Od fundamentów do pięknego domu! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Od fundamentów do pięknego domu!

Alicja Olko Alicja Olko
Wiejskie domy od knowhowtobuild Wiejski
Loading admin actions …

Nie jest tajemnicą, że budowa domu to proces żmudny, czasochłonny i kosztowny. Wymaga także podjęcia licznych, często niełatwych, decyzji dotyczących materiałów, ich ilości oraz rozmiaru. Trzeba wziąć pod uwagę topografię działki, klimat panujący w okolicy i właściwości poszczególnych surowców, aby wznieść dom solidny, odporny i wytrzymały na trudny czasu.

Domy, które zazwyczaj prezentujemy Wam na homify, są już ukończone i wyposażone. W dzisiejszym Katalogu Inspiracji pokażemy Wam jednak proces budowy niewielkiego, ale urokliwego domu jednorodzinnego, zwracając uwagę na sposób konstrukcji i użyte materiały. Na koniec zapoznacie się z efektem końcowym, także w środku. Zapraszamy!

Fundamenty i filary

Fundamenty z drewnianych belek stanowią podstawę tego domu. Zdjęcie to ukazuje, że będzie to budynek na planie kwadratu, prosty, regularny i niewielki. Pomiędzy drewnianymi elementami umieszczono wzmocnioną konstrukcję ze stali, od której w rogach odchodzą filary, stanowiące później podstawę dla dalszej struktury budynku.

Betonowa konstrukcja

Właściwy szkielet domu powstał z betonu i oparł się na widocznych na poprzednim zdjęciu filarach. Fotografia ta ukazuje nam już pewną strukturę budynku, dostrzegamy jego wielkość i kształt bryły. Będzie to prosty dom o dwuspadowym dachu, przypominający  nieco swoją formą stodołę. Doskonale wpisze się w sielski okoliczny krajobraz.

Ściany

Konstrukcja domu została wsparta i wzmocniona poprzez wykorzystanie elementów ze stali ocynkowanej. Taki rodzaj stali, z cynkową podłogą, jest odporniejszy na korozję. Materiał ten wykorzystano także do stworzenia struktury ścian wewnętrznych.

Elewacja z cegły

Jak widać na zdjęciu, do wykończenia domu przygotowana została cegła. Materiał ten zapewnia budynkom trwałość i odporność. Cegła w tradycyjnej architekturze stanowi zazwyczaj trzecią warstwę ściany, po konstrukcji nośnej i materiałach ocieplających. W tym przypadku zdecydowano się ją pokryć dodatkową warstwą- białym tynkiem- aby nadać budynkowi pożądany przez właścicieli charakter. Zobaczcie, jak prezentuje się efekt końcowy!

Dom w śródziemnomorskim klimacie

Biało-niebieska fasada, charakterystyczne okna i drzwi oraz typowa dla regionu roślinność przenoszą nas nad basen Morza Śródziemnego. To właśnie tutaj, w Portugalii, wzniesiono ten dom. Mając na uwadze stan podczas prac budowlanych, efekt jest naprawdę zadowalający. Połączenie bieli i błękitu jest niezwykle udane, sprawiając, że dom emanuje czarem i urokiem. Zajrzyjcie do środka i przekonajcie się, jak go urządzono.

Wejście

Po otwarciu białych drzwi wejściowych przenosimy się do rustykalnego świata, zdominowanego przez drewno i naturalny kamień. W przedpokoju mamy doskonały przedsmak tego, w jakim stylu zaaranżowano ten dom. Neutralne kolory i dominacja naturalnych materiałów przewijać się będą jako motyw przewodni w każdym pomieszczeniu.

Kuchnia

Mała, ale praktycznie urządzona kuchnia jest wygodnym miejscem, w którym przygotowywać można jedzenie. Zdecydowano się na funkcjonalną zabudowę o czekoladowych frontach, będącą w stanie pomieścić wszystkie liczne akcesoria i przybory kuchenne. Układ mebli sprzyja komfortowej pracy, czyniąc niewielki metraż zaletą, a nie wadą tego pomieszczenia.

Salon

Salon o wysokim suficie to pomieszczenie przestronne, ale i przytulne. Białe ściany świetnie komponują się z naturalnym drewnem na podłodze i suficie oraz szarym kamieniem na fragmencie ściany. Kolorystyka wnętrza jest ciepła, a meble składające się na jego wyposażenie komfortowe. Unowocześniony styl rustykalny króluje także tutaj!

Planujecie urządzić swój dom w stylu rustykalnym? Zapoznajcie się z naszym przewodnikiem Styl rustykalny dla opornych!

Spodziewalibyście się takiego efektu końcowego?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu