75 metrów stylu! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

75 metrów stylu!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Minimalistyczne ściany i podłogi od tea.rchitettura Minimalistyczny
Loading admin actions …

Wystrój mieszkania o ograniczonym metrażu to zawsze wyzwanie, które zwiększa wraz z rosnącą liczbą mieszkańców. Zastanawiacie się, jak urządzić się tak, żeby było funkcjonalnie, ale jednocześnie stylowo i ’po Waszemu? Ten Katalog Inspiracji na pewno przypadnie Wam do gustu! Nikt nie wie o stylowości tyle co Włosi. Przenosimy się dzisiaj do Conegliano w regionie Veneto, by poznać minimalistyczne mieszkanie urządzone w oparciu o kontrast bieli i czerni oraz nowatorskie rozwiązania kwestii podziału przestrzeni.

Za projekt mieszkania, które ma dużą szansę Was zainspirować, odpowiadają architekci z biura o zabawnej nazwie tea.rchitettura. Czy ich wnętrza także są pełne swobody? Przekonajmy się…

Biel i czerń

Przestrzeń tego intrygującego mieszkania jest projektu otwartego, choć wszystkie strefy zostały jasno wydzielone – jak? O tym zaraz się przekonamy. Obecnie znajdujemy się w pokoju dziennym, z którego spoglądamy na jadalnię z kuchnią. Biel i czerń zawsze sprawdzają się doskonale. W tej aranżacji ciekawe są zwłaszcza meble zabudowy kuchni. Białe fronty przedziela pas czarnej ściany oraz blatu. Oto elegancja minimalizmu!

Redefiniując meblościankę

Na homify już nie raz wspominaliśmy, że meblościanki wracają do łask! Nowe pomysły projektantów doskonale wpasowują się do współczesnych wnętrz. Na powyższym zdjęciu widzimy w jak zaskakujący sposób kontrast bieli i czerni znalazł się także na meblościance. Czarne akcenty to… kominek i telewizor! Ustawiono je w jednej linii, dzięki czemu podkreślono oś symetrii nietypowego mebla. Dodatkowym atutem jest obrotowy ekran, telewizję oglądać zatem można także podczas samotnych posiłków.

Wydzielony salon

Przestrzeń przed telewizorem i kominkiem wyłożono miękkim dywanem, który wydziela granice strefy salonu. Pomaga mu w tym wygodny narożnik, w podobnym, szarym kolorze. Chociaż poszczególne strefy znajdują się tutaj blisko siebie, to są jednak wyraźnie wydzielone. Aby optycznie zaoszczędzić przestrzeń zdecydowano się tutaj na stolik z przeźroczystego tworzywa sztucznego. Odrobinę ciepła do królestwa neutralnych barw wnosi drewniany stół.

Oszczędność przestrzeni

Szkło odgrywa w tym mieszkaniu ważną rolę – oddziela przestrzeń jadalni i kuchni od… przedpokoju. Zamiast zdecydować się na typową ściankę działową lub murek, nasi architekci zdecydowali się na szklaną taflę. Dzięki temu nietypowemu rozwiązaniu zachowano poczucie przestronności. Funkcjonalne strefy zostały także zaznaczone poprzez podwieszany sufit podświetlony światłem LED. Efekt? Nowoczesne i jasne wnętrze!

Szara sypialnia

Na koniec naszej wizyty zaglądamy do sypialni głównej. Czeka tutaj na mieszkańców aranżacja, w której wszystko ograniczono do minimum. Zaledwie jeden obraz oraz delikatnie dekoracyjna lampa nocna stanowią tutaj ozdobę. Paletę ograniczono do bieli i szarości, a wszystko to, by pomóc wyciszyć zmysły i należycie wypocząć.

Urządzacie właśnie Waszą sypialnię lub może planujecie jej remont? Ten Katalog Inspiracji z pewnością Was zainteresuje: Jaki kolor do sypialni wybrać? 10 podpowiedzi.

Lubicie minimalizm czy raczej stawiacie na odważne połączenia kolorów?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu