Zachwycające i cudowne wille

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Zachwycające i cudowne wille

A.D. A.D.
Nowoczesny balkon, taras i weranda od Aldo Rampazzi Studio di Architettura Nowoczesny
Loading admin actions …

Niektóre domy nie pozwalają przejść obok siebie obojętnie, przyciągają uwagę niczym aktor na scenie, zapadają w pamięć i tworzą kanony ponadczasowej architektury. Ich estetyka cieszy oczy mieszkańców ale także przechodniów, zdobi miasto, pozwala przystanąć na chwilę i pomarzyć o luksusie. Oczywiście większość z nas nie jest w stanie mieszkać w takich warunkach a nasze zarobki zwykle nie pozwalają na takie zbytki. Jednak oglądanie ich to uczta dla zmysłów zarówno kulturowa jak i duchowa. Zobaczcie najpiękniejsze i zachwycające rezydencje, które porywają architekturą w niezwykle malowniczym pejzażu. Dziś mamy dla was 8 zapierających dech w piersiach cudów.

Kaskada bieli

Szkło i beton oraz ciekawa forma architektoniczna współgrają ze sobą idealnie tworząc zjawiskowe połączenie. Perełka nowoczesnej architektury, która wydaje się lekka niczym puch. Biała elewacja tworzy świetne tło dla błękitnego basenu. Na nim tafla wody odbijająca wielką, rozpostartą na całej długości budynku przeszkloną szybę. Bryła budynku łącznie z tarasem tworzy kaskadową strukturę. Całość ociepla drewniany taras, który wydaje się zapraszać do odpoczynku. Budynek będący nowoczesną interpretacją architektury dwudziestolecia międzywojennego jest prekursorem miejskiej nowoczesności.

Nowoczesna interpretacja Bauhaus

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Nowoczesna interpretacja stylu Bauhaus z kanciastych elementów i monolitycznej architektury. Widać tutaj ideę architektury tworzonej dla ludzi, przestrzeń jest zaprojektowana nie tylko ładnie ale przede wszystkim funkcjonalnie. Dom zbudowany jest z prefabrykantów, które są powtarzalne ale jednocześnie umożliwiają tworzenie różnorodnych konstrukcji. Coś w stylu klocków Lego, którymi bawią się małe dzieci. Elewacja ozdobiona kamieniem, drewnem oraz białym tynkiem wprowadza różnorodność i dzięki temu rozwiązaniu bryła daleka jest od banału.

Orient w doskonałym wydaniu

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Zachwycająca, pełna luksusu rezydencja robi ogromne wrażenie. Biel fasady idealnie komponuje się z turkusem nieba i taflą wody w basenie robiąc wrażenie pałacu ze snu. Niewielkie fontanny są na tyle skromne, że nie konkurują z rezydencją ale ich delikatny szum wprowadza dynamikę i życie. Egzotyczne ozdobniki wieńczą dzieło. Wydawać się może, że to Hollywood ale jest to Turecka Antalya a willa została zaprojektowana przez VRLWORKS.

Prostota i styl

Prosta i skromna architektura nowoczesna nadal jest przykładem ekskluzywnej rezydencji. Modernistyczny styl jest ciągle w natarciu – tego typu budowle są bardzo popularne i nic w tym dziwnego. Duże przeszklenia sprawiają, że wewnątrz jest bardzo jasno a piękne krajobrazy nie muszą a nawet nie powinny być zasłaniane przez dekoracje okienne. Prosta forma broni się ciekawym materiałem, który został wykorzystany do jej budowy. Surowość jest pomniejszona za sprawą drewnianej balustrady balkonowej. Na terenie rezydencji jest też piękny basen widoczny z okna, zadaszony taras i rozległa, minimalistycznie urządzona działka. 

Kamienna fasada

Tutaj dla odmiany willa ozdobiona kamienna fasadą. Kamień i szkło tworzą wyrafinowany efekt. Istotne są tu proporcje – duża ilość przeszkleń sprawia, że willa wydaje się lekka, wręcz ażurowa. Kamienna elewacja nie przytłacza swoją wyrazistością a jedynie podkreśla efekt poprzez przeciwieństwo. Na zjawiskowym basenie tworzy się odbicie budynku, które dodatkowo nadaje eteryczności i finezji całej rezydencji.

Nowoczesna elegancja

Wszystko czego mogą oczekiwać fani nowoczesnego projektowania znajduje się na tym zdjęciu. Ekskluzywna  willa z basenem w pięknym otoczeniu. Tak futurystyczna architektura nie jest często spotykana w budynkach mieszkalnych. Zachwyca nie tylko formą ale także teksturami. Biel, drewno, tafla wody, szkło, aluminium to wszystko mimo dużego rozrzutu tworzy spójną całość. 

Drewniana perełka

Na powyższym zdjęciu mamy przykład willi zaprojektowanej przez Polskich architektów. Nie odbiega ona wcale od światowych projektów. Swoją oryginalnością przyciąga wzrok a materiał bliski naturze, który został użyty na elewację sprawia, że budynek doskonale wtopi się w otoczenie. W miejskim zgiełku stworzy oazę spokoju przypominającą o wiejskiej sielance typowej dla domków pod miastem. Na wsi połączy się z krajobrazem tworząc integralną całość. Duża ilość przeszkleń działa na korzyść wnętrza. Zdjęcie wykonał świetny fotograf wnętrz i architektury FOTOGRAFIA PRZEMYSŁAW TURLEJ.

Lekka konstrukcja

Engel & Völkers Bodrum Nowoczesne domy od Engel & Völkers Bodrum Nowoczesny
Engel & Völkers Bodrum

Engel & Völkers Bodrum

Engel & Völkers Bodrum

Elewacje domów z kamienia wyglądają imponująco. Do niedawna ten rodzaj elewacji kojarzony był z budownictwem monumentalnym i użyteczności publicznej. Dzisiaj  jest on także wykorzystywany do domów jednorodzinnych. Fasada kamienna to bardzo szykowne wykończenie domu. Może być kojarzone z klasyczną architekturą jednak na powyższym zdjęciu widzimy połączenie bryły budynku z aluminiową, niezwykle nowoczesną konstrukcją dachu. Duży taras z przepięknym widokiem i przeszklenie frontowej ściany to ogromne atuty rezydencji. Naturalne kamienie, którymi została wykończona budowla doskonale wtapiają się w otoczenie dzięki temu willa jest częścią otaczających ją krajobrazów. Architekt, tworząc projekt budynku miał zapewne naczelną ideę podkreślenia naturalnych uwarunkowań terenu.  

Przeczytajcie koniecznie także ten artykuł: Spektakularna rezydencja, która udaje mały domek!

Która willa spodobała Wam się najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu