Poczuj wiosnę w swoim domu! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Poczuj wiosnę w swoim domu!

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Nowoczesny salon od homify Nowoczesny
Loading admin actions …

Wiosnę już czuć w powietrzu! Wszyscy jesteśmy nieco zmęczeni zimowymi, ciemnymi popołudniami, mrozem i śniegiem za oknem. Z wiosną budzą się do życia rośliny, ptaki zaczynają radośniej śpiewać, a my mamy więcej energii. Po kilku długich miesiącach wypełnionych zimową aurą, warto wprowadzić wiosnę również do wnętrza naszego domu. Przede wszystkim powinniśmy zacząć od sprawdzenia stanu domu po zimie i wymianie tych elementów, które nie zniosły zimy najlepiej .

Odśwież wnętrze i ciesz się pogodną aurą!

Sprawdź cały dom z zewnątrz

Engel & Völkers Bodrum Nowoczesne domy od Engel & Völkers Bodrum Nowoczesny
Engel & Völkers Bodrum

Engel & Völkers Bodrum

Engel & Völkers Bodrum

Dobrze wiemy, jak to jest w trakcie zimy. Mróz, smagający zimnem wiatr, opady śniegu – a gdy temperatura na zewnątrz wzrasta, wszystko zaczyna się topic, przy kolejnej zmianie temperatury znów zamarza i tak przez kilka miesięcy. Niestety nie  są to wymarzone warunki atmosferyczne dla żadnego materiału budowlanego i choć są one zazwyczaj wytrzymałe, to jednak po kolejnej zimie mogą wymagać renowacji lub zastąpienia. Właśnie dlatego tuż z nadejściem wiosny powinniśmy dokładnie sprawdzić stan domu, zaczynając od zewnątrz – przyjrzeć się dokładnie całej elewacji, czy nie ma żadnych widocznych pęknięć, sprawdzić rynny, odpływy, okna i drzwi.

Czy dach dobrze zniósł opady śniegu?

Sprawdzenie stanu dachu może stanowić wyzwanie, szczególnie w przypadku dachów dwuspadowych i kopertowych. Jeśli samo obawiamy się wejść na drabinę lub wyjść na dach, poprośmy o to specjalistów. Oprócz ogólnego rekonesansu, czy np. nie obluzowały się żadne dachówki, powinniśmy przejrzeć cały strych, czy aby w żadnym miejscu dach nie przecieka, nie zrobiły się szpary i czy nic się nie obluzowało. Pamiętajmy, że dach zapewnia nam bezpieczeństwo, a nie tylko chroni przed deszczem.

Przygotuj ogród na wiosnę!

ogrody galeria Śródziemnomorski ogród od Ogrodowa Sceneria Śródziemnomorski
Ogrodowa Sceneria

ogrody galeria

Ogrodowa Sceneria

Ogród, który wiele musiał znieść podczas zimy, na początku wiosny wygląda niemrawo, ale to właśnie wtedy powinniśmy zwrócić na niego uwagę i rozpocząć wszelkie prace, jeśli chcemy mieć piękny trawnik i zadbane kwiaty oraz krzewy. Nasiona należy zamówić nieco wcześniej, a już teraz powinniśmy zajmować się pielęgnacją ziemi, na której zostanie stworzony trawnik lub urosną wspaniałe kwiaty. Więcej o tym, jak należy się zająć ogrodem w tym okresie, można znaleźć w ty artykule: Przygotuj swój ogród na wiosnę!

Posprzątaj po zimie

roslinnosc na tarasie Nowoczesny ogród od Ogrodowa Sceneria Nowoczesny
Ogrodowa Sceneria

roslinnosc na tarasie

Ogrodowa Sceneria

Poza pracami renowacyjnymi należy pamiętać o uprzątnięciu całego zimowego bałaganu, a dotyczy to nie tylko tego, co znajduje się na zewnątrz, czyli np. zamiecenie piasku i soli, jako pozostałości po zimie, pochowanie zimowych akcesoriów np. wszystkich łopat służących nam do odśnieżania. Poza tym zajmijmy się tym, co przez długi czas ukrywało się pod śnieżną kopułą, czyli chociażby już lekko zgniłe liście, których nie zdążyliśmy zutylizować przed nadejściem śniegu. W ten sposób przygotujemy przestrzeń do renowacji i odnowy – aby w czasie wiosny mogła się zregenerować i zachwycać naturą.

Odśwież wnętrze

Nowoczesny salon od homify Nowoczesny

Skoro zajęliśmy się już domem z zewnątrz oraz ogrodem, to teraz przyszedł czas na renowację wnętrza. Wiosna to najlepszy moment na zmiany we wnętrzu naszego domu – odświeżenie ścian, remont podłogi, czy zmiana aranżacji. Wraz z wiosenną energią, dużą ilością światła słonecznego po mrocznej zimie, oraz świeżym powietrzem, które pozwoli nam wywietrzyć wnętrze np. po malowaniu, możemy odmienić swój dom i tchnąć w niego nowe życie!

Czas na wiosenne porządki!

Cliff Dwelling Eklektyczny salon od Specht Architects Eklektyczny
Specht Architects

Cliff Dwelling

Specht Architects

Ścieranie kurzu, mycie okien oraz pozbywanie się zbędnych przedmiotów, które nagromadziły się po zimie. Wiosenne porządki to coś, czego nie da się ominąć – nawet jeśli nie mamy siły na sprzątanie, to panująca wokół atmosfera regeneracji i energii, zmotywuje nas do odświeżenia wnętrza naszego domu. Jeśli chcecie poczuć wiosnę w domu, to koniecznie zadbajcie o wypędzenie z niego zimy! 

Jakie jeszcze renowacje macie w planach wraz z nadejściem wiosny?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu