Pomysły na letni wystrój wnętrz

Alicja Olko Alicja Olko
Family Home Lime Lace Eclectic Interiors Nowoczesny balkon, taras i weranda
Loading admin actions …

Choć kalendarzowo mamy jeszcze jesień, przyzwyczajeni jesteśmy do tego, że pogodowo odczuwamy już nadciągającą zimę. Czy to początek sezonu świątecznego, czy blednąca opalenizna, czy też sklepowe wystawy pełne zimowych ubrań, początek grudnia sprawia, że wraz ze spadkiem temperatury, opada też nasz dobry nastrój, pogarsza samopoczucie i ogarnia nas jesienna chandra.

My jednakże nie pozwolimy letniej aurze wymknąć się tak szybko. Choć pogodne wrześniowe dni przeminą z szybkością przelatującego nam przed oczyma babiego lata, nasi architekci i specjaliści od aranżacji wnętrz już znaleźli sposoby na zatrzymanie lata w naszych domach. Czy to poprzez wykorzystanie zewnętrznych przestrzeni i dostosowanie ich do chłodnych warunków, czy też dzięki wykorzystaniu możliwości, jakie daje szkło i światło, domy, które prezentujemy w tym Katalogu Inspiracji, zdołały zatrzymać letni klimat przez cały rok.

Balkon- ostoja lata

Przepiękny apartament ulokowany w dzielnicy Diagonal Mar w Barcelonie świetnie oddaje całoroczne poczucie lata. Z tarasu rozciąga się niesamowity widok na całe miasto, a nieoszklone przestrzenie w zabudowie balkonu pozwalają na dostęp ciepłych podmuchów powietrza. Niekompletnie obudowany balkon daje możliwość stworzenia relaksującej i intymnej atmosfery, z dala od miejskiego zgiełku i hałasu, a jednak wciąż zapewniającym przyjemne uczucie przebywania na świeżym powietrzu. Obraz idealny dopełnia niewielki, ale jakże uroczy basen, pozwalający na błogie kąpiele nawet w chłodniejsze wieczory. Uzupełnij odpowiednio przytłumionym, nastrojowym oświetleniem, a otrzymasz idealnie wakacyjny, iście luksusowy klimat.

Potęga światła

Nic tak nie pomaga na poprawę nastroju w krótkie jesienne dni, jak światło. Najlepiej to naturalne. Ze względu jednak na jego deficyt wraz z upływem lata, należy jak najlepiej wykorzystać tę ilość, która jest nam dana. Przedstawiony na zdjęciu projekt aranżacji wnętrz wykorzystuje potęgę szkła, aby nie tylko zmaksymalizować potencjał naturalnego dziennego światła, ale także wytworzyć jego refleksy i tym sposobem tym bardziej rozjaśnić przestrzenie. Duże okna sprawiają, że pokój wydaje się być bardziej przestronny, i sprawia wrażenie, że właściwie znajduje się na zewnątrz. Szklane schody poszerzają z kolei przestrzeń w wymiarze pionowym, łącząc przepięknie dwa piętra. Współczesna architektura coraz powszechniej wykorzystuje potęgę szkła w celu otwarcia przestrzeni i wpuszczenia światła, a zabieg ten doskonale sprawdza się nie tylko w słonecznym, ale także w deszczowym i pochmurnym klimacie. Więcej o maksymalizacji potęgi naturalnego światła znajdziesz w tym Katalogu Inspiracji.

Aż po sam horyzont…

Taras w mieszkaniu w jednym z najwyższych budynków w Alicante jest idealnym przykładem projektu oddychającej przestrzeni. Zwrócony w stronę oceanu, otwiera całe mieszkanie na niekończącą się morską przestrzeń. Wpadające światło rozjaśnia pomieszczenia, a wpadające przez balkonowe okna świeże oceaniczne powietrze ożywia nie tylko ciało, ale i umysł. Niebieski kolor podłogi i ścian na tarasie także nie jest przypadkiem- pozwala na uchwycenie głębi barw oceanu i intensywności letniego, błękitnego nieba.

Zaproszenie dla słońca

Aby cieszyć się letnim, słonecznym klimatem nawet zimą, nie trzeba koniecznie przeprowadzać się do Hiszpanii. Dla tych bez dostępu do morza i bez możliwości zbudowania basenu, nasi Profesjonaliści proponują alternatywne rozwiązanie- całkowite otwarcie przestrzeni. Przeszklony sufit i ściany umożliwiają światłu łatwiejszą penetrację pomieszczeń, rozjaśniając je i nadając im świeższy wygląd. Przeszklone mieszkanie jest nie tylko niezwykle atrakcyjne przy ładnej pogodzie, ale także bardzo przytulne nawet w ponure deszczowe dni.

Zatrzymanie lata w domu czy mieszkaniu może być wyzwaniem, zwłaszcza dla tych, którzy nie mają tego szczęścia rezydowania nad morzem, oceanem i w cieplejszym klimacie. Jednak niewielkie usprawnienia architektoniczne, mające na celu wpuszczenie światła i otwarcie przestrzeni, mogą okazać się kluczem do sukcesu. Nasi Profesjonaliści oferują wiele praktycznych rozwiązań w tym zakresie- znajdziesz je w naszych innych Katalogach Inspiracji!

Czy znacie jeszcze inne dekoracyjny sposoby na zatrzymanie wakacyjnego klimatu we wnętrzach?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu