Dom o wzruszającej historii!

Aśka Warchał Aśka Warchał
FLAP STUDIO Domy
Loading admin actions …

Dom, który pokażemy Wam dzisiaj, z zewnątrz wydaje się być całkowicie niepozorny. A jednak jego wnętrza są równie fascynujące, co historia właścicieli. Hiszpańskie małżeństwo wróciło do ojczyzny po 42 latach na emigracji. Przywieźli ze sobą międzynarodowe gusta i potrzebę stworzenia rodzinnego gniazda, które zapamiętają ich wnuki. Na przeciw ich oczekiwaniom wyszli architekci z Flap Studio i stworzyli lokum idealne dla dynamicznych emerytów. 

Zakupiony przez nich dom miał problemy konstrukcyjne, które zostały zażegnane przez naszych profesjonalistów. Do tego trzeba było rozwiązać kwestię izolacji. Te wyzwania tylko podniosły poprzeczkę! Wnętrze wręcz olśniewa…

Nie przedłużając, przenieśmy się do Hiszpanii i sprawdźmy, jak po raz kolejny eksperci homify wyszli na przeciw oczekiwaniom i potrzebom swoich klientów.

Fasadowa fasada

Z zewnątrz budynek wydaje się najzwyklejszym na świecie domkiem letniskowym na hiszpańskim wybrzeżu. Nic go nie wyróżnia, choć ma w sobie pewien urok, charakterystyczny dla tego typu architektury. Pomarańcz, terakota i żółć tworzą przyjemną mieszankę, kontrastującą z intensywną zielenią krat i przeszkleń. Kamienny pas u podstawy fasady to efekt lat budowniczych tradycji regionu, podobnie jak i dachówka. Konwencjonalny urok, inaczej nie możemy tego opisać. Jednak mieszkańcom na zewnątrz wcale taki nie przeszkadzał. W końcu byli stęsknieni za typową hiszpańskością… Nie przeszkadzało im to zwłaszcza, że okazuje się być jedynie przykrywką dla zaskakującego wnętrza.

Pierwsze wrażenie

Przekraczamy próg domu i aż trudno uwierzyć, że to ta sama posiadłość! Wnętrze zachwyca nowoczesnym designem, przestrzeń jest otwarta, poszczególne strefy płynnie w siebie przechodzą. Znajdujemy się teraz w pokoju dziennym, gdzie wszystko skupia się wokół tego niezwykłego kominka. Przypomina on raczej huśtawkę niż masywne ceglane kominki, do których jesteśmy przyzwyczajeni! 

Jeśli zależy Wam na podobnym efekcie w Waszym salonie, koniecznie przejrzyjcie ten Katalog Inspiracji: Nowoczesne kominki.

Gwiazdy w salonie?

Budynek zachował oryginalny rozkład okien, dlatego jego doświetlenie stanowiło prawdziwe wyzwanie – jeśli pamiętacie fasadę, nie powinno Was to zdziwić! Zaskakuje raczej, jak sobie z tym problemem poradzono. Zdecydowano się na mobilne zadaszenie wewnętrznego patio. Polikarbonatowe panele zadaszenia są mobilne, możemy je rozsuwać, jeśli  poczujemy taką potrzebę. Chyba, że starczy nam efektowna sztuczna iluminacja.

Błękit nieba, błękit podłoża

Oto i ono! Patio stało się prawdziwym sercem domu. Przyjemność z przebywania na świeżym powietrzu spotyka się tutaj z przyjemnością przebywania wewnątrz ekscentrycznego projektu, z intensywnie niebieskim, odważnym podłożem.

Kuchnia marzeń

Przeszklona kuchnia to idealne miejsce do pracy. Za sprawą transparencji oraz oryginalnego niebieskiego skosu ściany patio, kuchnia wydaje się wręcz nierzeczywista. Przy takim sąsiedzie nie dziwi, że architekci postawili na biel i prostotę. Z pewnością mając na uwadze drugą efektowną granicę – nowoczesny kominek, o którym już wspominaliśmy.

Transparencje

Patio oddziela od siebie przestrzeń publiczną i prywatną, przestrzeń dnia i przestrzeń nocy. Ciągnący się przy jego boku korytarz został przeszklony, a na jego drugiej ścianie umieszczono lustro. Musimy przyznać, że efekt końcowy jest niesamowity!

Zabawna sypialnia

Podobnie jak i w korytarzu, również w sypialni obserwujemy bogate zastosowanie drewna. Białe ściany wprowadzają atmosferę relaksu. Nie oparto się jednak pokusie i wprowadzono zabawny akcent – tapetę w kropki na jednym z murów. Co jak co, ale nuda nam w tym domu nie grozi!

Gra kolorem

Jak już mieliśmy okazję się przekonać, nasi architekci nie boją się intensywnych kolorów. Niebieska poświata z patio wpada do łazienki i kontrastuje z pomarańczową ścianą. Pomiędzy tymi dwoma aktorami – pas bieli i szkła. Mała łazienka, a tak odważna i nowoczesna!

Czy Wy też zdecydowalibyście się zostawić typową fasadę i postawić na efekt niespodzianki?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu