Od fundamentów do pięknego domu!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Od fundamentów do pięknego domu!

Alicja Olko Alicja Olko
Projekty,  Domy zaprojektowane przez knowhowtobuild
Loading admin actions …

Nie jest tajemnicą, że budowa domu to proces żmudny, czasochłonny i kosztowny. Wymaga także podjęcia licznych, często niełatwych, decyzji dotyczących materiałów, ich ilości oraz rozmiaru. Trzeba wziąć pod uwagę topografię działki, klimat panujący w okolicy i właściwości poszczególnych surowców, aby wznieść dom solidny, odporny i wytrzymały na trudny czasu.

Domy, które zazwyczaj prezentujemy Wam na homify, są już ukończone i wyposażone. W dzisiejszym Katalogu Inspiracji pokażemy Wam jednak proces budowy niewielkiego, ale urokliwego domu jednorodzinnego, zwracając uwagę na sposób konstrukcji i użyte materiały. Na koniec zapoznacie się z efektem końcowym, także w środku. Zapraszamy!

Fundamenty i filary

Projekty,  Domy zaprojektowane przez knowhowtobuild
knowhowtobuild

Implantação de pilares.

knowhowtobuild

Fundamenty z drewnianych belek stanowią podstawę tego domu. Zdjęcie to ukazuje, że będzie to budynek na planie kwadratu, prosty, regularny i niewielki. Pomiędzy drewnianymi elementami umieszczono wzmocnioną konstrukcję ze stali, od której w rogach odchodzą filary, stanowiące później podstawę dla dalszej struktury budynku.

Betonowa konstrukcja

Projekty,  Domy zaprojektowane przez knowhowtobuild
knowhowtobuild

Execução de pilares e viga de lintel em Betão armado.

knowhowtobuild

Właściwy szkielet domu powstał z betonu i oparł się na widocznych na poprzednim zdjęciu filarach. Fotografia ta ukazuje nam już pewną strukturę budynku, dostrzegamy jego wielkość i kształt bryły. Będzie to prosty dom o dwuspadowym dachu, przypominający  nieco swoją formą stodołę. Doskonale wpisze się w sielski okoliczny krajobraz.

Ściany

Projekty,  Domy zaprojektowane przez knowhowtobuild
knowhowtobuild

Apontamento de estrutura de paredes interiores.

knowhowtobuild

Konstrukcja domu została wsparta i wzmocniona poprzez wykorzystanie elementów ze stali ocynkowanej. Taki rodzaj stali, z cynkową podłogą, jest odporniejszy na korozję. Materiał ten wykorzystano także do stworzenia struktury ścian wewnętrznych.

Elewacja z cegły

Projekty,  Domy zaprojektowane przez knowhowtobuild
knowhowtobuild

Preparação de levantamento de alvenaria em Tijolo Lusoceram.

knowhowtobuild

Jak widać na zdjęciu, do wykończenia domu przygotowana została cegła. Materiał ten zapewnia budynkom trwałość i odporność. Cegła w tradycyjnej architekturze stanowi zazwyczaj trzecią warstwę ściany, po konstrukcji nośnej i materiałach ocieplających. W tym przypadku zdecydowano się ją pokryć dodatkową warstwą- białym tynkiem- aby nadać budynkowi pożądany przez właścicieli charakter. Zobaczcie, jak prezentuje się efekt końcowy!

Dom w śródziemnomorskim klimacie

Projekty,  Domy zaprojektowane przez knowhowtobuild
knowhowtobuild

Decoração Mural Exterior.

knowhowtobuild

Biało-niebieska fasada, charakterystyczne okna i drzwi oraz typowa dla regionu roślinność przenoszą nas nad basen Morza Śródziemnego. To właśnie tutaj, w Portugalii, wzniesiono ten dom. Mając na uwadze stan podczas prac budowlanych, efekt jest naprawdę zadowalający. Połączenie bieli i błękitu jest niezwykle udane, sprawiając, że dom emanuje czarem i urokiem. Zajrzyjcie do środka i przekonajcie się, jak go urządzono.

Wejście

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez knowhowtobuild
knowhowtobuild

Hall Entrada Principal.

knowhowtobuild

Po otwarciu białych drzwi wejściowych przenosimy się do rustykalnego świata, zdominowanego przez drewno i naturalny kamień. W przedpokoju mamy doskonały przedsmak tego, w jakim stylu zaaranżowano ten dom. Neutralne kolory i dominacja naturalnych materiałów przewijać się będą jako motyw przewodni w każdym pomieszczeniu.

Kuchnia

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez knowhowtobuild

Mała, ale praktycznie urządzona kuchnia jest wygodnym miejscem, w którym przygotowywać można jedzenie. Zdecydowano się na funkcjonalną zabudowę o czekoladowych frontach, będącą w stanie pomieścić wszystkie liczne akcesoria i przybory kuchenne. Układ mebli sprzyja komfortowej pracy, czyniąc niewielki metraż zaletą, a nie wadą tego pomieszczenia.

Salon

Projekty,  Salon zaprojektowane przez knowhowtobuild
knowhowtobuild

Sala Estar Principal.

knowhowtobuild

Salon o wysokim suficie to pomieszczenie przestronne, ale i przytulne. Białe ściany świetnie komponują się z naturalnym drewnem na podłodze i suficie oraz szarym kamieniem na fragmencie ściany. Kolorystyka wnętrza jest ciepła, a meble składające się na jego wyposażenie komfortowe. Unowocześniony styl rustykalny króluje także tutaj!

Planujecie urządzić swój dom w stylu rustykalnym? Zapoznajcie się z naszym przewodnikiem Styl rustykalny dla opornych!

Spodziewalibyście się takiego efektu końcowego?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu