Zamień swój mały pokój w idealny miejsce gier komputerowych na weekendy! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Zamień swój mały pokój w idealny miejsce gier komputerowych na weekendy!

A.D. A.D.
od Ak-Lh
Loading admin actions …

Dla prawdziwych graczy komputerowych czy fanatyków gier na konsolach telewizyjnych ich hobby to ważny element ich życia. Stosy z płytami, słuchawki, pady czy inne akcesoria zajmują ważne miejsce w domu. Nie zawsze mają swoje stałe miejsce a nawet jeśli to niekoniecznie jest ono idealnie zaaranżowane. Tak jak oglądanie filmów na kiepskim telewizorze i przy kiepskim nagłośnieniu szybko może stać się udręk tak samo gra w nieprzystosowanych do niej warunkach może być męcząca.  W takim wypadku trzeba niezwłocznie zadbać o zagospodarowanie odpowiedniej do tego celu przestrzeni. Najlepiej oczywiście jeśli macie osobny pokój, który może stać się pokojem multimedialnym. Ale jeśli nie dysponujecie takimi warunkami na początek wystarczy mały kąt. Kluczem do sukcesu jest dobre rozplanowanie i zastosowanie się do kilku podstawowych zasad. Zanim przystąpicie do zakupów zastanówcie się jaką kwotę jesteście w stanie przeznaczyć na sprzęt i co musicie kupić a co już macie. Pamiętajcie o zastosowaniu dobrej izolacji akustycznej aby nie uprzykrzać swoją rozrywką życia sąsiadom. Kilka porad jak to zrobić w łatwy sposób znajdziecie w poniższym artykule.

Interaktywne biurko

Nucleus arcade table in birch ply finish od homify Nowoczesny Drewno O efekcie drewna
homify

Nucleus arcade table in birch ply finish

homify

Są sprzęty, które mogą posłużyć całej rodzinie integrując ją i zbierając wokół siebie. Kończą się czasy, gdy biurka były całkiem zwyczajne i służyły tylko jednemu celowi. Technologia zaczyna powoli wkraczać również do naszych mebli, a efektem tych zmian są interaktywne biurka. Są to meble, które śmiało można określić mianem sprzętu przyszłości służącego do nauki i zabawy. Urządzenia tego typu posiadają wbudowany 40-calowy ekran dotykowy o dziesięciu punktach styku i doskonałej rozdzielczości, a także sporych kątach widzenia i mogą zazwyczaj współpracować z zewnętrznym monitorem. Sprzęt jest wielofunkcyjny, zawiera w sobie kalendarze, wirtualne instrumenty muzyczne, proste gry, wirtualne klawiatury, odtwarzacze multimedialne, kalkulatory i różne przeliczniki miar.

Wykorzystaj jasne kolory

W pokoju, w którym dostęp do światła dziennego jest mocno ograniczony najlepiej sprawdzą się jasne, rozświetlające kolory takie jak biel, żółty, kremowy czy jasny szary. Łatwiej będzie zadbać o porządek a i kurz wyda się mniej widoczny. Aby utrzymać nienagannie wyglądający pokój musicie przyłożyć dużą wagę do okablowania. Często wystaje ono, nieestetycznie splątane, z szafy tworząc niemiły dla oka widok. Niestety sporo osób nie zwraca uwagi na ten aspekt a jest on równie ważny co porządek w pokoju gdyż się do tego w pewnym stopniu przyczynia. Wszystkich kabli nie da się „ominąć” przy podłączeniu komputera lub konsoli, można co najwyżej je zamaskować lub część urządzeń zamienić na bezprzewodowe tym samym zmniejszając liczbę podłączonych przewodów. Dzięki maskownicy do kabli  uda Wam się sprytnie zakamuflować sporą część przewodów. Możecie nawet zmieścić całą listwę zasilania. Na aukcjach internetowych jest masa różnego rodzaju maskownic w różnorodnych rozmiarach i stylistyce więc każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Odetnij źródła światła zewnętrznego

Ustawiając sprzęty do gry pamiętajcie, żeby wcześniej wyciszyć pomieszczenie. Jest na to  kilka tanich sposobów. Zasłońcie okna długimi, ciężkimi zasłonami. Możecie też tymi samymi kotarami przysłonić ściany. . Ważny jest też dywan – pamiętajcie, żeby podłoga była wyłożona wykładziną lub dywanem przynajmniej w 25 procentach. Pochłania on dużą ilość dźwięku więc nie będziecie musieli stresować się spokojem sąsiadów. Ciemne kotary i zasłony będą też niezbędne do przysłaniania okien. Pokoje tego typu czyli pokoje multimedialne muszą być odpowiednio zaciemnione. Nikt nie lubi gdy światło słoneczne wpada przez szybę odbijając się od monitora lub ekranu TV zamazując tym samym obraz.

Przeczytajcie także: Jeden pokój – wiele zastosowań!

Zainwestuj w wygodny fotel

od homify Nowoczesny

Fotel dla gracza jest ważnym, lecz często niedocenianym składnikiem pokoju multimedialnego dla fanów konsoli. Gracze przed komputerem spędzają bardzo wiele czasu, a od fotela zależy komfort spędzania tego czasu. Zachowana dobra postawa przy graniu poprawia samopoczucie i nie wpływa negatywnie na kręgosłup. Wybierając fotel dla gracza musicie się dobrze zastanowić i dopasować do sprzętu, aby potem nie czuć rozczarowania. Możecie kupić porządny i wygodny fotel biurowy albo specjalny fotel dla gracza. Te drugie mają zazwyczaj obszerne, dobrze wyprofilowane oparcie, duże kółka, wyrafinowany design i mechanizm łączący siedzenie z podnośnikiem i podstawą. Zapewnia on ustawienie wysokości fotela, swobodne kołysanie się oraz blokadę w pozycji do pracy.

Wybierz odpowiedni sprzęt

Pokój kinowy na poddaszu Nowoczesny pokój multimedialny od Inventive Interiors Nowoczesny
Inventive Interiors

Pokój kinowy na poddaszu

Inventive Interiors

Komputer i konsola to serce pokoju gracza, które musi być gdzieś umieszczone. Oczywiście najlepiej na widoku bo to w końcu pokój gracza. Problem zaczyna się wtedy gdy macie dość wysłużony komputer, pochodzący z zamierzchłych czasów. Ale i z tym można sobie łatwo poradzić. Wystarczy wymienić obudowę peceta a następnie umieścić go z boku biurka albo na specjalnie przeznaczonej do tego półce. Fani konsol telewizyjnych również mogą zaopatrzyć się w szafkę pod RTV z niezbędnymi przegrodami, które pomieszczą cały sprzęt. Kolejną rzeczą jest monitor lub odbiornik TV. Zapaleni gracze posiadają kilka monitorów i grają na  konstrukcji składającej się np. z trzech monitorów. Efekt jest zachwycający -boczne ekrany delikatnie rozmywają obraz tworząc wrażenie realistycznej głębi.

Ciekawy design

od Ak-Lh

Pokój gracza czy pokój multimedialny to nie tylko zwyczajne miejsce, które musi spełniać swoją funkcję. Jest to doskonałe pole do popisu aranżacyjnego. Jako pomieszczenie przeznaczone na hobby możecie w nim zaszaleć podkreślając swoją osobowość. Pomogą Wam w tym oryginalne dodatki takie jak plakaty, zdjęcia, figurki postaci z gier czy ciekawe designerskie rozwiązania takie jak poduszka ze zdjęcia przypominająca monitor komputera. AK-LH przygotowali ciekawą ofertę poduszek przeznaczoną specjalnie dla fanów gier wideo i technologii.  Inne ciekawe ozdoby i inspiracje znajdziecie w Homify w dziale Produkty, Pokój multimedialny i ’Akcesoria i dekoracje’.

A może i Wam przydałaby się taka jaskinia gracza?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu