wielkoformatowe okna podziwiać możemy nowoczesne schody, łączące ze sobą parter z piętrem. Wejdźmy do środka i przekonajmy się, jak urządzono wnętrza tego pięknego domu!

Strefa dzienna

Wnętrze domu zaskakuje swoim przestronnym charakterem. W pomieszczeniu tuż za przedpokojem zlokalizowano strefę dzienną, łączącą obszary salonu i jadalni. Jest to przestrzeń jasna, ale jednocześnie przytulna. Neutralna kolorystyka oraz naturalne drewno dbają o nowoczesny charakter wnętrza. Ciekawym zabiegiem jest wykorzystanie tego samego materiału, który widzieliśmy na fasadzie zewnętrznej- naturalnego kamienia- na jednej ze ścian wewnątrz. Dzięki temu projekt ten zyskuje na harmonii i spójności. Nowoczesne i stylowe meble mają wyrazisty charakter, pełniąc nie tylko funkcjonalną rolę, ale także będąc prawdziwą dekoracją wnętrza. Niezwykle ciekawe jest oświetlenie w tym pomieszczeniu, składające się z kombinacji okrągłych i podłużnych lamp sufitowych. Dzięki temu cały obszar strefy dziennej okraszony jest intensywnym blaskiem.

Na piętrze

Także na piętrze, gdzie zlokalizowano pomieszczenia prywatne domowników, królują naturalne materiały- różne rodzaje drewna oraz naturalny kamień. Kolorystyka zdominowana została przez odcienie ciepłe, nadające temu wnętrzu przytulny charakter. Także tutaj ważną role odgrywa oświetlenie- tym razem o urok i czar dba fantazyjna lampa sufitowa, prawdziwa perełka nowoczesnego designu! Łącznik ten prowadzi do pokojów dziecięcych oraz sypialni rodziców. Z tyłu znajdują się kolejne schody, prowadzące na taras.

Taras

Na szczycie sześciennej części bryły domu architekci zaprojektowali wspaniały taras. Wyłożono go drewnem, pozostając wiernym naturalnym materiałom. Jest to wspaniałe miejsce, gdzie zażywać można kąpieli słonecznych, podziwiać widok na okolicę oraz spożywać posiłki. Kolejny dowód na to, że mieszkając w sercu wielkiego miasta można pozwolić sobie na wolność i swobodę przebywania na świeżym powietrzu!

Własny ogród w centrum miasta? A może przestronny taras na dachu? Ciekawe pomysły znajdziecie w Katalogu Inspiracji Jak stworzyć zieloną oazę w centrum miasta? – 5 pomysłów

Podoba Wam sie ten projekt?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu