Skromny dom o rustykalnym uroku!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Skromny dom o rustykalnym uroku!

Alicja Olko Alicja Olko
Projekty,  Jadalnia zaprojektowane przez GD Arquitectura, Diseño y Construccion, Klasyczny
Loading admin actions …

Styl rustykalny w architekturze i aranżacji wnętrz jest jednym z ulubionych pośród tych planujących budowę i urządzenie domu. Jego niezaprzeczalny urok i wiejski czar są w stanie przenieść nas do zupełnie innego świata, dalekiego od stresu związanego z pędem współczesnego życia. Naturalne materiały, delikatne tekstylia oraz ciepłe dekoracje sprawiają, że w rustykalnie urządzonych wnętrzach czujemy się jak w domu naszych babć- przenosimy się do czasów szczęśliwego dzieciństwa, na wieś, gdzie czas płynie wolniej, a  życie wydaje się prostsze. Często jednak sztuką jest urządzać rustykalnie, ale nowocześnie- ważne jest, aby utrzymać prawidłowy balans pomiędzy aranżacją ciepłą i swojską, a funkcjonalnością i wygodną w codziennym użytkowaniu. Ten dom jest doskonałą inspiracją dla wszystkich tych, którym marzą się własne cztery kąty o rustykalnym, ale współczesnym charakterze. Obejrzyjcie go z zewnątrz i w środku, i zdecydujcie, czy warto!

Klasyczna fasada

Dom zlokalizowano na pięknej działce otoczonej zielenią. Celem architektów było zaprojektowanie takiego budynku, który nie wybijałby się na tle zielonego krajobrazu, a raczej stanowił jego spójną całość. Z tego powodu zdecydowano się na bryłę o regularnym, geometrycznym kształcie i fasadę o neutralnej kolorystyce. Poszczególne segmenty budynku pełnią funkcjonalne role, odpowiadając rozkładowi pomieszczeń w środku. Już na zewnątrz mamy dowód na przywiązanie architektów i inwestorów do rustykalnej estetyki- brama prowadząca do garażu przywodzi na myśl te, które znane nam są z farm i wiejskich zabudowań. Jest to przedsmak tego, co czeka nas dalej!

Wejście

W wiejską estetykę doskonale wpisuje się wejście do domu. Ukryte pomiędzy dwoma segmentami budynku, zakryte daszkiem pokrytym klasyczna dachówką, emanuje czarem właściwym dla wiejskich willi. Latarniane lampy umieszczone po obu stronach drewnianych drzwi, a także posadzka z terakoty dopasowują się do rustykalnego charakteru. Zobaczmy zatem, jak wygląda wnętrze domu.

Rustykalny salon

W aranżacji wnętrz dominują naturalne materiały wykończeniowe- ciemne drewno oraz naturalny kamień na posadzce. W rustykalną estetykę wpisują się także meble. Wyposażenie stanowi ciekawą mieszankę elementów nowoczesnych- jak biała kanapa- oraz antycznych, jak chociażby toaletka po lewej stronie. Wnętrze jest skromne, ale dzięki drewnianemu sufitowi oraz klimatycznym meblom, nie można odmówić mu czaru i uroku.

Kuchnia

Także w kuchni wiejska stylistyka jest dominującą. Meble o drewnianych frontach ustawiono w kształcie litery L, co czyni korzystanie z kuchni wygodnym i funkcjonalnym. Blaty wykonano z granitu- dzięki temu właściciele mogą mieć pewność, że będą im dobrze służyć przez długie lata. Aranżację kuchni dopełniają białe kafelki nad blatami. Wiejskiego uroku dodają tutaj dekoracyjne miedziane lampy sufitowe.

Więcej pomysłów na rustykalną kuchnię znajdziecie w Katalogu Inspiracji Kuchnia rustykalna – jak ją urządzić?

Patio

Po drugiej stronie domu znajduje się przyjemne zadaszone patio.  Jest to obszar, z którego właściciele mogą korzystać przez cały rok. Także tutaj zdołano utrzymać rustykalną estetykę, wykorzystując te same materiały, których użyto do wykończenia strefy wejścia od frontu. Takie patio jest strefą pośrednią pomiędzy wnętrzem domu, a otaczającym go ogrodem. Choć pod względem obszaru niewielkie, to jednak zostało praktycznie i wygodnie zaaranżowane.

Ogród

Ogród otacza dom z każdej strony. Choć nie jest duży, to jednak został praktycznie zaprojektowany. Na wąskich obszarach głównym celem architektów zieleni było odgrodzenie posiadłości od działek sąsiadów i zapewnienie domownikom jak najwyższego poziomu prywatności. Efekt końcowy jest więcej niż zadowalający!

Czy wnętrze tego domu pasuje Waszym zdaniem do jego fasady?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu