Niesamowita renowacja 65-metrowego maleństwa! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Niesamowita renowacja 65-metrowego maleństwa!

homify.Pl homify.Pl
od auno50 interiorismo Nowoczesny
Loading admin actions …

Projekt, o którym mowa, został zrealizowany w prowincji Burgos w Hiszpanii. Jego celem przewodnim była odnowa niewielkiego, bo 65-metrowego apartamentu rodem z lat ’60-tych ubiegłego wieku. Realizację przedsięwzięcia powierzono firmie Auno50 Interiorismo specjalizującej się w projektowaniu, a co za tym idzie w urzeczywistnianiu pomysłów klienta i tworzeniu dla niego przestrzeni do życia i do pracy. Jej pracownicy sami o sobie mówią: „Jesteśmy inni niż wszyscy, ponieważ łapiemy w lot potrzeby klientów, myślimy i pragniemy tego, co oni, uwzględniamy ich uwagi pamiętając jednocześnie, że gotowy projekt powinien być funkcjonalny”. Na stronie homify znajduje się wiele ciekawych projektów. Ten, który prezentujemy – możemy zagwarantować – trafi idealnie w gusta nawet najbardziej wybrednych klientów. Sprawdźcie to na własne oczy!

Kiedyś: wiele ścianek działowych

Właściciele mieszkania pozostawili architektom całkowitą swobodę twórczą. Jedynym ograniczeniem był budżet, gdyż jest to już drugi dom tych klientów. Dzięki elementom konstrukcyjnym znajdującym się w lokalu (konstrukcja betonowa) oraz nowym rozwiązaniom materiałowym, mieszkanie nabrało charakteru przemysłowego loftu.

Jak widać na załączonym zdjęciu, architekci zdecydowali się na wyburzenie wszystkich ścian dzielących pomieszczenia wchodzące w skład apartamentu. Dopiero takie posunięcie umożliwiło im przystąpienie do dalszych prac.

Kiedyś: małe i ciemne

Przed renowacją prezentowane mieszkanie było głęboko zakotwiczone w swojej epoce, a co za tym idzie, już od dawna nie spełniało aktualnych wymogów dekoracyjnych. Drzwi były stare, korytarz wąski, światło nie przenikało do wnętrza, a ściany podupadały. Renowacja była koniecznością!

Dzisiaj: kuchnia otwarta ze wszystkich stron

Rezultat jest spektakularny! Na zdjęciu doskonale widać, że apartament po renowacji znacznie odmłodniał i nabrał bardziej nowoczesnego charakteru. Zrealizowany projekt opiera się na sześciennej kuchni, którą połączono z jadalnią oraz salonem. Otwarta w ten sposób przestrzeń, a także widoczny w tle ceglany mur dodaje całości jeszcze więcej uroku i podtrzymuje jej przemysłowego ducha. Różne kolory i różne materiały – cudowna mieszanka!

Dzisiaj: kuchnia we wnętrzu nowoczesna

Na urządzoną całkowicie w bieli kuchnię składa się przede wszystkim rozległa część robocza, w której można przygotowywać posiłki, oraz idealny do wszelkich degustacji bar wyposażony w nowoczesne stołki. Przestrzeń wykorzystano do minimum nie pozostawiając wolnego nawet jej skrawka. Całość jest wizualnie jednorodna i czysta. Duży wpływ na taki efekt ma brak elementów dekoracyjnych na ścianach oraz odpowiedni dobór mebli.

Dzisiaj: nowoczesny salon

Z tej perspektywy, salon i jadalnia prezentują się oszałamiająco. Idealnie widać doskonałą kostkę, która tworzy kuchnię. Otacza ją nowoczesna czarna rama. Jak widać, odcienie szarości i bieli wcale nie muszą odstraszać i być nudne. Wręcz przeciwnie, w połączeniu z podłogą wykonaną z jasnego drewna tworzą kameralną i ciepłą atmosferę.

Dziś: nowoczesne, czyste pokoje

sypialni zrezygnowano praktycznie z jakichkolwiek ozdób i postawiono na nieduże, ale wpuszczające do środka wystarczającą ilość światła okno. Nakrycie łóżka w kolorze fioletowym sprawia, że całość prezentuje się elegancko i gustownie. Jednak to, co chyba szczególnie zwraca uwagę, to czarny obszar nad łóżkiem, który dodatkowo ukrywa elementy dostarczające w razie potrzeby sztucznego światła. Jest to niewątpliwie oryginalna i bardzo ciekawa kombinacja, której zastosowanie drewnianej belki nadaję odrobinę rustykalnego i tradycyjnego stylu.

Jeżeli chcielibyście zgłębić trochę ten temat, zajrzyjcie do innych Katalogów Inspiracji. Na przykład: Genialna renowacja domu z lat 50-tych!

A Wy co sądzicie o tej renowacji?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu