Wyjątkowe pomysły na półki na książki! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3688:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Wyjątkowe pomysły na półki na książki!

Anna Stachurka Anna Stachurka
od Muebles Flores Torreblanca Nowoczesny
Loading admin actions …

Półki na książki to element, który w szczególności zainteresuje osoby kochające czytać. A na pewno trochę nas jest. Każdy, kto lubi czytać wie dokładnie czego potrzebuje, aby jego książki czuły się dobrze i aby on czuł się wśród swoich książek dobrze. Mniejsze lub większe powierzchnię – to kwestia upodobań. Nie zawsze też musimy wystawiać całą kolekcję w formie biblioteki, możemy większość schować w zabudowanych szafach, a te z którymi czujemy się najbardziej związani wyróżnić odkładając na półki na książki. Kształty, formy, kolory czy wykorzystywane materiały tworzą niezliczenie wielką ilość kombinacji, z których jesteśmy w stanie wybierać nasze półki na nasze książki. Przygotowaliśmy dla Was serię na prawdę kreatywnych przykładów, które, mamy nadzieję, spotkają się z Waszym uznaniem.

Kącik czytelnika

Półki na książki to jedno, ale aranżacja całego pomieszczenia to dwa. Rozwiązań jest co najmniej kilka. Niektórzy nie potrzebują odrębnej przestrzeni, inni zaś nie potrafią bez dodatkowej przestrzeni do czytania żyć. Tutaj całość oferuje trzy rozwiązania fotelowe, które umożliwiają czytelnictwo całymi dniami w zależności od wieku i nastroju. Półki na książki zostały poza dwiema podświetlonymi, całkowicie zabudowane – wypełnione nimi niskie szafki ciągną się wzdłuż ściany kolankowej.

Biblioteka i minimalizm

Półki na książki to sposób przechowywania, ale także i dekoracji. Każdy z nas będzie potrzebował innej wielkości i przestrzeni, która posłuży mu do przechowania tych przedmiotów. Będą to niewielkie półki lub całe biblioteki. My tutaj patrzymy na początek biblioteki, który został zaaranżowany w postaci struktury tworzącej ściankę między pomieszczeniami. Światło, które przedziera się przez otwory tej struktury tworzy bardzo intymny charakter pomieszczenia. Wnętrze w całości zostało podporządkowane tej strukturze oraz atmosferze ciszy i spokoju, która nie rozprasza czytelnika. 

Intensywny industrial

Półki na książki w wersji stojącej. Ciekawa ażurowa forma i mocne metaliczne wykończenie. Stoją przebojowo w towarzystwie piękny elementów – stojącej lampy, stolika oraz fotela. Wszystkie meble grają w jednej drużynie, są ze sobą dobrze skomponowane – drewno i metal przeplatają się we wzajemnych relacjach. Drewno ociepla, metal nadaje charakteru. Wszystko jest niesamowicie klimatyczne i industrialne. 

DIY

Metal Wall Storage Boxes od Loop the Loop Industrialny
Loop the Loop

Metal Wall Storage Boxes

Loop the Loop

Ponowne wykorzystywanie starych rzeczy, nadawanie im nowego znaczenia i przeznaczenia. Reinkarnacja przedmiotu, ulubienie niepotrzebnych elementów i dawanie im szansy na nowe wcielenia. To wszystko odnosi się także do kwestii półki na książki. Pomysł możemy zrealizować sami lub poszukać kogoś, kto nam w tym pomoże. My jednak zachęcamy w szczególności do samodzielnych poszukiwań swoich sposobów na półki na książki. Jakiś jeden element, który będzie całkowicie nasz – naszymi rękami wyszukany, odnowiony – stanie się tym najbardziej ulubionym i najcenniejszym. Będzie inspirował do nowych pomysłów.

Niesforna forma

Półki na książki w nieregularnej formie tutaj wyglądają dość niepoważnie, trochę zabawnie, ale właśnie tym do nas przemawiają – swoim swobodnym podejściem do formy i porządku. Powodują, że nie chcemy brać na serio wszystkich mebli w naszym mieszkaniu, że lubimy się z nimi dobrze czuć, swobodnie, niestandardowo. Chcemy mieć w nich ciekawych towarzyszy, którzy przy okazji przechowają nasze równie ciekawe książki. Staną się ozdobą zarówno w salonie, jak i sypialni. Będą zwracać na siebie uwagę, więc potrzebują dobrego towarzystwa, które będzie grało z nimi w ten sam motyw, nie buntując się przeciwko swawolnej formie. 

Pomysł ze światłem

od homify Industrialny

Idąc tropem industrialnych dodatków, natykamy się na półki na książki, które wykonane są z rur. Dodatkowo w samą formę wmontowane zostały żarówki, które rozświetlają fragment ściany, na której się znajdują. Neon, półka na książkę i niesamowity dodatek do wnętrza w jednym. Całość przyjęła ciekawą formę strzałki, która wyznacza pewien kierunek – to gdzie zaprowadzi, zależy już tylko od nas.

Koperta 3D

od homify Nowoczesny

Ta bardzo ciekawa forma to przykład na minimalistyczny kształt półki na książki. Jest bardzo nietypowy, poprowadzony cienką linią, która niemal rysuje delikatną formę na ścianie. Jednak ta konturowość nie została sprowadzona do dwóch wymiarów – nabiera przestrzenności i układa się w nieokreśloną strukturę, między którą jesteśmy w stanie wsunąć książki. Minimalizm, pomysłowość, czysta forma, która przemawia sama za siebie – pokochają to style nowoczesne, minimalistyczne, industrialne, a nawet skandynawskie odnajdą w tej półce na książki swojego sojusznika.

Destrukcja

Zupełna dezintegracja elementów, połączonych w nowy, szalony wręcz sposób. Cała rodzina mebli – półki na książki, stolik i fotel. Nic z tego nie rozumiemy, wszystko wygląda nie tak jak należy, a jednak wciąż gdzieś te funkcje rozpoznajemy w każdym z tych elementów. Jest walka z designem, którą oczywiście wygrał design. Forma ma być innowacyjna, ma być kształtem i tworem, który wypowie się sam za siebie. My to widzimy i gratulujemy polskim twórcom. Choć jest to rozwiązanie, które przypadnie do gustu raczej odważnym indywidualistom, to jednak warto mieć na uwadze różnorodność form jakie są dostępne na rynku. Otworzyć głowę na rozwiązania, które może nie będą idealne konkretnie do naszego mieszkania, ale w głowie pobudzą jakąś kreatywną, nową myśl.

Autorzy – Smaga Projektanci

Spinacze na najlepsze pozycje

Mini book rack in Oak od agustav Nowoczesny
agustav

Mini book rack in Oak

agustav

Półki na książki to nieskończone źródło pomysłów i patentów na zaaranżowanie przestrzeni, która będzie ciekawa wizualnie i jednocześnie praktyczna. Każda osoba, która kocha książki będzie chciała widzieć je wokół siebie codziennie. Będzie chciała mieć je pod ręką i oglądać ich piękne okładki, czerpiąc z tego niesamowitą przyjemność. Półki na książki w tej formie jak ta, umożliwiają takie wpatrywanie się w okładki z nadzieją na wolny czas na czytanie. Pomysł tej półki na książki bazuje trochę na motywie spinaczy, które utrzymują elementy, sprytnie wpięte w sznurki. Dodatkową możliwością jest przesuwanie każdego z tych spinaczy oraz ustalanie między nimi dowolnych odległości.

Moduł

Modułowe półki na książki to dobre rozwiązanie dla osób, które nigdy nie mogą się zdecydować. Jeżeli ciężko jest podjąć decyzję o formie i wielkości jakie powinny otrzymać półki na książki to warto zainwestować w modułowe rozwiązania, które umożliwiają łączenie, przekładanie, dokładanie, dołączanie, odejmowanie, przestawianie, reorganizowanie elementów, tworząc nowe wymiary półki na książki. Jest to równie ciekawa propozycja dla osób lubiących zmiany – możliwość permanentnego przestawiania i robienia inaczej jest dość pociągającą perspektywą.

Człowiek i jego pies

Zabawa w geometrię, którą znamy z dziecięcych lat. Tutaj zabawa ta przyjęła kształt półki na książki. Dynamizm form jaki przyjęła ciekawie został wzmocniony poprzez kontrast kolorów – biel półki na książki kontra czerń ściany. Takie zestawienie potęguje przekaz, a cała nasza uwaga nie może się skupić na niczym innym jak tylko na tej zabawie psa z człowiekiem przełożonej na język geometrii.

Z uchwytem na rower

A jakby połączyć półki na książki z uchwytami na rower? Otrzymalibyśmy dokładnie taki, ciekawy efekt. Niewielka forma, która została zamontowana na ścianie to mały, głęboki prostokąt, którego wnęka służy do przechowywania książek. Taka forma półki na książki, która ma dodatkowo spełniać funkcję uchwytu została wyposażona w żłobienie, dzięki czemu rower zostaje stabilnie umocowany i nie grozi upadkiem roweru z tak prostej i niewielkiej formy.

Z książką po schodach

Półki na książki to ogromne pole do popisu dla twórców i producentów, którzy prześcigają się w coraz to sprytniejszych rozwiązaniach i pomysłach na to, by wprowadzić kreatywność do naszej przestrzeni. Pomysł na te półki na książki musiał przyjść niespodziewanie, bo jest aż tak szalony. Całość uderza nas niesamowitym patentem opierającym się na połączeniu schodów i półki na książki. Jest to świetne rozwiązanie, które pokochają niewielkie metraże.

Kolorowy bonus dla dziecka

Kolory. Półki na książki dla malucha tego właśnie potrzebują. Małe dzieci dopiero poznają świat, uczą się nazw, uczą się poznawać kolory i je odróżniać. Chcą słuchać bajek i historii dla małych ludzi, którzy kiedyś będą dorośli. Element półki na książki już dla najmłodszych będzie niezbędnym elementem. Tutaj forma półki na książki przyjęła bardzo kolorystyczny wygląd, w dodatku we wnętrzu każdej z półek został wmontowany nowy element urozmaicający dość już barwne wnętrze. W takim meblu dzieje się na prawdę sporo, co jest zachęcające i ciekawe dla małych dzieci. Będą tam chętnie chować swoje małe drobiazgi, traktując to miejsce jako jedne z najlepszych sekretnych schowków.

Modernizm

To, co przychodzi nam na myśl, gdy spoglądamy na taką formę półki na książki to modernizm i abstrakcja. Bazowanie na figurach geometrycznych, które układają się w ciekawe formy. Wszystko utrzymane w minimalistycznym charakterze. Półki na książki oprócz praktycznej funkcji powinny wpisywać się w stylistykę całego wnętrza i urozmaicać go swoimi formami. Stanowić dodatkowy element pieczętujący i dekorujący wnętrze. A formy jakie mogą przyjmować są niezliczone, możemy więc dostosowywać i materiał, formę i styl do naszych potrzeb.

Ultranowoczesność

Kawalerka 29 m2 Kraków od AW INTERIOR DESIGN Minimalistyczny
AW INTERIOR DESIGN

Kawalerka 29 m2 Kraków

AW INTERIOR DESIGN

Nowoczesność to styl, który łączy w sobie prostotę, innowacyjność oraz nietypowość czy wyjątkowość. Te wszystkie cechy można odnaleźć w tych półkach na książki. Są to osobne rozwiązania, które w połączeniu tworzą całą rodzinę. Różne wielkości powodują, że możemy bawić się ich ułożeniem, zmieniać konfigurację elementów, zsuwać, rozsuwać, zapełniać mniejszą lub większą powierzchnię. Wszystko zależy od wyobraźni i od tego jaki efekt, chcemy osiągnąć we wnętrzu. Ultranowoczesne półki na książki stanowią już ozdobę samą w sobie.

Projekt – AW INTERIOR DESIGN.

Po inne dekoracje ścienne – na przykład tapety 3D warto kliknąć tu!

Która półka jest najlepszym pomysłem?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu